Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzest w Duchu Świętym
Autor Wiadomość
dominik_1983 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Chrzest w Duchu Świętym
Witam!
Chciałem poruszyćmoim zdaniem dość ciekawy temat. Chodzi o chrzest w Duchu, który otrzymuje się na spotkaniach ODnowy i przeważnie towarzyszy temu dar języków.

Teraz pytanie do dyskusji.
Czy słyszeliście o takim czymś aby osoba otrzymała chrzest w Duch np. idąc chodnikiem lub podczas innej czyności wykonywanej codziennie.

Oblackie Wspólnoty ewangelizacyjne NINIWA - http://www.niniwa.com

"Mówić nieustannie z Bogiem lub o Bogu"

św.Dominik Guzman
15-07-2005 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Skąd nazwa "chrzest" w Duchu Świętym?? Chrzest jest jednen, prawda?
15-07-2005 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Powinno się raczej mówić "modlitwa o wylanie Ducha Świętego"...

W interpretacji katolickiej jest to prośba wyrażona przez wspólnotę Kościoła o ożywienie w proszącym o nią darów juz w nim złożonych w sakramencie chrztu i bierzmowania.

Według interpretacji protestancko-fundamentalistycznej jest to po prostu otrzymanie Ducha swiętego w wyniku paraliturgicznej ceremonii stanowiącej .

Obie interpretacje łączy nawiązanie do Zesłania Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
15-07-2005 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Teżnie do końca, jeśłi mamy byćszczególeni dokłądni.

Chrzest w Duchu Świętym jest inaczej nazywany "Wylaniem Ducha Świętego", a wniosek jest taki, że może nastapic wylanie Ducha Świętego także poza modlitwą o wylanie.

Po prostu czuje się specjalną obecność Ducha, a potem widać zmiany w Życiu - owoce Uśmiech

Wylanie Ducha Świętego to inaczej "Nowa 50-nica", może mieć miejsce podczas modlitwy osobistej, Eucharystii...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2005 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jest to oczywiście możliwe, sama przeżyłam taką "szczególną " obecność Ducha Św. podczas indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentam na rekolekcjach ignacjańskich, ale nie wiem czy to można nazwać "wylaniem" czasem otrzymuje się taką łaskę odczucia zmysłami obecności Ducha Św. w nas, ale to jest tylko takie wyjątkowe w jakimś określonym celu, ale przeciez Duch Św. działa w nas od momentu Chrztu Św. niezaleznie czy to "odczuwamy " czy nie, czy towarzyszą temu jakieś nadzwyczajne dary czy nie ......
29-07-2005 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
GMS napisał(a):przeciez Duch Św. działa w nas od momentu Chrztu Św. niezaleznie czy to "odczuwamy " czy nie, czy towarzyszą temu jakieś nadzwyczajne dary czy nie ......

I o to właśnie chodzi Uśmiech Ale człowiekowi czasem potrzebne jest i takie "odczuwanie". Oby się od tego nie uzależnić.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-07-2005 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Modlitwa o wylanie ducha świetego jest najczęściej prowadzona na zakończenie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy REO.Istotą REO jest pokazanie Jezusa i uznanie przez uczestnika Jezusa jako Pana i Zbawiciela który ma kierować moim Zyciem.Po tym wyznaniu jest modlitwa o wylanie.Znam osoby które po REO nie otrzymały żadnych darów.To nie charyzmaty są najważniejsze ale Jezus I tego trzeba się trzymać.Proście a będzie wam dane jeśli ktoś prosi napewno powninien otrzymać charyzmat np. dar języków.Najprostszy z charyzmatów.
01-08-2005 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jeśli bedziemy prosić to możeby byc pewni najwiekszego charyzmatu, którym jest Duch Święty on przyjdzie na 100% jeśli bedziemy prosić :!: Uśmiech
01-08-2005 07:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
:? Dlaczego Dary Ducha Świętego dane dla kościła są tak rzadkie podczas nabożeństwa "oficjalnego" a występują np po mszy na spotkaniach w Odnowie. skąd ten relatywizmy czy Duch nie działa jak sam chce ? Dlaczego tak mało się głosi natemat Ducha Świętego na mszach "oficjalnych" dlaczego prawie nikt w kosciele nic nie wie na temat chryzmatów (jak powiedziałem mojej mamie o mówieniu w językach to mnie wyzwała od sekciarza)

1 Kor. 12:7-11
7. A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
8. Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,
9. Inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.
10. Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
11. Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.
(BW)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-08-2005 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Hmmm... Zapewniam Cię, że się mówi w kościele na "oficjalnych mszach" o Duchu i Jego darach, ale niestety mały jest na to odzew. Dlaczego? Dlatego, że na "oficjalnych mszach" przeważają niestety rzesze katolików tylko z nazwy :krzywy: Jeśli ktoś nie chce przyjąć działania Ducha, to czyż Duch będzie wpraszał się do życia człowieka na siłę??? Inna sprawa - nieznajomość Pisma. Katolicy tylko z nazwy niestety "nie tracą czasu" na czytanie "czegoś takiego" jak Biblia.
Ci, którzy chcą usłyszeć, usłyszą.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-08-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):Hmmm... Zapewniam Cię, że się mówi w kościele na "oficjalnych mszach" o Duchu i Jego darach, ale niestety mały jest na to odzew. Dlaczego? Dlatego, że na "oficjalnych mszach" przeważają niestety rzesze katolików tylko z nazwy :krzywy: Jeśli ktoś nie chce przyjąć działania Ducha, to czyż Duch będzie wpraszał się do życia człowieka na siłę??? Inna sprawa - nieznajomość Pisma. Katolicy tylko z nazwy niestety "nie tracą czasu" na czytanie "czegoś takiego" jak Biblia.
Ci, którzy chcą usłyszeć, usłyszą.

czy to nie oznacza że są dwa kościoły ?? ten charyzmatyczny (wspólnotowy) i ten dla tzw "wierzących" ten pełen religijnych ceremoniałów tak dla spokoju duszy skąd ten podział ???

czy słyszałaś żeby ktoś się modlił w jezykach podczas mszy niedzielnej ??? takiej zwykłej ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-08-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:czy słyszałaś żeby ktoś się modlił w jezykach podczas mszy niedzielnej ??? takiej zwykłej ???

A czy to przymus?


Cichociemny napisał(a):czy to nie oznacza że są dwa kościoły ?? ten charyzmatyczny (wspólnotowy) i ten dla tzw "wierzących" ten pełen religijnych ceremoniałów tak dla spokoju duszy skąd ten podział ???

Pamiętaj, że pod pojęciem charyzmatu, nie kryją się wyłącznie charyzmaty nadzwyczajne, nadnaturalne. Są też te bardziej "przyziemne". Przecież to też dary boże! Czy gorsze? Nie sądzę.
Kościół jest jeden. Uważasz, że w takim razie powinien się zamknąć na tych wierzących z nazwy? Ze do kościoła powinni chodzic tylko ci praktykujący? Kościół jest dla wszystkich... Tylko że kiedyś każdy będzie rozliczony ze swojej wiary.
Kościół jest jeden.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-08-2005 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):A czy to przymus?

ano nie ale ja się modlę tak samo bez względu jaka jest pora czy okoliczność

KK może jeden ale jakoś nauczanie podwójne
(wiem bo byłem na mszy i na spotkanie wspólnotowym dr jackyll & mr hyde)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-08-2005 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Gepardzik napisał(a):(oczywiście nie na głos, tak, żeby wszyscy słyszeli)

no to chyba nie jest już modlitwa spontaniczna ale taka całkiem pod kontrolą .
No bo jak można ubrać wolność w Duchu Świętym w ludzką liturgię z klękaniem na komende i reżyserowanym dialogiem z kapłanem .(strasznie sztywny schemat)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
15-08-2005 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:to zależy co pod tym rozumiesz, dla mnie modlitwa spontaniczna to modlitwa różnymi słowami a nie wyuczonymi modlitwami i nie musi być wcale wygłaszana na głos czy wykrzyczana z dodatkiem gestykulacji rąk i całego ciała, modlę się duchem a nie ciałem


Zgadzam się . To właśnie o czym mówisz to byłby również schenat tylko "przegięty" w drugą stronę . Bo właśnie tych schematów się "czepiam" - w liturgi nie ma wolności jest to schemat powtarzany tak do znudzenia że po latach "wierzący" poprostu się wyłącza i klepie pacierze jak automat (bo nawet nie musi myśleć o co i kiedy się modlić) :cry: wygodne stwarza pozory uczestnictwa w nabożeństwie ala czy wartoścowe bym się zastanawiał.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
15-08-2005 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów