Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Aniołowie uczą nas modlitwy"
Autor Wiadomość
PACZUS Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
"Aniołowie uczą nas modlitwy"
Chciałabym podzielić się moimi wrażeniami na temat pewnej książki. "Aniołowie uczą nas modlitwy" autorstwa księdza Mariana Polaka.
Ogólnie autor rozważając postawę i modlitwę aniołów opisaną w Piśmie Świętym, w tradycji Kościoła i w zapiskach różnych mistyków i świętych wychwytuje podobieństwa i różnice między nami (ludźmi) i tymi doskonałymi stworzeniami Bożymi. Zwraca nam uwagę na działanie, znaczenie tych istot w historii zbawienia i na potrzebę obcowania z nimi. Autor przepięknie wychwycił modlitwę aniołów, i zwraca nam uwagę na to, że powinniśmy brać właśnie z tej modlitwy przykład, ponieważ jest ona doskonała. Pokazuje nam również jak to robić.
Myślę, że nauka modlitwy od doskonałych stworzeń, które cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz jest bardzo dobrą nauką i z pewnością bardzo owocną.
Książka jest napisana przystępnym językiem, oparta na cytatach z Pisma Świętego, posiada imprimatur Kurii Biskupiej. Nie jest zbyt obszerna, więc swoimi rozmiarami nie odstrasza. Oparta jest na trzech dużych rozdziałach. Myślę, że jest to również wspaniała forma rekolekcji. Polecam ją ludziom, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o aniołach (nie jakichś wróżbiarskich amorkach, ale o stworzeniach duchowych), ludziom, którzy pragną uczyć się modlitwy, którzy pragną poznawać Kościół Boży, a przede wszystkim chrześcijanom (myślę, że warto poznawać Rodzinę Bożą, do której my również należymy). Naprawde, książka jest bardzo ciekawa, bardzo wciąga, wiele uczy i bardzo pomaga w pogłębianiu życia duchowego. Osobiście polecam Duży uśmiech
17-08-2004 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Recenzja z neta
Człowiekowi, który się nie modli grozi niebezpieczeństwo zanurzenia się tylko w prawdzie o rzeczach materialnych, a więc ciągle będąc wystawiony na działanie swoich pożądliwości, będzie szukał tylko dóbr ziemskich, zmysłowych i przemijających... Na modlitwie tak mamy się wpatrywać w Boga, abyśmy poznali Jego wolę i z pomocą Bożą ją wykonywali... Święci Aniołowie doskonale realizują wolę Pana Boga wpatrując się w oblicze Ojca niebieskiego (Mt 18, 10). Książka ta zachęca nas, abyśmy od Aniołów uczyli się wpatrywania się w Boga, czyli modlili się, abyśmy poznali to, czego Bóg od nas oczekuje i Jego wolę gorliwie, z miłością wypełniali.

Mam ochote na nia Duży uśmiech
17-08-2004 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
A ja już prawie przeczytałam tę książkę Uśmiech i faktycznie jest superowa Uśmiech a w czasie tegorocznych wakacji zastanawiałam się czy ją kupić i wcale nie żałuję wyboru Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
21-10-2005 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów