Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnoty życia
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Wspólnoty życia
Mam do Was, kochani Forumowicze, pytanko, czy znacie jakieś wspólnoty życia, szczególnie interesują mnie te w Polsce, ale nie tylko i prosiłabym o Wasze opinie na temat takiego stylu życia Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-07-2005 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja znam tylko o wspólnotę z Gubina. Słyszałem o innych ale Wspólnote Tymoteusza znam osobiście, także księdza odpowiedzialnego za ta wspólnotę.

Nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć. Wiem jedno, że życie w takiej wspólnocie to nie bajka.
29-07-2005 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Na kresach zachodnich jest np. Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. Ich strona: WMU

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
29-07-2005 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
jswiec napisał(a):Na kresach zachodnich jest np. Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej. Ich strona: WMU
A cos więcej o nich :?: Bo słyszałem, że wspólnotażycia stali sie niedawno a teraz powoli widza, że nie tedy droga, ale nie wiem czy dobrze słyszałem.
29-07-2005 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Czekam też na Wasze opinie na temat takiego stylu życia Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-08-2005 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Napoleon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja osobiście znam wspólnoty Serca Jezusa w Gałkówku (Jachówka) i w Szczyglicach. Obie zajmują się propagowaniem kultu Chrystusa Króla. Myślę że jest to pewna nowa forma życia wspólnotowego, coś pomiędzy życiem konsekrowanym (na czas pobytu członkowie wspólnot składają przyrzeczenie czystośći, ubóstwa i posłuszeństwa na ręce kierowników duchowych [przy czym nie wiem czy to są "oficjalne" śluby czy tylko jakiś ich odpowiednik]). To czy taka forma życia się sprawdzi poznamy po owocach - ale ja jestem osobiście pod wrażeniem tego co obie wspólnoty robią Uśmiech. Jachówka to wspólnota dla ludzi którzy chcą żyć duchem rekolekcji "Święta Sukkot" , zaś w Szczyglicach postulowany jest proces beatyfikacyjny Rozalii Celakówny oraz organizowane są rekolekcje.

(...)and it is sung that the axe smoked in the black blood of the troll-guard of Gothmog until it withered, and each time that he slew Hurin cried 'Aure entuluva! Day shall come again!' Seventy times he uttered that cry; but they took him at last alive.
11-08-2005 11:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów