Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malarstwo amatorskie
Autor Wiadomość
dominik_1983 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Malarstwo amatorskie
Witam!

Jak jest już temat o fotografii to pomyślałem aby zrobić też o tematyce malarstwa.

Ja osobiście maluje "amatorsko" już od 1999 roku. A zaczęło sie w pierwszej klasie liceum od malowania pastelami.
Zafascynowała mnie ta technika z tego względu, że można nią łatwo rozmazywać cienie i tło pracy.

Ostatnio oprócz malownia pastelami odkryłem wg mnie również ciekawą choć uważaną za trudną, technikę akwareli.

A jaka jest wasza ulubiona technikę malarska?

Zapraszam do dyskusji na ten temat oraz dzieleni się waszymi doświadczeniami malarskimi. Jak zeskanuję moję pracę to postaram się je umieścić na forum.

Pozdrawiam Duży uśmiech

Oblackie Wspólnoty ewangelizacyjne NINIWA - http://www.niniwa.com

"Mówić nieustannie z Bogiem lub o Bogu"

św.Dominik Guzman
07-07-2005 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Malarstwo to ciekawa sprawa. Zawsze byłem pełen podziwu dla arcydzieł, ale tych sprzed kilku wieków, bo twórczość z XX w. i nowsza jakoś mi się nie podoba.
Wystarczy porównać dzieła Kossaka czy Rembranta z współczesnymi. Eeee... Nawet nie ma co porównywać, bo sztuka współczesna to profanacja :?

Ja w sumie malarstwem się nie zajmowałem. Ale jakieś 2-3 lata temu "coś" mnie naszło i naszkicowałem 3 szkice. Nawet całkiem fajnie wyszły, jak to określiło kilka osób co je widziało. Od tamtej pory nic więcej nie naszkicowałem. Może kiedyś coś jeszcze naszkicuję... jak znajdę czas.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
07-07-2005 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kiedyś sama zafascynowałam się malarstwem, jeśli malowanie pastelami można tak nazwać Oczko
W sumie pastele to moja ulubiona technika, ale na odpowiednim papierze Język Wtedy all lepiej wychodzi Uśmiech Mam kilka rysunków w domu. Mam też szkice, które rysowałam. Lubiłam rysować koty i ludzi. Wydaje mi się, że nieźle mi szło. Mam taki rysunków ołówkiem dość sporo Oczko
Później też odkryłam piękno malowania farbami akrylowymi. To już trudniej i chyba dlatego, że nie szło już tak łatwo, zrezygnowałam :mrgreen:
Wzięło się to chyba z tego, że moja ciocia jest na studiach plastycznych i maluje. Naprawdę pięknie, zawsze podziwiam jej prace Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
08-07-2005 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja także kiedyś jak byłem w szkole podstawowej byłem zakochany w malarstwie. Chciałem nawet iśc do gimnazjum plastycznego, potem do szkoły plastycznej i iśc w tym kierunku Uśmiech

Jednak skończyło sie na tym,że poszedłem do puiblicznego gimnazjum skończyłem liceum i zostałem klerykiem :mrgreen:
08-07-2005 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
A możecie powlejać choć kilka zdjęć tego coście zrobili (tyczy się też innych tematów w tym dziale, np. Rękodzieło Oczko). Wtedy było by nam łatwiej zrozumieć co tak naprawdę tworzycie. A tak jak by tu były jakieś fotki, to inni mogli by wasze dzieła podziwiać.

Aby zapoczątkować tradycję daję fotkę mojego szkicu. Dwóch pozostałych jakie naszkicowałem nie dam (a przynajmniej bez zgody osób), gdyż przedstawiają pewne znane mi osoby, a narazie nie wiem czy one by sobie życzyły, aby ich wizerunki były tu prezentowane.
Oto szkic jaki naszkicowałem już dość dawno temu (kliknij zdjęcie aby powiększyć):
[center][Obrazek: szkic01m.jpg][/center]

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
09-07-2005 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ślicznie Ravi Uśmiech Bardzo mi się podoba Uśmiech
Ja niestety nie mam skanera więc na razie nie mam jak wkleić swoich rysunków.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-07-2005 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
a ja rysuje jak mam natchnienie........... Uśmiech i też mi nawet nieźle wychodzi Uśmiech
22-07-2005 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Daisy napisał(a):a ja rysuje jak mam natchnienie........... Uśmiech i też mi nawet nieźle wychodzi Uśmiech
No to czas najwyższy poskanować kilka Twoich dzieł i pochwalić się Twoim talentem. Bo wiem, że masz, gdyż widziałem kilka dzieł.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
23-07-2005 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
znalazłam swój rysunek, przedstawiający moja wspólnotę Oczko rysowany jakieś 2 lata temu (żeby nie było, że nie chcem pokazać czym się czasem zajmuje Oczko )

[Obrazek: plakat2ff.jpg]

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
15-08-2005 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Piękne dzieło Julia Uśmiech

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
23-08-2005 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Dzieki Ravi... tylko tyle mi po nim zostało, bo nawet nie mam pojęcia gdzie mam oryginał Smutny
Może jak znajde jeszcze jakieś obrazki (ewentualnie namaluję kartki) to zeskanuje i też wrzucę, a co? :hm: jak można pokazać światu to co się robi, to czemu nie Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-08-2005 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
To ja też swoje dzieła pokażę jak tylko będę miała kable od skanera :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-08-2005 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ja lubie czasem cos namalowac,ale nie umiem pastelami..to wbrew pozorom trudna technika. Maluje olejnymi. Umiesciłabym ostatni obraz, ale nie umiem tego zrobic..o co chodzi z tym adresem do obrazka..?
10-09-2005 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
Adres obrazka
Chciałem Ci wyjaśnić wszystko przez PW ale masz je zablokowane więc napisze tutaj.

Anies napisał(a):Umiesciłabym ostatni obraz, ale nie umiem tego zrobic..o co chodzi z tym adresem do obrazka..?

A czy masz swoje obrazki zeskanowane w komputerze ?
Jeśli tak to musisz je teraz opublikować w necie.
Czyli umieścić na jakimś serwerze.
Jest taki specjalny serwer zajmujący się tym.
Nazywa się IMAGE SHEACK i jego znakiem jest żabka.

1. Gdy wejdziesz do tego programu :

2. Ukaże Ci się okienko a w nim pasek - przeglądaj.
Kliknij go i odnajdź ze swojego komputera dany obrazek, który chcesz opublikować.

3.Potem kliknij Host it. Trzeba chwilkę poczekać bo obrazek ładowany jest do serwera.

4.Za jakąś chwilke ukaże Ci się kolejna stronka z pomniejszonym twoim obrazkiem. To znaczy że obrazek został zapisany na serwerze.

5.Teraz wystarczy skopiować jego adres - aby móc go umieszczać na sronkach forum.

6.Poszukaj ostatni adres z opisem --Direct link to image.Obok jest adres twojego obrazka.Coś takiego

http://img343.imageshack.us/img343/7139/aga39mv.jpg

7.Skopiuj sobie ten adres. To bardzo ważne. To jest link do Twojego obrazka w necie.

8.Teraz gdy chcesz umieścić swój obrazek w poście wpisujesz :

[img]...ADRES....[/img]

I na pewno powinnien się ukazać na stronce forum.

Jeśli masz jakiś problem pisz.

Pozdrawiam. Andr2ej.

A tu podaje Ci wejście do programu publikującego.
KLIKNIJ TUTAJ

Postępuj tak jak Ci opisałem a wszystko powinno być OK.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
11-09-2005 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Dziękuje udało się UśmiechUśmiech obraz malowany na podstawie innego ale moja interpretacjaOczko
[Obrazek: obrazpom9oq.jpg]

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
12-09-2005 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów