Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieniądze pier... pieniądze
Autor Wiadomość
wedrowiec Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Lewiatan napisał(a):Najlepszy jest tekst sakrament nic niekosztuje ale najmniej daja ...... a jak niedasz to nic nie zalatwisz. Naewt za glupi kwitek stwierdzajacy fakt twojego chsztu jest wymagana kasa.

A ja się z Tobą nie mogę zgodzić. W Nowym Kramsku (koło Sulechowa) wszystkie sakramenty ks. daje za darmo. A jak nawet ktoś chce zapłacić to ksiąc nie przyjmuje pieniedzy tylko mówi że sakramenty są za darmo.
21-08-2005 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Daidos napisał
Cytat:Jednak czesto księżom sie nie dziwie dobrych pojazdów. Czesto księża w dniu pokonuja setki kilometrów. Nie wyobrażam sobie ich jadących samochodem małej klasy. Jeden raz to tak. Jakis wyjazd na wakacje looz. Ale jeśli takie podróże sa potrzebne codziennie, aby pokonywac setki kilometrów to potrzeby jest dobry pojazd. A właściwie dobry komfort jazdy.
Znam księdza który przez pierwsze lata pracy kapłańskiej poruszał się rowerem a potem kupił malucha.W dalekie trasy jeżdził autobusem lub ze znajomymi.[/quote]
21-08-2005 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Lewiatan napisał(a):Zatem wracajac do tematu mowicie ze pieniac jest zlem ale tak naprawde nie obejdziecie sie bez niego zatem dyskusja naten temat niema sensu

Kurde, Lewiatan :!: Czy Ty aby umiesz na pewno czytać tekst ze zrozumieniem :?: :?: :?: Weź sobie raz a dobrze wbij do głowy, że niczego takiego nie stwierdziliśmy - że pieniądze są złe! Skoro twierdzisz, że tak mówimy, podeprzyj to przykładem! Pieniądze, młotek, siekiera, samochód, samolot, sztaby złota... To wszystko jest dobre, ale może stać się złe, poprzez niewłaściwe wykorzystanie tego przez człowieka :!: Nigdy nie stwierdzamy z góry, że jakaś rzecz jest zła sama w sobie :!:
Rany! Ysz...

[ Dodano: Nie 21 Sie, 2005 ]
wedrowiec napisał(a):Lewiatan napisał/a:
Najlepszy jest tekst sakrament nic niekosztuje ale najmniej daja ...... a jak niedasz to nic nie zalatwisz. Naewt za glupi kwitek stwierdzajacy fakt twojego chsztu jest wymagana kasa.

Pierwsze słyszę :shock:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-08-2005 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
kasiaa napisał(a):Znam księdza który przez pierwsze lata pracy kapłańskiej poruszał się rowerem a potem kupił malucha.W dalekie trasy jeżdził autobusem lub ze znajomymi.
Tylko on pewnie pracuje na codzień w szkole. samochód potrzebny jest mu o tak jak każdemu. Oraz aby dojechac do chorych, ...

Mi z tym, przykładem chodziło to, że czasami nie każdy ksiądz uczy cały dzień w szkole. Często ksiadz jeździ z miejsca na miejsce. I to nie jest odległość 200km dziennie. I wierz mi,że jesli ktoś ma taka pracę, że musi przebywać pół dnia w samochodzie to jazda w maluchu Twego znajomego ksiedza jest niemozliwa.
22-08-2005 08:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Lewiatan napisał(a):Najlepszy jest tekst sakrament nic niekosztuje ale najmniej daja ...... a jak niedasz to nic nie zalatwisz. Naewt za glupi kwitek stwierdzajacy fakt twojego chsztu jest wymagana kasa.
Offca napisał(a):Pierwsze słyszę


Mi ślubu udzielał znajomy ksiądz dobrze Go znałam często odwiedzał moją rodzinę w domu.Poprosiłam Go o udzielanie ślubu od słowa do słowa zapłaciłam.
22-08-2005 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
To ja chyba znajomego też poproszę :mrgreen: O ile kiedykolwiek będę miała za kogo wyjść :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-08-2005 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Lewiatan...
Nie pomyliło ci się z jakimś urzędem :coo: ??
Bo wiem, ze istnieją sprawy w których Kapłani nie pobierają żadnych pieniędzy - jeżeli tylko widzą, że kogoś po prostu na to nie stać ...
I wbrew temu, co chciałbyś widzieć - są to sprawy dość częste ...
Mało tego - Kapłani niejednokritnie udzielają wsparcia Potrzebującym.
prowadzą bardzo skuteczną pracę chartyatywna pomagając ubogim.
Trzeba tylko chcieć dostrzec tego typu sprawy ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-08-2005 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
hm...czy to miał być temat o księżach? i na co wydają kasę?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
28-08-2005 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ni to temat ogólnie o pieniądzach, aczkolwiek wielu automatycznie podejmuje temat o pieniadzach księży Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ponieważ wiele osób uwaza, że księża siedzą na pieniądzach i robią z nimi co chcą, co jest niestety niezgodne z prawdą.
Nie będę już pisał na co idą pieniądze Kościoła, bo to przedstawił w miarę dobrze ddv.
Natomiast warto się zastanowić na co my pieniądze wydajemy?
Czy wydajemy je dla siebie na przyjemności czy wydajemy je na pomoc dla innych. Jeśli je wydajemy na siebie,zapominając o tych biednych, to nie widzę sensu mówienia, ile księża mają pieniędzy i na co je wydają.
Ja bardzo chciałbym pomagac biednym, ale sam mam narazie problem z pieniążkami, bo nie mam pracy.
Jednak to mi nie przeszkadza by dawać coś innym. Sprzedaję różne rzeczy: książki, płyty CD i kasety (pozostałości po słuchaniu metalu) i ile się da przeznaczyć na taki cel, to się daje.
Wiadomo, ze dziecko potrzebuje coś jeść, więc często muszę kupować coś dla dziecka, ale sprzedałem kilka książek o górach,które naprawdę były dla mnie bardzo cenne, by coś ofiarować dla innych.
Szkoda, że jest taki problem z pracą, bo można by było więcej dla tych ludzi zrobić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2005 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów