Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rękodzieło ;)
Autor Wiadomość
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Rękodzieło ;)
no tak, piszemy o naszych zainteresowaniach... ja od kilku lat zajmuję się rękodziełem. znajduje różne zastosowania dla rzeczy pozornie sie do tego nienadających. Maluje na szkle, robię kartki okolicznościowe, robię ramki do zdjęć, nie mówiąc już o hafcie czy szydełkowaniu.

takie rżne rzeczy robią też niepełnosprawni w warsztatach terapii zajeciowej. naprawde czesto trudno jest stwierdzic na pierwszy rzut oka, ze to robil ktos niepełnosprawny, a na pewno nie osoba niepelnosprawna intelektualnie (nie znosze okreslenia -> uposledzony umyslowo)
moze i wy macie jakies podobne zainteresowania, albo pomysly na jakies ciekawe połączenie różnych materiałów w ciekawą kompozycje (ja juz robiłam różne karafki wykorzystujac do ozdobienia butelek naprawde różnych produktów Oczko )

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-07-2005 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
MARZE O TYM BY NAUCZYC SIE SZYDELKOWANIA!!!!!!!!
Ja do niedawna moglam godzinami i dniami drutowac-najchentiej grube swetry, szaliki, sweterki dla maluchow..
Czasem trudno mi bylo wysiedziec w szkole czy na wykladach-bo mialam cos takiego, ze jak juz zaczelam, to chcialam skonczyc, przynajmniej jakąs część. To tak jak malarz, ktory ma wizje, co chce namalowac, i siedzi przy tym i siedzi... a czasem odsunie na bok i skonczy, wroci do tego doiero po roku czy jakims tam czasie.. Mniej wiecej taksie czulam.
Lubie robic cos z niczego.
Nie zapomne, jak na poczatku, mama nie cchiala absolutnie mi kupic włóczki. Bo że to drogie a sie zamrnuje, ze na pewno zacznę i sie zniechęce, że tylko ziszcze etc. No to ja pozbieralam rozne resztki w domu, podobieralam niteczki, co do koloru, grubosci itp... I tak z kilkunastu albo kilkudziesieciu roznych resztek zrobilam super zimowy sweter rozpinany pod szyją-cała rodzina podziwiała, ze wyglada jak ze sklepu, no i moglam liczyc na zakup nowych włóczek Uśmiech
Pozdrowki
08-07-2005 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
dominiku, ja wykrzyżykowałam 2 obrazki, właśnie dziś skończyłam obrus...
to że lubię oryginalne stroje tez mobilizuje mnie do pracy... pierwszy sweter (a w zasadzie to prawie płaszczyk) zrobiłam będąc jeszcze w 5 klasie podstawwówki. "derutuje" juz od bardzo dawna, w zasadzie to jakm mnie babcia nauczyła to mialam jakies 5 czy 6 lat. Szyrelkowania uczylam sie w zasadzie sama, troche mama mi pomogla.
malowania na szkle i porcelanie nauczyla mnie kolezanka, z ktora mieszkalam w akademiku. podobnie bylo z kartkami, podpatrzylam u kolezanki, z ktora bylysmy instruktorami na obozie.
obecnie (z wakacyjna przerwa) chodze na wolontariat do warsztatow terapii zajeciowej i tam jestem w poracowni plastycznej, ostatnio zajmowalam sie haftem krzyzykowym, a od pazdziernika mam zamiar zmienic pracownie na ceramiczna i nauczyc sie "użytkowania" gliny Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-07-2005 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wow... no marzy mi sie i ta ceramika... echh :?
Co do kartek, to szkoda,ze wakacje, bo bym zamówiła u ciebie jakąs orugalną na slub przyjaciołki... Oczko
08-07-2005 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
baranko, a co maja do rzeczy wakacje? ja w ciagu roku za bardzo nie mam czasu i kartki robie albo przez swietami, albo w wakacje... ostatnio nic nie robilam, bo zbytu nie bylo, a w moim pokoju wyglada jak w pokoju alkoholika, z tym ze butelki sa ustawiona na półce (puste, ale to nie ja je opróżniłam Oczko ) przerobione na karafki, albo wazoniki Oczko

mam tez sporą (i caqly czas powiekszajacą się) kolekcje torebek na rozne okazje, wiec moge sobie dobierac wielkosc i kolor w zaleznosci stroju

i dobrze baranko, że mi przypomniałaś, też musze popracować nad kartką slubna i urodzinową dla moich przyjaciólek Oczko

a co do kartki, to możesz sama coś wykonać, to naprawde nie jest trudne Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-07-2005 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
A możecie powlejać choć kilka zdjęć tego coście zrobili. Wtedy było by nam łatwiej zrozumieć co tak naprawdę tworzycie. Bo pojęcie kartki czy butelki nie zawsze musi iść w parze ze słowami podziwu dla waszego trudu pracy ich wykonywania. A tak jak by tu były jakieś fotki, to inni mogli by wasze dzieła podziwiać.

Zapoczątkowałem tradycję w dziale Malarstwo amatorskie.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
09-07-2005 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
To ja mam sfotografowac swetry, które zrobilam!??!?!? haha!! no dooobra :mrgreen:
09-07-2005 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
hehhe ja pozatym że "interesuję" się siatkówką tak jak Wy wyżej kombinuję jak się da by zabić nudę. Rysuję, maluję obrazy, bawię się modeliną szyję a pozatym jak najdzie mnie wena staram się przerobić "coś" na użytek codzienny- wedle pomysłu albo tego co zobaczyłam w galerii auchan czy w innym osobliwym miejscu ;d (co można zauważyć w moim pokoju i domu i nie tylko Język ) ostatnio zaczęłam tworzyć kwiatuszki z drutu i różnych materiałów Uśmiech A Ty Julcia natchnęłaś mnie do czegoś za co dziś może się zabiorę Oczko

baranka dawaj te swetry może będziesz mogła dzięki temu zacząć masową produkcję Uśmiech!
09-07-2005 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Olanta... przypomnialas mi o modelinie Oczko gdzies mam resztke, wiec... może coś zrobie.

Co do prośby Raviego, to nie sądze, by to było problemem, ale... troche jest to dla mnie ropblemem, bo niestety nie mam aparatu cyfrowego, coby moje dzieła uwiecznić Smutny, a jesli chodzi o swetry to... chyba za duzo tego jest, no i część z nich mojego pomysłu wykonała też moja mama, bo ostatnio nie bardzo miałam czas Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
09-07-2005 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Wydaje mi się, że potrafię rysować bardzo ładne samochody, groźne czołgi oraz bunkry z wieloma poziomami, a kiedyś robiłem złośliwe komiksy - w postawówce, ale teraz jestem juz wspaniałym człowiekiem i wogóle, to, tak nie robię. Umiem też pisać mądre rzeczy na dowolny temat - byle mi dac źródło.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
A mógł byś Judaszu dać tu kilka zdjęć tego co zrobiłeś? Wtedy byśmy mogli to zobaczyć.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
23-07-2005 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja też umiem szkicować, rysować i malować. Lubię sobie czasem wziąć ołówek lub farbki w dłoń i pobazgrolić na kartce. Jak trzeba i jak się postaram, umiem coś porządnego napisać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2005 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
ja ostatnio sprawdzam możliwośc malowania na papierze farbami do porcelany. Efekt nawet ciekawy Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
15-08-2005 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Fajne jest malowanie na szkle. Muszę kiedyś spróbować.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-08-2005 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ofiec... może ci kiedyś pokaże czym się zajmuję poza studiami Oczko generalnie fajna sprawa, ja sie teraz na porcelit przerzuciłam, fajny sposób na oryginalne naczynia Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
15-08-2005 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów