Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelia wg Afraniusza
Autor Wiadomość
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
W wielu regionach krążyły rózne wersje o życiu Jezusa kościół uznał 4 za prawdziwe resztę polecił zniszczyć.Są teorie że w Watykanie są przechowywane cały czas wszystkie wersje życia Jezusa.Wersje inne niż biblijne są odnajdywane cały czas,w najlepszym stanie jest ewangelia wg. Tomasza.Są rózne teorie na temat życia Jezusa w ewangelii wg. Tomasza czytamy że Jezus miał rodzeństwo.Ostatnio znaleziono dowody że Jezus miał rodzeństwo.Pojawiła się też książka bardzo popularna ostatnio Kod Leonarda.Teorii która jest opisana w książce niestety nie można wykluczyć ale jest zaskakująca oparta na badaniach.
myślę sobie że każdy ma prawo wyboru wyznania.Ja tam wyznania nie zamieżam zmieniać i wieżę w Jezusa który zmartwychwstał. Amen
30-08-2005 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Czy myślicie, że jeśli by odkryto jakieś wdowody to Kościół by to ukrywał :?:
30-08-2005 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
kasiaa napisał(a):Teorii która jest opisana w książce niestety nie można wykluczyć ale jest zaskakująca oparta na badaniach

Z tym się nie zgodzę. Słyszałaś o kimś takim jak fałszywi prorocy, którzy mają się pojawić przy końcu czasów? I tacy sieją zamęt, między innymi jak D. Brown, poszukiwacze sensacji typu czy Maria Magdalena była żoną Jezusa itd.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #64
 
Cytat:Czy myślicie, że jeśli by odkryto jakieś wdowody to Kościół by to ukrywał Pytanie

Czy ja myślę???????? Ja jestem tego pewienn :lol2: :roll2:
30-08-2005 23:45
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
semper_malus napisał(a):Czy ja myślę???????? Ja jestem tego pewienn
No to odpowiedz mi na pytanie: po co :?:
31-08-2005 07:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #66
 
Biblia jest spisana, są tabuny świętych, i dogmaty. Jeżeli kościół odkryłby coś co podważałoby te wszystkie prześwięte "prawdy" okazałoby że się mylił- przez setki lat i wmawiał to ludziom. A przecież wielu ludziom kościół wydaje się przewspaniały dlatego, że jest w sumie niezmienny.
31-08-2005 18:25
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Cytat:A przecież wielu ludziom kościół wydaje się przewspaniały dlatego, że jest w sumie niezmienny.
Bzdura. Kościół dlatego wielu wydaje się przewspaniały, ponieważ świadczy o miłości. Nie jest wcake niezmienny. Może i nie "idzie z duchem czasu", ale to tylko na jego korzyść. On ma być budowany na Chrystusie i przykazaniu miłości, a nie na relatywizmie, który wprowadzi zmiany w postaci związków kapłanów( celibat to ślub miłości tylko Bogu i całej ludzkości). Zmian tego typu kościół nie potrzebuje. One wprowadzą moralny nieład i zamęt. Świadczyć będą o tym, że człowiek zaczyna myśleć za bardzo o życiu doczesnym, a oddala się od Boga i życia wiecznego(główny cel jego życia). Na co to pytam?

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Daidoss napisał(a):Czy myślicie, że jeśli by odkryto jakieś wdowody to Kościół by to ukrywał :?:
Kościół do wielu błędów przyznawał się po kilku wiekach,dlatego mamy powiedzenie <rychliwy jak Watykan>
31-08-2005 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
semper_malus napisał(a):Biblia jest spisana, są tabuny świętych, i dogmaty. Jeżeli kościół odkryłby coś co podważałoby te wszystkie prześwięte "prawdy" okazałoby że się mylił- przez setki lat i wmawiał to ludziom. A przecież wielu ludziom kościół wydaje się przewspaniały dlatego, że jest w sumie niezmienny.
Stalibyśmy sie sekta a nie Kościołem :!:
31-08-2005 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #70
 
Daidoss napisał(a):Stalibyśmy sie sekta a nie Kościołem Wykrzyknik

Myślisz, że zaprzeczę :hm: ?

Przecież istotne jest jak napisała Kasiaa , że dla Watkanu nigdy się nie pali. Nigdy nie ma powodu do pośpiechu.

A co do kościoła i miłości naprawdę darujcie sobie.
01-09-2005 05:20
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
semper_malus napisał(a):Czy ktoś czytał ewngelię wg Afraniusza? Bardzo ciekawe ujęcie tematu.

Śmierć i zmarwychstanie Jezusa przedstawiono tam jako akcje rzymskiego wywiadu, który sprzyjał Jezusowi przeciw Sanhedrynowi ponieważ Jezus był człowiekiem , który odrzucał siłowe rozwiazanie sporu izraelsko-rzymskiego. Co imperium było na rękę.
To chyba jakas powieść z gatunku ecclesial-fiction :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów