Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzest w Duchu Świętym
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
SEBASTIANO napisał(a):tak na podst.Hymnu o Miłości św.Pawła widać wyraźnie,że nic nie znaczą charyzmaty jeśli nie będzie w nas miłości.
Zgadza się.
Paweł w Liście do Kolosan napisał(a):3,1 Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.
3,2 Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.
3,3 Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu.
3,4 Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.
3,5 Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem.
3,6 Z powodu nich nadchodzi gniew Boży na synów buntu.
3,7 I wy niegdyś tak postępowaliście, kiedyście w tym żyli.
3,8 A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych!
3,9 Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami,
3,10 a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył.
3,11 A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus.
3,12 Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość,
3,13 znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!
3,14 Na to zaś wszystko /przyobleczcie/ miłość, która jest więzią doskonałości.
3,15 A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni!
3,16 Słowo Chrystusa niech w was przebywa z /całym swym/ bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach.
3,17 I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko /czyńcie/ w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-03-2007 09:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Przepraszam ale nie czaję, no może co drugi wers
"3,3 Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. "
??? jak to rozumieć? marny ze mnie polonista :mrgreen:
albo
"3,10 a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył.
3,11 A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus......."
wogóle nie łapię, przyoblekli jakiego nowego? Gdzie można się "przyoblec"?? :|
Bardzo interesujące Pozdrawiam
25-03-2007 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Soltys napisał(a):"3,3 Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. "
??? jak to rozumieć? marny ze mnie polonista
Tekst grecki: apetanete gar kai e zon imon kekriptai sin to Cristo en to Teo
kekriptai - znaczy tu: zasłonięte, okryte Chrystusem. Oznacza to nic innego, jak odkupienie. Wszyscy mamy przystęp do Boga przez Chrystusa właśnie. Taka mała herezja: Chrystus jest dla nas środkiem konserwującym, który zapewnia akceptację nas u Boga.
Dalsze cytaty przez ciebie przywoływane, to kontynuacja tej myśli, która rozwinąłem tekstem greckim.
Jaśniej się zrobiło?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2007 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Dziękuję, teraz to już nawet Ja roazumiem :roll2:

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 21:35 ]
A jak po grecku jest "Dobry wieczór"? :aniol:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Czw 29 Mar, 2007 23:21 ]
  1. Tak - ne
  2. Nie - ochi
  3. Dziękuję, - efcharisto
  4. Dziękuję bardzo - poli efcharisto
  5. Nie ma za co, Proszę - daksi
  6. Proszę - parakalo
  7. Przepraszam - signomi
  8. Dzień dobry - kalimera
  9. do zobaczenia - adio, cherete
  10. Na razie - jassu, jassas
  11. Dobry wieczór - kalispera
  12. Dobranoc - kalinichta
  13. Nie rozumiem - Den katalaveno.
  14. Jak się nazywasz? - Pos se lene?
25-03-2007 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Soltys napisał(a):Dziękuję, teraz to już nawet Ja roazumiem
To jest też wskazówka ku temu, że nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym, tylko juz w Nim zanurzony jesteś i rozumiesz Pismo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ks.Marek napisał(a):nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym
No tak, bo to tylko dla ciemnej masy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-03-2007 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym
No tak, bo to tylko dla ciemnej masy.
Nie, Offieczko, nie dla ciemniaków. Pisałem już wcześniej chyba w tym watku - jest coś, co mozna nazwać Doświadczeniem Chrztu w Duchu Świętym. Dla porządku jednak chce podkreślić, że nie jest to żadna nowa jakość dokonująca się w jakimś odosobnionym akcie. Tu bardziej chyba należało by powiedzieć o rozradowaniu się w Duchu Świętym, albo, jak pisałem wcześniej: zdobyciu pewności i odwagi w życiu i zżyciu z Kościołem Jezusa Chrystusa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał:
Cytat:Tu bardziej chyba należało by powiedzieć o rozradowaniu się w Duchu Świętym, albo, jak pisałem wcześniej: zdobyciu pewności i odwagi w życiu i zżyciu z Kościołem Jezusa Chrystusa.

Czyli coś podobnego do zjednoczenia z Chrystusem o którym mówią mistycy ?
30-03-2007 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym
No tak, bo to tylko dla ciemnej masy.
Nie, Offieczko, nie dla ciemniaków. Pisałem już wcześniej chyba w tym watku - jest coś, co mozna nazwać Doświadczeniem Chrztu w Duchu Świętym. Dla porządku jednak chce podkreślić, że nie jest to żadna nowa jakość dokonująca się w jakimś odosobnionym akcie. Tu bardziej chyba należało by powiedzieć o rozradowaniu się w Duchu Świętym, albo, jak pisałem wcześniej: zdobyciu pewności i odwagi w życiu i zżyciu z Kościołem Jezusa Chrystusa.

A nowe charyzmaty które sie "aktywują" to przypadek , tak :? :Skoro to nic nadzwyczajnego :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-03-2007 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Annnika napisał(a):A nowe charyzmaty które sie "aktywują" to przypadek , tak :? :Skoro to nic nadzwyczajnego
Nie ma nowych charyzmatów Aneczko. My je tylko odkrywamy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-03-2007 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Toż piszę "aktywowały" ](*,)

Odpowiedzi na moje pytanie nie otrzymałam :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-03-2007 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
"nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym, tylko juz w Nim zanurzony"

Proszę nie być takim skromnym Szczęśliwy Po prostu wielebny dobrze wyjaśnia pisma Duży uśmiech Zgadza się. Rzeczywiście człowiekowi nie wiele do szczęścia potrzeba. kochająca rodzina :* , mieszkanie, samochód, dobra praca :jupi: A jednak :-k gdy sie choć odrobinkę w nim zanurzy ciągle mu mało i mało. :roll2:

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 20:23 ]
Cytat:Toż piszę "aktywowały" ](*,)
[Obrazek: Matrix?type=i&key=rSDxlvQrcs&ft=f]
Duży uśmiech upgrade
31-03-2007 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Annnika napisał(a):Odpowiedzi na moje pytanie nie otrzymałam
A o jakie pytanie ci chodziło? Bo jakoś nie łapie #-o

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #44
 
Annnika napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):nie potrzebujesz żadnego Extra chrztu w Duchu Świętym
No tak, bo to tylko dla ciemnej masy.
Nie, Offieczko, nie dla ciemniaków. Pisałem już wcześniej chyba w tym watku - jest coś, co mozna nazwać Doświadczeniem Chrztu w Duchu Świętym. Dla porządku jednak chce podkreślić, że nie jest to żadna nowa jakość dokonująca się w jakimś odosobnionym akcie. Tu bardziej chyba należało by powiedzieć o rozradowaniu się w Duchu Świętym, albo, jak pisałem wcześniej: zdobyciu pewności i odwagi w życiu i zżyciu z Kościołem Jezusa Chrystusa.

A nowe charyzmaty które sie "aktywują" to przypadek , tak :?: Skoro to nic nadzwyczajnego :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-07-2007 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Annnika napisał(a):A nowe charyzmaty które sie "aktywują" to przypadek , tak Skoro to nic nadzwyczajnego
Tylko czy rzeczywiście sa one nowe?
Ja myślę, że jest jak pisze Kohelet: wszystko już kiedyś było...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów