Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parę słów gorzkich nie tylko dla Żydów
Autor Wiadomość
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Parę słów gorzkich nie tylko dla Żydów
Czyli o tym, do czego prowadzi niewlasciwie pojmowana religijnosc...

http://www.felixpages.most.org.pl/gorzkie_2.htm

[ Dodano: Pon 16 Sie 2004 14:07 ]
Od razu uprzedze ewentualne wysoce zbulwersowane posty ludzi sugerujacych sie samym tytulem - artykul NIE JEST antysemicki, jak rowniez i ja antysemita nie jestem

www.malach.tox.pl
16-08-2004 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Co masz na myśli pisząc o "Bogini" ?

pozdrawiam
Marek
16-08-2004 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Marek MRB napisał(a):Co masz na myśli pisząc o "Bogini" ?

Ja nie mam na mysli nic, bo nie ja jestem auteorem tegio artykulu. Szczerze mowiac nie mam pojecia jakiego autor jest wyznania, ale urzeklo mnie to, ze potrafi w trzezwy i zdystansowany sposow spojrzec na opisane problemy - nietolerancji religijnej, jak i "wyplywajacej z religii", a takze wynaturzonego spojrzenia na wlasna wiare...

www.malach.tox.pl
16-08-2004 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
No comment
Język Nie zły ten koleś jest?! Ma prywatne objawienia, rozmawia z Boginią, ee z Jezusem i Maryją też, żeby nie było.... Takim mistykiem nie jestem, całuje mu stopy....

Sorry za gruboskórność, ale koleś jest tendencyjny. Całemu złu jest winny fundamentalizm, który następnie okazuje się właściwe każdą religią. Gdyby znikły Kościoły jako wspólnoty ludzi pojawiła by się jedyna religia taka prywatna!!!!!! Super. Nie wspomne jeszcze o przyczynach wszelkich wojen - oczywiście ludzie wierzący. Realizm na 100%!!!!!

Szkoda czasu na takie coś..............

Pozdrawiam fundamentalista!!!!!!!!! :wink:

Przepraszam Gerwaz, ale nie mogłem inaczej :?
16-08-2004 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Spoko - masz prawo do innego zdania...

Ale fakt jest faktem - fundamentalizm jest zly, a wojny "w Imie Boge", "o Imie Boga, albo dlatego, ze "Bog tak chcial" pochlonely i ciagle pochlaniaja wiele istnien ludzkich...

www.malach.tox.pl
16-08-2004 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Gerwaz napisał(a):Ale fakt jest faktem - fundamentalizm jest zly, a wojny "w Imie Boge", "o Imie Boga, albo dlatego, ze "Bog tak chcial" pochlonely i ciagle pochlaniaja wiele istnien ludzkich...

Zgoda!!!!!!!!!!! Ale czyż wszystkiemu winny są wierzący /nie fundamentaliści/? Takie wnioski wyciąga pan Chodakiweicz........ <-- No comment. No i podobno szatańiści są lepszi niż chrześcijanie. Takie tezy postawił po jednej (sic!) rozmowie z ponoć "szatanistami"?! Szybki jest.....

Dobra kończę, bo dla mnie temat zakończony!

Pozdrawiam.
16-08-2004 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Gregoriano napisał(a):No i podobno szatańiści są lepszi niż chrześcijanie.
Samo nazywanie siebie chrzescijaninem nic nie znaczy. Nic nie znaczy takze coniedzielne "chodzenie" do kosciola. Sam dobrze wiesz, ze ludzie deklarujacy sie jako chrzescijanie czy katolicy sa zdolni do roznych niecnych czynow...

[ Dodano: Pon 16 Sie 2004 22:23 ]
To, czy ktos uwaza sie za wyznawce jakiejkolwiek religii o niczym nie swiadczy - najwazniejsze jest to, jakim jest czlowiekiem.

www.malach.tox.pl
16-08-2004 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja bym tak mimo wszystko nie powiedział. Zgodziłbym się gdybyś napisał "to jeszcze nie decyduje"...
Myślę że wiele rzeczy jest ważnych : wiara, uczynki, posłuszeństwo, bycie chrześcijaninem, bycie katolikiem itd.
Żadna z tych rzeczy jeszcze nie decyduje. Bóg robi jak uważa (a uważa dobrze Uśmiech )

pozdrawiam
Marek
16-08-2004 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja mam wrazenie, ze dla Boga wazniejsze jest to czy dany czlowiek wierzy niz to, jakim on jest w zyciu. I wcale mi sie to nie podoba. W Nowytm testamencie caly czas mowa o tym zeby uwierzyc. Jakbym byl bogiem zwracalbym uwage przede wszystkim na prawosc serca. ale coz...

a jesli chodzi blizej o dyskusje, to faktem jest, ze bardzo duzo glownych religii prowadzilo lub nadal prowadzi wojny, akty przemocy, terror w imie Boga. Moze teraz kosciol katolicki jest cacy, propaguje milosc do blizniego, papiez apeluje caly czas o pokoj i zaprzestanie walk, ale to i tak nie zamaze czarnej plamy z kart historii, czyli wyprawy krzyzowe, inkwizycja i inne malo sympatyczne fakty.
17-08-2004 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Robi napisał(a):Ja mam wrazenie, ze dla Boga wazniejsze jest to czy dany czlowiek wierzy niz to, jakim on jest w zyciu. I wcale mi sie to nie podoba. W Nowytm testamencie caly czas mowa o tym zeby uwierzyc. Jakbym byl bogiem zwracalbym uwage przede wszystkim na prawosc serca. ale coz...
Nie wydaje mi sie... Nacisk na wiare jest bardzo duzy, ale jest tez wyraznie powiedziane, ze jesli z tej wiary nic dobrego nie wynika (w sensie postepowania czlowieka), to jest ona po prostu martwa. "Kto mowi "Kocham Boga", a nienawidzi swego brata jest klamca!"

Robi napisał(a):a jesli chodzi blizej o dyskusje, to faktem jest, ze bardzo duzo glownych religii prowadzilo lub nadal prowadzi wojny, akty przemocy, terror w imie Boga. Moze teraz kosciol katolicki jest cacy, propaguje milosc do blizniego, papiez apeluje caly czas o pokoj i zaprzestanie walk, ale to i tak nie zamaze czarnej plamy z kart historii, czyli wyprawy krzyzowe, inkwizycja i inne malo sympatyczne fakty.
Fakt - historia Kosciola nie jest krysztalowa i nic tego nie zmieni. Ale nie chodzi o historie, a o to, ze czasem czlowiek przekonany o tym, ze robi cos dla Boga lub swojej religii nie zauwaza, ze tak naprawde zamiast milosci niesie nienawisc...

[ Dodano: Wto 17 Sie 2004 16:25 ]
Dobrym przykladem jest chocby sw.Pawel - on byl naprawde gleboko przekonany (na podstawie religii, w ktorej kregu sie wychowal i zyl), ze chrzescijanstwo trzeba tepic.

www.malach.tox.pl
17-08-2004 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
Uwaga
Fajnie, że możemy sobie pogadać, ale jeśli chodzi już o tę cześć forum, to ewentualnie skupy się na artykule (też chodzi mi o krótkie uwagi, lepiej stworzyć nowy temat). Częściwo zrobił się temat o wierze, historii Kościoła /Gerwaz zgadzam się z Tobą, tak na marginesie, chodzi o ostatnia uwagę/. Dbajmy o porządek!!! Chcecie o tym porozmawiać, twórzcie nowe tematy w odpowiednich blokach tematycznych. OKI?

Pozdrawiam.
17-08-2004 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Uwaga
Gregoriano napisał(a):Fajnie, że możemy sobie pogadać, ale jeśli chodzi już o tę cześć forum, to ewentualnie skupy się na artykule (też chodzi mi o krótkie uwagi, lepiej stworzyć nowy temat). Częściwo zrobił się temat o wierze, historii Kościoła /Gerwaz zgadzam się z Tobą, tak na marginesie, chodzi o ostatnia uwagę/. Dbajmy o porządek!!! Chcecie o tym porozmawiać, twórzcie nowe tematy w odpowiednich blokach tematycznych. OKI?

JUPI moderator zaczął sie martwić porządkiem na forum :jupi: Miałem wielką nadzieje Gregoriano że sie wkońcu obudzisz w tej kwestii Uśmiech

Pozdrawiam 8) --->>> ADMIN 8) 8) 8)

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
18-08-2004 01:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów