Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #31
Re: Zbawienie
Hallo napisał(a):Hello Uśmiech Ostatnio zastanawiałem się czy nasze zbawienie zależy od liczby grzechów, które popełniamy czy od tego jak mi mówił jeden ksiądz - przejścia na tamten świat w stanie łaski uświęcającej czy może po prostu zbawienie nasze jest łaską i wystarczy wierzyć w Jezusa i jużUśmiech Ja osobiście przychylam się do tego ostatniego stwierdzenia a wy?

Zbawienie jest łaską. Wystarczy wierzyc w Jezusa. Tyle że jesłi wierzę w Jezusa a nie czynię uczynków które na to wskazują - to znaczy że jego wiara nie jest prawdziwa. Jeśli twierdzę że wierzę w Jezusa ale nie robię nic by podnieśc się z grzechu - to moja wiara jst martwa. Tak więc zbawienie jest łaską, owszem, wystarczy wierzyc w Jezusa, tyle że że wiara bez uczynków martwa jest. "Kto nie miłuje nie zna Boga" - nawet gdyby się zaklinał że wierzy w Boga, jeśłi nie kocha ludzi, nie czyni im dobra - nie zna Boga!

[ Dodano: Wto 05 Lip, 2005 09:32 ]
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił."

Oczywiście Boblia ma rację, jak zawsze Uśmiech Tyle że tak jak napisałam wcześniej: zbawieni jesteśmy przez żywą wiarę, a wiara jest zywa wtedy gdy wypływają z niej uczynki.
Oczywiście dobry łotr uczynków nie mógł pełnic, nie miał zbyt wile czasu... Chodzi o to że kiedy mamy okazję czynic dobro, a tego nie robimy, ni kochamy, to nasza wiara jst martwa.
05-07-2005 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów