Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
tak, moze zakończmy to porównywanie Opery i FF - bo jak zaczniemy tutaj dyskutowac o tym, to nigdy byśmy nie skończyli - i jeszcze raz zachęćmy wszystkich do używania alternatywnych przeglądarek, ponieważ "naprawdę warto" :mrgreen:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
18-02-2006 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
NO zakładki do absolutnie genialna sprawa. Jak po raz pierwszy odpaliłem liska-chytruska to sie dziwiłem jak ja mogłem w ogóle posługiwać się ie.


msg napisał(a):ak, moze zakończmy to porównywanie Opery i FF - bo jak zaczniemy tutaj dyskutowac o tym, to nigdy byśmy nie skończyli - i jeszcze raz zachęćmy wszystkich do używania alternatywnych przeglądarek, ponieważ "naprawdę warto"

Wszystko byle tylko jak najmniej korzystać z microsoftu.
19-02-2006 00:07
Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:NO zakładki do absolutnie genialna sprawa. Jak po raz pierwszy odpaliłem liska-chytruska to sie dziwiłem jak ja mogłem w ogóle posługiwać się ie.
No dokładnie. Chyba zresztą każdy tak ma. Najpierw się człowiek zarzeka, że przecież wszystko w tym jego IE jest, a jak tylko spróbuje skorzystać z czegoś innego, to dziwi się, jak tyle wytrzymał z tym badzIEwiem Duży uśmiech


msg napisał(a):No i jeszcze nie odnalazłem - z kolei w ff - takiej funkcji jaką mam w Operze, że otwiera mi się z zakładkami, które były otwarte w momencie zamykania programu.
Raczej nie ma. Ale można sobie do zakładek dodać wszystkie otwarte panele naraz.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
19-02-2006 01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
angua napisał(a):
msg napisał(a):No i jeszcze nie odnalazłem - z kolei w ff - takiej funkcji jaką mam w Operze, że otwiera mi się z zakładkami, które były otwarte w momencie zamykania programu.
Raczej nie ma. Ale można sobie do zakładek dodać wszystkie otwarte panele naraz.
tu chyba Ci chodzilo ze mozan jako strone startowa ustawic pare paneli Uśmiech
tak to zozumialem Uśmiech
ja tak mam np Uśmiech
pozdor dla uzytkownikow FF [Obrazek: icon_firefox.gif]
19-02-2006 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
A nie. Chodziło mi właśnie o to, że można dodać do zakładek wszystko, co ma się naotwierane [no wiesz, masz 20 strasznie ważnych stron, a tu z jakiegoś powodu trzeba FF zamknąć, więc jednym kliknięciem sobie dodajesz do zakładek, a kiedyś tam wszystkie naraz otwierasz].

Ale oczywiście można również zrobić tak, jak piszesz Uśmiech
Tylko ja tak nie robię, więc nie pisałam Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
19-02-2006 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
hmm, czyli jednak zle sie wyrazilem, bo mi chodzilo wlasnie o panele, a nie o zakladki, ze w Operze tak mam ustawione, ze jak zamykam program i mam otwartych 10 paneli, to jak go wlacze, to on mi otwiera te 10, ktore byly otwarte jak zamknalem program. Nie chodzi mi o to, zeby miec 10 stron startowych. To moze jednak bardziej pogrzebie w opcjach ff Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-02-2006 07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
Akurat mozna miec w FF dowolna ilosc stron startowych, podaje sie kolejne adresy rozdzielone przez znak "|".
19-02-2006 09:52
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ale tak jak pisałem, mi nie chodzi o strony startowe, tylko żeby otwierały się ten strony, które były otwarte jak zamykałem przeglądarke.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-02-2006 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Tak jak pisałam [choć pewnie nieco niejasno Uśmiech] sam FF Ci tego nie zrobi. Musisz je sobie za każdym razem przy wyłączaniu przeglądarki zapisać [naraz], a po włączeniu - otworzyć [również oczywiście da się wszystkie razem].


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
19-02-2006 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
To faktycznie, źle zrozumiałem, a to o czym piszesz, to się nazywa w Operze Sesje (Sessions), ale to tylko obejście...
Nie ma się co już na ten temat rozwodzić, a ja tak się tym zachwycam odkąd staliśmy się z żoną rodzicami i nasza córka z wielką lubością klika i naciska wszystko na komputerze no i często właśnie zdarza się jej pozamykać wszystko, a czasami ma się jakieś ważne rzeczy otwarte no i taka funkcja jest dla nas bardzo przydanta Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-02-2006 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
msg napisał(a):a czasami ma się jakieś ważne rzeczy otwarte no i taka funkcja jest dla nas bardzo przydanta

zawsze mozna zajzec do historii Oczko
wiec i to nei jest problemem Oczko
19-02-2006 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
znalazlem przepis na przyspieszenie przegladarki firefox w internecie Język
Cytat:Oto przepis na przyspieszanie otwierania się stron w przeglądarce FIREFOX

"Używasz Firefoxa, tylko dlatego, że wydaje Ci się, że jest szybszy od dostarczanego przez Microsoft IE?

Dzięki odkryciom naszych kolegów z zagranicznych serwisów jesteśmy w stanie jeszcze bardziej przyspieszyć działanie naszego liska.

A oto krótka instrukcja jak tego dokonać:

# w polu wpisywania adresu przeglądarki Firefox wpisz "about:config" i naciśnij Enter

# odnajdź następujące linijki: network.http.pipelining, network.http.proxy.pipelining oraz network.http.pipelining.maxrequests

# zmień wartości "network.http.pipelining" i "network.http.proxy.pipelining" na "true" a także ustaw wartość "network.http.pipelining.maxrequests" na "30" - dzięki tej operacji przeglądarka będzie wysyłała 30 zapytań na raz

# na koniec naciśnij prawy przycisk myszy, wybierz "Dodaj ustawienie typu" -> "Liczba całkowita (Integer)", nazwij ją "nglayout.initialpaint.delay" i przypisz wartość "0"

Po tej nieskomplikowanej operacji Wasz Firefox będzie jeszcze szybciej otwierał strony."
ja u siebie zobaczylem male roznice ale mzoe to dlatego ze mam szybkie lacze Język
01-05-2006 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Mi jakoś opera teraz bardziej podpasowała... widzę naprawdę sporą różnicę w szybkości owierania stron, a wcześniej miałam firefoxa...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-05-2006 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mateusz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Opera moim zdaniem jest lepsza od FF. Ja jednak używam IE i moim zdaniem jest b. dobry. Oczko

,,Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a?"Ps 37,5
--------------
Zapraszam na mój blog:
http://mateusz.blogger.de
05-05-2006 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
IE u mnie odszedł w zapomnienie już dawno Język Nie wyobrażam sobie teraz przeglądania stron nie miając zakładek Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
05-05-2006 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów