Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oaza & Odnowa
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Znam rowniez osoby, ktore maja wszytski stopnie i zyja normalnie. Ale, ze sie chlopcy boja to sie nie dziwie, sam bym sie bal Język
27-08-2004 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
A mozna wiedziec dlaczego? I dlaczego Odnowy sie pod tym wzgledem nie boisz?

(czekam tylko na odpowiedz, nie chce wszczynac "swietej wojny")

www.malach.tox.pl
28-08-2004 09:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Formacja oazy jest od wakacji do wakacji. A Odnowa przez caly rok. Moze dlatego.
28-08-2004 10:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Niezupelnie - sa przeciez regularzne spotkania w ciagu roku, z wylaczeniem tylko wakacji (podczas ktorych odbywaja sie rekolekcje). A znam tez wspolnote oazowa, ktora spotyka sie tez podczas wakacji...


Ale dalej nie widze zwiazku z seminarium Język Język Język

www.malach.tox.pl
28-08-2004 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Stopnie oazy sa chyba od wakacji do wakacji lub wczasie ferii zimowych. A Odnowa moze czesc kursow prowadzic przez caly rok. Sa krodsze.



Gerwaz napisał(a):Ale dalej nie widze zwiazku z seminarium

Kiedy emocja siegaja zenitu osoby moga myslec, ze sa tak zakochani w Bogu i jemu oddani, ze chca isc do seminarium. Nie uwazam to za dobe. Seminarium to wielka laska. Jednak nalezy rozeznawac czy to odpowiednia drogra. A nie wybor podczas emocji.
28-08-2004 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Daidoss napisal
Cytat:Stopnie oazy sa chyba od wakacji do wakacji lub wczasie ferii zimowych. A Odnowa moze czesc kursow prowadzic przez caly rok. Sa krodsze.

Jest prawie tak jak myslisz. Rekolekcje oazowe trwaja w czasie wkacji i po nich sa rozne stopnie(zaleznie od wieku i ilosci przezytych rekolekcji).
Jednak aby jezdzic na te rekolekcje jest potrzebna takze formacja w ciagu roku. Polega ona na uczestniczeniu w spotkaniach w grupach, przygotowuje do odbycia rekolekcji na kolejnym stopniu(takie jakby wprowadzenie). Bez tego nie mozna kontynuowac dalszej formacji podczas wakacji. Wolalabym zeby wypowiedzialy sie jeszcze na ten temat inne osoby ktore tez cos o tym wiedza. pozdrawiam Uśmiech
28-08-2004 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Swiderek napisał(a):Daidoss napisal
Cytat:Stopnie oazy sa chyba od wakacji do wakacji lub wczasie ferii zimowych. A Odnowa moze czesc kursow prowadzic przez caly rok. Sa krodsze.

Jest prawie tak jak myslisz. Rekolekcje oazowe trwaja w czasie wkacji i po nich sa rozne stopnie(zaleznie od wieku i ilosci przezytych rekolekcji).
Jednak aby jezdzic na te rekolekcje jest potrzebna takze formacja w ciagu roku. Polega ona na uczestniczeniu w spotkaniach w grupach, przygotowuje do odbycia rekolekcji na kolejnym stopniu(takie jakby wprowadzenie). Bez tego nie mozna kontynuowac dalszej formacji podczas wakacji. Wolalabym zeby wypowiedzialy sie jeszcze na ten temat inne osoby ktore tez cos o tym wiedza. pozdrawiam Uśmiech

Wlasnie to probowalem wyjasnic Uśmiech Rekolekcje byly i sa podstawowa forma dzialalnosci ruchu. Ale od wielu juz lat nie ogranicza sie ona tylko do nich, lae tez do regularnej formacji w ciagu roku. Choc np. mozna pojechac na 1 stopien (ewangelizacyjny - tresci jak na kursie "Filip") bez "przygotowania".. Spotkania w ciagu roku maja w swoich zalozeniach sluzyc poglebieniu tresci z jakimi czlowiek spotkal sie na rekolekcjach i wprowadzaniu ich w zycie. Z tym juz bywa jednak roznie...

www.malach.tox.pl
28-08-2004 12:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Tak szcerze mowiac to ja nie mam nic wspolnego z Oaza. Nie wiem dokaldnie jak wyglada ich formacja. Poprostu z tego co czytalem na forum tak napisalem. Wiem, ze na forum sa animatorzy Oazy wiec moze sie ujawnia.
28-08-2004 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
A ja nie mam nic wspolnego z Odnowa Język (no niezupelnie... w koncu to rozne elementy tego samego Kosciola Uśmiech). W kazdym razie mozesz mi wierzyc, ze formacja w Oazie tez trwa caly rok a nie tylko podczas rekolekcji (choc tak pierwotnie bylo, ale to bylo 30 lat temu Język)

www.malach.tox.pl
28-08-2004 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PACZUS Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Macie po czesci racje. Formacja oazowa trwa przez caly rok, a wyjazdy wakacyjne maja na celu poglebienie tresci przyswajanych w ciagu roku. Wyjazd na oaze wakacyjna ma tez na celu oderwanie sie od zwyczajow parafialnych, poznanie zycia oazy ogolnie w Polsce (a wierzcie, wiele mozna sie dowiedziec wyjezdzajac w tereny ksiedza Blachnickiego). W ciagu wakacji sa organizowane tez takie imprezy jak warsztaty diakonijne. Natomiast w ciagu ferii sa organizowane rekolekcje diakonii. (mam nadzieje, ze wiecie czym to sie rozni). W ciagu roku jest tez organizowane wiele wyjazdow formacyjnych, ale w wiekszosci dla animatorow. Mam tu na mysli: Oaze Modlitwy, Szkole Animatora, KODA. Sa tez organizowane dni wspolnoty, a takze spotkania rejonowe diakonii. Duzo tego jest. Jedno jest pewne: formacja oazowa nie polega tylko na jezdzeniu na oaze na wakacje, bo to jest nawet niemozliwe, zeby wyjechanie 3 razy na oaze uformowalo czlowieka. Na zakonczenie przytocze zdanie, ktore powtarza sie ciagle animatorom: Trzci stopien to nie koniec formacji, ale dopiero poczatek. Popieram: amen! Pozdrawiam
28-08-2004 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lubsia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Daidoss napisał(a):Wiem, ze na forum sa animatorzy Oazy wiec moze sie ujawnia.
Daidoss my sie wogole nie ukrywamy. Uśmiech

A co do formacj oazowej to mysle ze PACZUS powiedziala wszytko. A osoby ktore poszczegaja oaze jako ruch dzialajacy tylko w czasie wakacji sa w wielkim bledzie i bardzo szybko od ruchu odchodza.

Chwy? mnie i nie?, niech niebo bli?ej b?dzie
Tak bardzo chc? w ramionech skry? si? Twych.
30-08-2004 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
To uczestnicy Oazy takze widza formacje tylko letnia??
30-08-2004 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PACZUS Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Daidoss, co masz konkretnie na mysli pytajac o to?
30-08-2004 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Lubsia napisał(a):A osoby ktore poszczegaja oaze jako ruch dzialajacy tylko w czasie wakacji sa w wielkim bledzie i bardzo szybko od ruchu odchodza.
Tam wyzej odpowiedzialem na to a raczej zapytalem.
Chcialem powiedziec, ze nie mam nic wspolnego z Oaza moze tylko z osobami z oazy Język (pozdrowienia dla Boguchy Język ). Bylem pare razy na waszych spotkaniach. Chyba zle trafilem, bo nie bylo ksiedza tylko animatorzy. I tak patrzalem to fakt jakas formacja byla. KIedy bylem akurat walkowali grzech. Ale dziwne to dla mnie sie wydawalo. Takie oschle. Nie wiem jak bylo w innych grupach ale tam gdzie ja bylem nikt nie chcial wspolpracowac z animatorem.
31-08-2004 07:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
W mojej Oazie ksiedza zwykle nie ma nawet na spotkaniach ogolnych - jego rola jest odprawienie Eucharystii. Nie wiem jak jest w innych wspolnotach, ale w niektorych podobno zaangazowanie ksiedza jest znacznie wieksze - to juz zalezy od konkretnego osobnika.

Daidoss napisał(a):I tak patrzalem to fakt jakas formacja byla. KIedy bylem akurat walkowali grzech. Ale dziwne to dla mnie sie wydawalo. Takie oschle. Nie wiem jak bylo w innych grupach ale tam gdzie ja bylem nikt nie chcial wspolpracowac z animatorem.
Duzo zalezy od ludzi - niektorzy przychodza tylko posiedziec, inni poobserwowac i posluchac (to chyba znasz tez ze spotkan Odnowy), jeszcze inni maja w danym momencie jakis problem, wiec nie chca sie odzywac, a inni biora czynny udzial Oczko

Oslchle to wcale byc nie musi - jak mowilem duzo zalezy od uczestnikow, a i animator ma spore pole do popisu Oczko

A co do "wspolpracy z animatorem": zalezy co rozumiesz przez slowo "wspolpraca". Jesli bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego, co jest w animatorskim konspekcie, to chyba jakies nieporozumienie Język Ja jakos mialem zwykle wlasne zdanie na kazdy temat, co pozytywnie wplywalo na dynamike spotkan Oczko (pozdrowienia dla animatorek: Agi J. i Marty B. Uśmiech)

www.malach.tox.pl
31-08-2004 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów