Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłuj bliźniego swego jak siebie samego
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
baranka napisał(a):Ja tam bym chciala umiec z latoscia oddawac chocby to, co mi zbywa. Albo dobrze oceniac co mi zbywa(bo na razie to nic, czy zarabiam 300 czy 500)

Baranka a wdowa z historii opowiedzianej przez Jezusa to miała dużo pieniędzy?????

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
11-07-2005 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
No wlasnie...jej raczej nie zbywało.. To bylo wszystko, co miala..

Mi chodziło o to ze mi niełatwo oddawac nawet to, co mi zbywa, a nawet trudno rozpoznawac, ze cos mi zbywa, niezaleznie, czy zarabiam akurat x czy 2x Oczko

Najlatwiej oddawac, jak sa od razu widoczne owoce tego, co oddaje (np.oddanego czasu, konkr.sumy pieniedzy). Albo ze bede miala jakąś inną gratyfikacje z powodu tego "poswiecenia", np. czyjes pochlebne zdanie, albo jakoś miło czas spedzony..albo wielkie uznanie.
Wtedy nagle okazuje sie, ze jestem w x wolontariatach, ze umiem pracowac ciezko, ze rzeczy, ktorych nie umiem, nagle wychodza mi calkiem dobrze, a w wielu dziedzinach jestem wręcz expertem Oczko
11-07-2005 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
A jak pozostawię bez pomocy jednego człowieka to mam jeszcze szansę na Niebo? Np. jestem głodna i idę kupic bułkę, widzę bezdomnego i nic mu nie daje bo mam tylko te jedna złotówkę przy sobie. No dobra, mogę mu te złotówkę dac i isc do domu po druga złotówkę, ale wtedy spotkam drugiego bezdomnego... itd itp.
14-07-2005 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Olgaa napisał(a):A jak pozostawię bez pomocy jednego człowieka to mam jeszcze szansę na Niebo? Np. jestem głodna i idę kupic bułkę, widzę bezdomnego i nic mu nie daje bo mam tylko te jedna złotówkę przy sobie. No dobra, mogę mu te złotówkę dac i isc do domu po druga złotówkę, ale wtedy spotkam drugiego bezdomnego... itd itp.
Troszeczkę skrajny przypadek, ale myślę, że w tym temacie już bardzo dużo zostało wyjaśnione...
Olga, możesz to drążyć bez końca a i tak coś pozostanie niejasne dla Ciebie...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
14-07-2005 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Harpoon napisał(a):
Olgaa napisał(a):A jak pozostawię bez pomocy jednego człowieka to mam jeszcze szansę na Niebo? Np. jestem głodna i idę kupic bułkę, widzę bezdomnego i nic mu nie daje bo mam tylko te jedna złotówkę przy sobie. No dobra, mogę mu te złotówkę dac i isc do domu po druga złotówkę, ale wtedy spotkam drugiego bezdomnego... itd itp.
Troszeczkę skrajny przypadek, ale myślę, że w tym temacie już bardzo dużo zostało wyjaśnione...
Olga, możesz to drążyć bez końca a i tak coś pozostanie niejasne dla Ciebie...

No tak, masz racje, ja juz tak mam, wieczne pytania i wyrzuty sumienia, moze mi kiedys przejdzie.

Ale ten przypadek o ktorym napisalam wcale nie jest skrajny, to codziennosc...
14-07-2005 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Zależy w sumie gdzie...
Ale często też jest tak, że bezdomnym pomaga chwila rozmowy.
Naprawdę :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
14-07-2005 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Olgaa napisał(a):Ale ten przypadek o ktorym napisalam wcale nie jest skrajny, to codziennosc...

No ale czy ty nie masz wogóle pieniedzy na jedzenie? O ile znam życie to zawsze starczy na jeszcze jedną bułkę dla bezdomnego. Nie ma z tym problemu.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
15-07-2005 07:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Gregoriano napisał(a):
Olgaa napisał(a):Ale ten przypadek o ktorym napisalam wcale nie jest skrajny, to codziennosc...

No ale czy ty nie masz wogóle pieniedzy na jedzenie? O ile znam życie to zawsze starczy na jeszcze jedną bułkę dla bezdomnego. Nie ma z tym problemu.

Dla jednego starczy. Ale jakbym chciała pomóc KAZDEMU bezdomnemu spotykanemu na ulicy to pewnie by nie starczyło.
15-07-2005 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Dlatego rób tyle, na ile Cię stać, ile możesz, ale też nie zapominając o sobie.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
15-07-2005 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wy to macie dobrze tak siedząc przed własnymi kompami, ja niestety nie mam, więc zostaje kawiarenka internetowa. I to 3 zł za godzinę. A siedzę tylko na portalach chrześcijańskich - więc uznaję to za część ewangelizacjii.

Oczywiście życie chrześcijanina bez jałmużny nie będzie pełne więc ...? jak najbardziej,. pomagać innym ,by samamu zostać podzwignionym.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-07-2005 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów