Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy w Niebie jedni będą bardziej, a inni mniej szczęśliwi?
Autor Wiadomość
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:A ja myślałem, że Pan Bóg ma naturę, a nie charakter...
Nie przejmuj się - ludzką rzeczą jest błądzić .... ale nie musisz trwać w błędzie.
To, że Bóg ma naturę, wiem z Pisma np.
[...]zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury [2P 1,4]
A gdzie jest napisane, że Bóg ma charakter ? O ile wiem, to chrzest wpisuje w duszę chrześcijanina "niezatary charakter"...
Cytat:atrybut (Wilga)
rz. mnż I, D. -u 1. ‘istotna cecha przedmiotu lub osoby charakteryzująca ją i wyróżniająca spośród innych’
Jak widać chodzi o cechę charakteru. (cbdu)
Jeśli atrybutem stołu jest stabilność, to z tego wnioskuję, że stół ma charakter flegmatyka (cbdu)

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
21-07-2005 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
ziobro Adama napisał(a):Jeśli teraz nie pragniemy stale przebywać z Bogiem, to dlaczego mielibyśmy tego pragnąć óźniej ? Z wyrachowania ? Dla jakichś korzyści ?

Otóż to! Jesli w chwili śmierci nie będziemy chcieli przebywac stale z Bogiem to później nie znajdziemy się w Niebie ale w piekle.

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 18:12 ]
Wiesz co, nie dogadamy się. mamy po prostu inne pojecia milosci. Mnie wystarczy to co mowi Biblia - ze Bóg jest miloscią. Ja kocham Boga a to znaczy dla mnie m.in. to ze chce z Nim byc przez cały czas. Oczywiscie nie oznacza to ze siedze w kosciele caly dzien, ale po prostu jestem z Nim w kazdej chwili swojego zycia, wierze ze Jezus jest w moim sercu bo trwam w stanie łaski uświęcającej, czyli nie stawiam Bogu przeszkody cięzkim grzechem. Skoro ja, marne stworzenie moją miłosc wyrazam wlasnie tym ze z Bogiem chce byc zawsze, to wierze ze to moje pragnienie pochodzi od Niego, od Boga. I ze to na Jego wlasnie wzor. Ze to On chce byc z ludzmi przez caly czas. Jesli w Niebie Bóg odwiedzalby mnie tylko co jakis czas - to ja nie czulabym sie kochana.

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 18:14 ]
Bóg kocha kazdego człowieka, rozwniez tego w piekle, tyle ze oni sami Jego milosc odrzucuili. Ten kto znalazl sie w Niebie odpowiedzial na Boza milosc "TAK" - wiec nie przeszkadza Bogu z Nim przebywac. Dlatego wierze ze bede z Nim w Niebie przez caly czas.

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 18:18 ]
Lola napisał(a):każdy z nas otrzyma pełnię, ktoś mi kiedyś to tłumaczył na przykładzie szklanek :wink: , że mogą być różnej wielkości, ale kiedy wypełnimy je po brzegi wodą to są pełne całkowicie, i tak będzie z nami, jesteśmy różnymi "szklankami" :wink: i Bóg nas wypełni swą Obecnością po brzegi, będziemy z Bogiem w pełni, nie będziemy sie zastanawiać, kto "ma więcej" Boga, kto ma więcej zasług itp. - bo dziwne by to było Uśmiech
to takie moje rozumienie.... Szczęśliwy

ja zgadzam sie z tym stwierdzeniem. Kazdy z nas bedzie mial pełnię Bozej obecnosci, będzie cały czas z Bogiem, ale ...hm... moze tak: Bog da nam zgodnie z naszymi pragnieniami. Kto potrzebuje wiecej by miec pełnię miłości, dostanie więcej. Ale nikt w Niebie nie będzie tęsknił za Bogiem i czekał na "odwiedziny" Boga, bo wtedy nie byłby szczęsliwy.
21-07-2005 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Olgaa napisał(a):Wiesz co, nie dogadamy się. mamy po prostu inne pojecia milosci. Mnie wystarczy to co mowi Biblia - ze Bóg jest miloscią.
No właśnie - istotne jest to, co oznacza to stwierdzenie. Czy wyklucza Bożą Sprawiedliwość ?
Bóg jest Miłością, Sprawiedliwością i Prawdą jednocześnie, stale i nierozłącznie.

Always Look on the Bright Side of Life
22-07-2005 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Może ten przykład ze szklankami właśnie obrazuje jak pogodzic Miłośc z Bożą Sprawiedliwością... Tak mi się wydaje, on jest całkiem sensowny.
22-07-2005 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów