Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matka Ziemia
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Matka Ziemia
Jedna osoba z forum chyba będzie wiedziała co mnie skłoniło do napisania tego tematu... Oczko
Zatem... Ziemia jest naszą matką... to ona daje, więc i ona zabiera.
Często jej nie doceniamy... Nie docieniamy tego, że to ona rano budzi nas swoim światłe, karmi nas, "wychowuje". Jesteśmy tylko częścią historii, nic, co czynimy nie idzie na marne, zostaje w pamięci.
To wszystko to jedna wielka podróż, wszyscy w niej uczestniczymy, ale nie sami. Tak samo zwierzęta, góry, drzewa, rośliny... Nic nie pozostanie tu na zawsze, wszystko przeminie...
Ziemia twoerzy wszystko wokoło, całą naturę, ale człowiek często to niszczy Smutny
Nigdy nie wiemy, jaki będzie jej kolejny ruch, nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Nie możemy jej kontrolować, mozna próbować, ale nic z tego i tak nie wyjdzie. Ona idzie swoją własną drogą, niezależną od nikogo.
Gdyby nie działalność człowieka wszystko żyłoby w idealnej harmonii... Zastanawialiście się kiedyś nad tym :?:

"We're part od the story, part of the tale
We're all on this journey
No one is to stay
Where ever it's going
What is the way?"


[ Dodano: Sro 29 Cze 2005 12:27 ]
"We're part of the story, part of the tale
We're all on this journey
No one is to stay
Where ever it's going
What is the way?"


poprawione Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-06-2005 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
W sumie to chyba o to mi właśnie chodziło.
Nie wzięłam pod uwagę dinozaurów i wogóle.
No, ale jakby nie było to przyroda dinozaurów pozbyła się sama...
A to z winy ludzi tak szybko giną niektóre gatunki zwierząt :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-06-2005 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ale czujemy się zbyt pewnie...
Jak społeczeństwo dalej będzie postępować tak jak postępuje, to naprawdę doprowadzimy do zagłady.. :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-06-2005 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Koniec i tak kiedyś musi nadejść. A poza tym człowiek "sam" nigdy nie doprowadzi do "zagłady" tego świata. Wszystko zostało stworzone przez Boga i On tym zarządza. Kiedy On zechce nadejdzie koniec, a wtedy greenpeace nie pomoże Duży uśmiech

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
29-06-2005 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
A co sądzicie o teorii Gai?
05-09-2005 21:49
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Teoria rodem ze starożytnej Grecji, o ile można to nazwać teorią. Rzekłabym, że to po prostu mitologia :krzywy: Gaja wg Greków to po prostu Ziemia. Według niektórych wyłoniła się bezpośrednio z Chaosu, chociaż podaje się również, że przed Gają powstał najpierw Erebos (Mrok) i Nyks (Noc), następnie Hemera (Dzień) i Eter, a dopiero po nich Gaja. Gaja zrodziła Uranosa (niebo) i Pontosa (morze), a następnie łącząc się z Uranosem daje początek pierwszemu pokoleniu bogów greckich. Postaje 6 Tytanów, 3 Cyklopów, 6 Tytanid i 3 Hekatonchejów. Gaja wchodzi w związki z niemal wszystkimi swoimi dziećmi między innymi z Pontosem, Tartarosem i Posejdonem i z tych związków rodzą się między innymi Nereusz i Anteusz. Grecy czcili Gaję jako Demeter, później jako Kybele i na końcu jako Megala Mater czyli Wielką Matkę. W przypadku Gai religia Grecka przeplatała się często z kultami wschodnimi.
Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-09-2005 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Oj Owieczko jednak nie wiesz wszystkiego :krzywy: . Nie mówię o Gai , bo każdy średnio rozgarnięty kuma (chociaż mniej) więcej kim była Gaja. Chodziło mi o teorię Gai Jamesa Lovelocka. Mówiąca mniej więcej o tym, że cała biosfera stanowii jedność i wszystko co żyje na naszej planecie jest ze sobą powiązane i tworzy energię której żródłem są zywe organizmy. Ja może zacytuje z wikipedii:
Cytat:Hipoteza Gai została wysunięta przez brytyjskiego pracownika NASA, Jamesa Lovelocka, na początku lat 70-tych XX wieku. Nazwa pochodzi od greckiej bogini Gai, uosabiającej Matkę Ziemię. Hipoteza przypisuje własności żywego organizmu planecie Ziemi jako całości. Twierdzi mianowicie, że sprzężone działanie żyjących na Ziemi organizmów prowadzi do pozostawania całości życia na Ziemi w równowadze dynamicznej, homeostazie. Ta równowaga może być zachwiana w przypadku wielkich kataklizmów, np. trzęsień ziemi czy zderzeń z wielkimi meteorytami. Te kataklizmy mogą doprowadzić do wyginięcia wielu gatunków, jednak pozostałe gatunki znajdą sposób by się przystosować. Pojawia się również nowe i zapełnią istniejące nisze ekologiczne. Tak więc mimo wielkich zmian równowaga biologiczna zostanie przywrócona i życie na planecie ocaleje.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_Gai

Mi się osobiście podoba cuś takiego Oczko
05-09-2005 22:21
Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wiadomo że nie wszystko od nas zależy ale powinnismy w miarę naszych możliwości troszczyć się o przyrodę, przecież ona jest dla nas, więc sami sobie szkodzimy, a pozatym jest piękna, taa naprawdę piękna Szczęśliwy

Kocham Ci? ?ycie!!!
05-09-2005 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Hallo napisał(a):przecież ona jest dla nas


Typowe marksistowskie podejście do przyrody :diabelek: :krzywy:

Nie jest dla nas- my jesteśmy jej częścią.

"Nie było nas był las, nie będzie na będzie las"
05-09-2005 22:35
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
semper_malus napisał(a):Nie mówię o Gai , bo każdy średnio rozgarnięty kuma (chociaż mniej) więcej kim była Gaja.

Buahahaha :hahaha: Oj to przepraszam ;P Niezła bania ;P A już myślałam, że zabłysnę :lol2:
A ta teoria to owszem, ma w sobie chyba dużo prawdy jeśli chodzi o przyrodę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-09-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
A ja widzę to tak że jest dla nas i możemy z nią robić co nam się podoba.Możemy ją całkowicie zniszczyć lub też się o nią troszczyć.Chyba wiadomo który wariant jest lepszy. Nie było nas był las nie będzie nas bo na koniec świata nadszedł czas. :wink:

Kocham Ci? ?ycie!!!
05-09-2005 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Hallo napisał(a):bo na koniec świata nadszedł czas.

Ja tam sobie myślę, że koniec świata to będzie tylko koniec ludzkości- i dobrze :lol2:
05-09-2005 22:42
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Cytat:Ja tam sobie myślę, że koniec świata to będzie tylko koniec ludzkości- i dobrze

A co? Wolałbyś być małpką skaczącą po drzewach? :hm:

Według mnie powinniśmy dbać o to co mamy, bo żyjemy w tym środowisku i z niego korzystamy. Jak go wyniszczymy, nie będzie już na czym żyć, z czego żyć, jak żyć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-09-2005 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Offca napisał(a):co? Wolałbyś być małpką skaczącą po drzewach?

A skąd - wolałbym być zarodźcem malarycznym albo wężem :hm:


Offca napisał(a):Według mnie powinniśmy dbać o to co mamy, bo żyjemy w tym środowisku i z niego korzystamy. Jak go wyniszczymy, nie będzie już na czym żyć, z czego żyć, jak żyć.

Zgodzę się w tym wypadku.
05-09-2005 23:01
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Zgodzę się w tym wypadku.

No tak, w innych już nie. Chociaż w tym jednym się zgadzamy :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-09-2005 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów