Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msza Święta, która nawraca
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Msza Święta, która nawraca
Co myślicie o tym, że dobrze przygotowana Loiturgia może nawrócić tłumy ludzi :?:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
27-06-2005 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mysle iż:
moze Uśmiech
Duch wieje kędy chce
w sumie kazda -moze
Mysle, ze to tak, jak: dobrze 'przygotowane' kazanie.
Jak głoszący sie nie przyłoży-oczywiscie, moze sie zdarzyc, ze i przy najgorszym kazaniu ktos sie nawróci, bo cos, choćby 1 słówko bylo tam akurat "dla niego".
Z 2ej strony.....moze nie dobrze przygotowana liturgia nawraca, ale ułatwia otwarcie serca, bo to jest raczej kierunek ku przemianie, nawróceniu
To tak troche z doswiadczenia..
27-06-2005 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Żadna liturgia nie nawraca, lecz Bóg który noże się nią posłużyć, ale raczej skupiał bym się na otwartości serca w słuchaniu tego co Pan chce nam przekazać przez znaki i gesty w tejże liturgii. Bo Bóg nie jest Bogiem Prawa, lecz chce je wypisać w naszych sercach , jako akt miłości i miłosierdzia.

Mk 7: 6 BT
"Odpowiedział im: Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie."


Hbr 8: 8-10 BT
"Gdyby bowiem owo pierwsze było bez nagany, to nie szukano by miejsca na drugie /przymierze/. Albowiem ganiąc ich, zapowiada: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. Nie takie jednak przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami, w dniu, gdym ich wziął za rękę, by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej. Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan. Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela w owych dniach, mówi Pan. Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą Mi ludem."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-06-2005 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rasta napisał(a):Co myślicie o tym, że dobrze przygotowana Loiturgia może nawrócić tłumy ludzi

Przecież to jest dzieło Boga, a więc odpowiedź jest oczywista. Jednocześnie tutaj trzeba się konkretnie odnieść. Dobrze "przygotowana" liturgia tak jak powinno być. Mi osobiście bynajmniej Bóg własnie dzięki liturgi Wigilii Paschalnej pokazał czym jest zmartwychwstanie! To było wielkie przeżycie, które trwa do dzisiejszego dnia Duży uśmiech Jak widzisz nawet - dla mnie - moje życie daje pozytywną odpowiedź :!: Tylko trzeba chcieć aby ta liturgia była taka jak powinna być...

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-06-2005 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
anioleczek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja uważam iż aby dobrze przezyć Mszę Świetą nalezy samemy się dobrze przygotować do niej.A czy na Mszy można się nawrócić? Jeśli zaufa się Bogu tak do końca i uzna się Go za jedynego Zbawiciela to tak wydaje mi sie iz wtedy można się nawrócić. Sama byłam świadkiem jak na Msze Świętą przyszedł chłopak który uważał się za sataniste po owej Eucharystii poszedł do spowiedzi i zaczoł być praktykujacym chrześcijaninem. Dlatego w naszym życiu jako osób wierzących Eucharystia tak mi się wydaje powinna być ważna na drodze do Zbawienia.

anioleczek " Je?li Bóg z nami, którz przeciwko nam"
30-06-2005 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czy Nowa Msza jest ważna?
http://www.ultramontes.pl/barbara_nom.htm

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
02-07-2005 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dobra, dobra już to gdzieś podawałeś. Panu podziękujemy. :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-07-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
To jeszcze tylko to, dla tych, którzy chca sie zbawić.
62 powody dla których, aby pozostać w zgodzie z sumieniem, nie możemy uczęszczać na Nową Mszę
http://fsspx.pl/forum/viewtopic.php?t=53

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
02-07-2005 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Uważaj bracie, jeszcze pare linków a zacznę Twoje posty po prostu usuwać. Nie będziesz forumowiczów nawracać na swoją sektę :x

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-07-2005 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Offca napisał(a):Uważaj bracie, jeszcze pare linków a zacznę Twoje posty po prostu usuwać. Nie będziesz forumowiczów nawracać na swoją sektę :x
Kościół katolicki sektą??? :o

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-07-2005 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Katolik napisał(a):Kościół katolicki sektą???
Kościół Katolicki w Twoim przekonaniu tak.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-07-2005 13:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Harpoon napisał(a):
Katolik napisał(a):Kościół katolicki sektą???
Kościół Katolicki w Twoim przekonaniu tak.
O kurcze. Nie wiedziałem, że Kościół przez 1960 lat był sektą, a teraz jest kościołem. :shock:

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-07-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Dyskusja z Tobą nie ma sensu :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-07-2005 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Katolik napisał(a):
Offca napisał(a):Uważaj bracie, jeszcze pare linków a zacznę Twoje posty po prostu usuwać. Nie będziesz forumowiczów nawracać na swoją sektę :x
Kościół katolicki sektą??? :o
Sorki ale wypowiem się za Offcę nie Kościół Katolicki ale bractwo które reprezentujesz.... Zresztą ekskomunikowane dzięki abp. Lefebvre, który mimo że wcześniej podpisał z kardynałem Josephem Ratzingerem "Protokół ugody", w którym zobowiązał się do poszanowania dyscypliny kościelnej i uznania prawomocności reformy liturgicznej, a Watykan obiecał, że uzna Bractwo Piusa X za stowarzyszenie apostolskie na prawie papieskim zerwał porozumienie i wbrew wyraźnej woli papieża wyświęcił 4 biskupów .:cry:



Cytat:27.11.1998 - Komunikat w sprawie "Bractwa św. Piusa X"
KOMUNIKAT

W ostatnim okresie docierają z różnych stron Polski sygnały o wzmożonej działalności "Bractwa św. Piusa X". Choć jest to grupa w Polsce liczbowo niewielka otworzyła ona w niektórych miejscowościach swoje kaplice, rozsyła po parafiach i do seminariów duchownych swoje materiały propagandowe, jest bardzo aktywna na stronach internetu, jej przedstawiciele zaś nierzadko w swych wypowiedziach atakują Kościół Rzymsko-Katolicki i członków Episkopatu Polski. Tego rodzaju działania mogą wywoływać zamęt w sercach i umysłach niektórych wiernych. Dlatego kierowani pasterską troską i duchową czujnością chcemy ostrzec ludzi wierzących przed działalnością tego Bractwa.

Pragniemy przypomnieć, że "Bractwo św. Piusa X" utworzyło struktury zostające poza Kościołem katolickim. Grupa księży i wiernych "Bractwa św. Piusa X" odrzuciła uchwały Soboru Watykańskiego II, które tak intensywnie wprowadza w życie Jan Paweł II. Grupa ta odrzuciła też posoborowe prawodawstwo Kościoła i nie uznaje władzy papieża w Kościele Katolickim. Mimo starań Stolicy Apostolskiej, członkowie "Bractwa św. Piusa X" na czele z nieżyjącym już Arcybiskupem Lefebvre'm zerwali w roku 1988 więź jedności z Ojcem Świętym, Biskupem Rzymu i Następcą św. Piotra. W ten sposób stali się oni grupą schizmatycką, czyli oderwaną od jednego Kościoła Katolickiego, a zatem nie mają również prawa używać określenia "katolicki" w podejmowanych przez siebie działaniach. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że przynależność katolika do grupy schizmatyckiej pociąga za sobą karę ekskomuniki (por. kan. 1364 paragraf 1), to znaczy wyłączenia ze wspólnoty wierzących. Informujemy jednocześnie, że kapłani należący do "Bractwa św. Piusa X" nie posiadają zgody kompetentnych władz Kościoła Katolickiego na wypełnianie swej posługi, przez co narażają na konflikt sumienia ludzi nie mających właściwego rozeznania sytuacji.

Mamy nadzieję, że członkowie Bractwa zrozumieją swój błąd i naprawią go przez powrót do jedności z Kościołem, zaprzestając zarazem poczynań budzących niepokój i wywołujących zamieszanie w umysłach wiernych. Ufamy, że słowa tego komunikatu zachęcą ludzi wierzących do jeszcze większej troski i modlitwy za Kościół w duchu wspólnej odpowiedzialności za jedność mistycznego Ciała Chrystusowego.

Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi zgromadzeni na
297. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, dnia 27 listopada 1998r.
Co do teksty który pogróbiłem ... też mam taką nadzieję.....

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
04-07-2005 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat: Ukryci nieprzyjaciele Kościoła 2. Zwlekać nam dłużej nie wolno. Wymaga tego przede wszystkim ta okoliczność, iż zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni - że tak powiemy - w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni.
Będziemy więc mówić, Czcigodni Bracia, nie o niekatolikach, lecz o wielu z liczby katolików świeckich, oraz - co jest boleśniejsze - o wielu z grona samych kapłanów, którzy wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologiczne, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, głoszonymi przez wrogów Kościoła, zarozumiale siebie mienią odnowicielami tego Kościoła, i rozzuchwaleni liczbą swych zwoleników napadają nawet na to, co tylko jest najświętszego w dziele Chrystusowym, nie oszczędzając nawet Osoby Boskiego Zbawiciela, którą ze świętokradzką odwagą sprowadzają do stanowiska prostego i ułomnego człowieka.

Atakują wiarę w jej najgłębszych korzeniach
3. Dziwią się tacy, dlaczego ich zaliczamy do nieprzyjaciół Kościoła; nikt jednak nie będzie się dziwił, jeżeli - pomijając zamiary wewnętrzne, których Bóg tylko jeden jest sędzią - zapozna się z ich doktryną, z ich sposobem mówienia i działania. Zaprawdę, nie odbiega od prawdy, kto ich uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych.
http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius.../wstep.php
Mam sie przejmować wrogami Kościoła???

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
04-07-2005 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów