Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ksiega Kapłańska 26:1
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
A ja przedstawie kwestię wszelkich posągów, bożków w ten sposób.

1.Warto zauważyc, ze często nosimy przy sobie różne rzeczy lub zbieramy je w domu (słonie i inne takie bibeloty) , które rzekomo mają nam przynosić szczęście a przecież szczęście nie zalezy od tych bibelotów lecz od Boga i tak naprawdę jest to błogosławieństwo Boże.

2.Opierając się na Biblii trzeba zauważyć, ze Bóg także zezwalał na symbolikę jego obecności, choćby w samej Arce Przynierza,która była wielką świętością, mimo że była to skrzynia w której przechowywano rzeczy symbolizujące Boze dzieło np. laska Aarona.
Przedmioty, które obrazują Boga lub wszystkich, którzy są jego wiernym odbiciem,np. świętych nie są niczym złym, jeśli człowiek patrząc się na nie myśli tylko o Bogu a nie o samej postaci jako miała by zastępować nam prawdziwego Boga. Dlatego też nawet sam Chrystus zlecał przedstawianie jego postaci na obrazach, by ukazywać jego wielkie miłosierdzie i miłosierne serce. To samo dotyczy obrazów z Maryją. Ponadto same obrazy, relikwie i inne święte przedmioty powinny mieć znaczenie tylko symboliczne, traktowane jako znak lub pamiątka wydarzenia związanego z Bogiem.

To jak podchodzimy do czczenia takich przedmiotów zalezy od nas i jest to indywidulna sprawa. Prawdziwy katolik wie jak się ma do tego typy przedmiotów odnosić, by było to zgodne z wolą Boga, a jeśli ktoś nie wierzy w Boga to jego stosunek moze być znacznie odmienny.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-08-2005 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Przykre jest, jak ktoś traktuje na równi bałwoczwalczą wiarę w szczęście przynoszone przez porcelanowego słonika z obrazami itp, które mają jedynie zaangażować zmysły w modliwę. Co innego, jak patrząc na ołtarz na wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego rozważam w myśli Jego Mękę, Śmierć i co najważniejsze Zmartwychwastanie, a co innego, gdybym wpadała w histerię, że nie zdam egzaminu jak słonika na stole nie postawię :!:

Ludki coniektóre kochane, to dwa różne światy Uśmiech

Nawet jeśli do mnie niekoniecznie trafia kult relikwii, to i tak traktuję go z szacunkiem, bo wystarczy mi, że dzięki temu środkowi ktoś odnajduje drogę do Boga Prawdziwego. Osobiście nie widzę sensu modlenia się do pomalowanego kawałka płótna, bo to głupota, ale widzę głęboki sens w tym, że ktoś to arcydzieło sztuki klasycznej stworzył, żeby dzięki niemu moje myśli koncentrowały się na Bogu niewidzialnym, a nie na strojach okolicznych parafian Szczęśliwy

No chyba, że ktoś faktycznie modli sie do obrazka, to ma niezły problem ale to nie wina samego obrazka, ani tego, że ktoś go namalował :shock:

Nie bardzo też rozumiem, jakie potrzeby ludzi są w Kościele tak lekceważone, że zmuszają do odejścia z Kościoła :?:

Może to po prostu ludzie nauczeni przez aktualną modę że jak coś jest mi niewygodne to po prostu zmieniam na inną wersję, bo po co mam się męczyć ( Kasia Klich i jej "Lepszy model" :/ ). Pewnie, ja nie twierdzę, że Kościół jest idealny, ale odejscia to chyba jednak nie tylko i wyłącznie kwestia problematyczności KrK tylko nastawienia ludzi.

Jeśłi chodiz o moje otoczenie to widzę przerażającą ilość młodych zmierzających do "Zielonych" i nie tylko z tego owodu, ze nie nauczono ich wymagać od siebie ale za to każdą kwestię, która mi "nie w nos" traktować jako zbędną zawadę do ominięcia i przeskoczenia. Smutny

Oczuwiście nie chcę generalizować, nie zrozumcie mnie źle.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-09-2005 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów