Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odnowa w Duchu Św. i ,,Oaza" - jakie BŁĘDY formac
Autor Wiadomość
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Odnowa w Duchu Św. i ,,Oaza" - jakie BŁĘDY formac
Przyczyną awersji do Radia Maryja u ,,zwykłych" polskich katolików są błędy wychowcze (świadome - poityka państwa lub niezawinione - rodzice którzy sami nie mieli z czego ,,dać") i błędy w formacji - to dotyczy ludzi z ruchów religijnych. Tą przyczyną jest niezrozumienie wielkiej polityczno-społecznej aktywności tego Radia



Problem z zaangażowaniem w politykę ma jeden podstawowy korzeń - brak miłości ojczyzny -brak patriotyzmu. Jedna z osób wypowiadających się powiedziała, że ona kocha ojczyznę, ale nie będzie się angażować w politykę. Otóż miłość to bodaj jedyne uczucie, które musi się manifestować się poprzez czyny, a sama deklaracja bez czynów może być potraktowana jako coś śmiesznego. Jeśli kogoś kochamy, mamy dla niego czas. Nie można powiedzieć: ,,Asiu, kocham Cię, ale kurde w tym roku nie mam dla Ciebie czasu", a tak ogromna większość dojrzałych Polaków i Polek tłumaczy się z braku aktywności politycznej.

POWÓD TAKIEGO STANU RZCZEY: W czasach PRL- u nie uczono partiotyzmu i została przerwana ciagłość pokoleniowa jego przekazywania, no bo jak mówić o nim, skoro w kraju stacjonowała Armia Czerwona gotowa wyjść z baz, jeśli ludziom przestanie się podobać przeyjaźń ze Związkiem Radzieckim - a czerwone władze mówiły o tym jaki to ZSRR jest wspaniały i mułujący pokój, a same wybory powojenne w wyniku których komuniści przejęli władzę były kpiną z demokracji, bo w uczciwych i wolnych wyborach nikt komunistów nie poparłby. I dlatego ani pokolenie waszych rodziców, ani Wasze ,,nie czuje partiotyzmu",jest z niego okradzione.

ŚRODKI ZARADCZE: mnie patriotyzmu nauczyło prawie 10-letnie słuchanie Radia Maryja i dla Was jest to też jedyny ratunek (nie ma drugiego tak patriotycznego Radia i TV) i dlatego chcę działać, bo kocham prawdziwie Polskę, a nie tylko o tym gadam, gdy mnie ktoś zapyta. W Radio Tym są bardzo często nadawane pieśni patriotyczne i wzywa się słuchaczy do zaangażowania w życie poityczne i organizowania się. Często są również audycję patriotyczno-historyczne, podajace prawdziwą historię Polski. Nie wiem, być może jakaś prasa patriotyczna mogłaby zastąpić Radio Maryja, ale np. pieśni i zywego głosu wykładowców (księzy, historyków, polityków, gości z zagranicy) i rozmów z nimi i posłami nic raczej nie zastąpi (a jeszcze prasa codzienna coś kosztuje jeśli kroś się uprze na stałą formację tą drogą).

WNISKI Z DYSKUSJI: Bez słuchania Radia Maryja nie staniecie się patryjotycznymi Polakami i Polkami i wciąż nie będziecie mieli czasu dla swej Ojczyzny i nie bedzieci na codzień interesowali się jej sprawami (jeśli kochasz, np. Monikę, to interesujesz się jej sparwami, a jeśli jest ci ona obojętna - to jest ci obojętne, co u niej słychać i tu taka sama relacja miłości zachodzi). I w takim stanie umrzecie, jeśli nie zaczniecie RM słuchać lub nie podejmiecie formacji patriotycznej w inny, równie intrensywn,y sposób. I dlatego powstało hasło powtarzane przez wielu: RADIO MARYJA NADZIEJĄ DLA POLSKI. Dla was też. Nie macie motywcaji, bo nie kochacie, a nie kochacie, bo zostaliście tak wychowani.


NAJPIERW JEST SIĘ PEŁNYM CZŁOWIEKIEM - POTEM DOPIERO MOZNA BYĆ PEŁNYM KATOLIKIEM. JEŚLI NIE KOCHASZ SWOJEGO KRAJU - JAK TO ZALECA PAPIEŻ - ,,OFIARNIE" I ,,AKTYWNIE" - JESTEŚ UŁOMNY W SWOIM CZŁOWIECZEŃSTWIE I NIE MOŻESZ BYĆ PEŁNYM KATOLIKIEM.


Odnowa w Duchu Św. i Ruch Światło-Życie są pozbawione w swym programie silnej formacji partiotycznej i politycznej (rozumienie sił politycznych, ich genezy i celów) i dlatego forumują ,,ułomnych" katolików.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
To ja mam pomysł. Załóżmy super-hiper-patriotyczną partię "Armia Radia Maryja" :mrgreen:

Po raz kolejny zwracam uwagę na oddzielenie religii od polityki, bo to wypacza Twoją prawdziwą wiarę. Robisz z niej przysłowiowe barachło. Sam nie wiesz już któremu panu służyć. Z poglądów, podobnych Twoim, jasno wynika, że Twoim panem nie jest Bóg, ale o. Dyrektor. To jemu slepo służysz, jego ślepo słuchasz, a Pan Bóg zepchnięty na margines. I nie mów, że tak nie jest. Bo z takiego zachowania wszystko jasno wynika, chociaż możesz się zapierać. Czy gdyby o.Dyrektor nakazał przez rozgłośnię zabić jakiegoś przedstawiciela SLD, bo "zagraża" patriotyzmowi w Waszym pojęciu, dobry kraju i RM, zabiłbyś go??? Może trochę fikcyjny przykład, ale byłbys w satnie dla rzekomego dobra kraju zrobić coś takiego???
Patriotą można być nie wiążąc się z RM. RM nie jest wcale gwarantem patriotyzmu. Dla mnie mieszanie wiary w polityką to żaden patriotyzm. Politykiem i patriotą można być swoją drogą i można być DOBRYM politykiem i patriotą słuchając Boga, a nie o.Rydzyka.

Odnowa i Oaza to ruchy ewangelizacyjne a nie polityczne :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Gepardzik napisał(a):A takie zapatrzenie bez obiektywizmu to poprostu fanatyzm. Fanatyzm ideologii tak właściwy dla każdej sekty.
Ja przyjmuję naukę społeczną Kośioła do praktycznej realiazcji, a ty ja zwalczasz. I kto tu jest sekciarzem i schizmatykiem ?

Gepardzik napisał(a):Wiesz, trudno, żeby formacje, które z założenia są formacjami apolitycznymi i wyłącznie modlitewnymi miały w programie jakieś założenia polityczne.
Katolik musi być politycznie zaangażowany - tak uczy Piotr. Brak tego elementu w formacji to potężna słabośc tych Ruchów, bo katolicyzm jest z definicji - zgodnie z nauczaniem Piotra - polityczny - i jeśli ktoś ucieka w apolityczne ruchy katolickie, to z pewnością nie realizuje pełnego powołania katolika świeckiego i musi szukać także innych wspólnot np. Radia Maryja. To jest wasz błąd - trakujecie wybiórczo powolanie świeckich i życie w błogim poczuciu, że jesteście ,,pełnymi: katolikami, gdy faktycznie ignorujecie głos Piotra.
Gepardzik napisał(a):Idąc Twoim to kiem rozumiowania nawet kółka różańcowe powinny mieć swoją partię czy jak? Każda jedna organizacja ma mieć cel polityczny? Przecież to paranoja...
Jeśli nie włączą do programu formacji społeczno-piltycznej, to muszą szukać jej uzupełneinia i działać w innych ruchach, np. w Kole Przyjaciół Radia Maryja (za formacją musi pójść też akcja).

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Judasz napisał(a):tak uczy Piotr.

Jaki Piotr?! Bo chyba nie święty! Jakiegoś swojego guru masz czy co???

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):Po raz kolejny zwracam uwagę na oddzielenie religii od polityki, bo to wypacza Twoją prawdziwą wiarę.

Po raz kolejny zwracam Ci uwagę, że Kongregacja Nauki Wiary jest i innego zdania w odniesieniu do życia świeckich i masz się podporządkować jako świecka, od której wymaga się aktywności politycznej. A jak nie, stawiasz się w opzoycji do nauczania Piotra.


Offca napisał(a):Czy gdyby o.Dyrektor nakazał przez rozgłośnię zabić jakiegoś przedstawiciela SLD, bo "zagraża" patriotyzmowi w Waszym pojęciu, dobry kraju i RM, zabiłbyś go??? Może trochę fikcyjny przykład, ale byłbys w satnie dla rzekomego dobra kraju zrobić coś takiego???
Jak nie masz argumentów, to wymyślasz ,,ciemne i krwawe" secnariusze. Jak Ci nie wstyd. Ja nie wymyslę nic o Twojej wpólnocie. Mam poziom.


Offca napisał(a):Patriotą można być nie wiążąc się z RM.
Pewnie..., to rób coś, żeby to udowodnić. Radio stworzyło LPR (tzn. nakłoniło do popracia go), a Ty co ? Gdybyście stworzyli podbnie dużą partię - moglibyśmy stworzyć większość w Sejmie, ale Wy nic nie stworzyliście - umiecie tylko atakować i gadać o patriotyźmie. Żałosne.


[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 14:46 ]
Każdorazowy Papież jest Piotrem naszych czasów i jemu powierzone sa klucze Królestwa Niebieskiego i władza pasterska.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Judasz napisał(a):Bez słuchania Radia Maryja nie staniecie się patryjotycznymi Polakami i Polkami i wciąż nie będziecie mieli czasu dla swej Ojczyzny i nie bedzieci na codzień interesowali się jej sprawami

Kurcze jak ja powiem mojemu dziadkowi (powstańcowi warszawskiemu) że nie jest patryjotą, oraz że swoim dzieciom i wnukom nie wpoił miłości do kraju bo nie nakazuje im słuchania Radia Maryja a do tego sam tego nie robi :-k ](*,)

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-07-2005 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tomek ptak napisał(a):Kurcze jak ja powiem mojemu dziadkowi (powstańcowi warszawskiemu) że nie jest patryjotą,
Jeśli Twój dziadek uczył się w przedwojennej Polsce i nie dał się złamac komustom - możesz być spokojny o jego patriotyzm.

Tomek ptak napisał(a):oraz że swoim dzieciom i wnukom nie wpoił miłości do kraju
Nie wymgaj wiele od swojego dziadka.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Judasz napisał(a):A jak nie, stawiasz się w opzoycji do nauczania Piotra.

I co? Ekskomunikują mnie za to, że nie słucham RM? :lol2:

Judasz napisał(a):Wy nic nie stworzyliście - umiecie tylko atakować i gadać o patriotyźmie. Żałosne.

To straszne! Pewnie jakbyś został prezydentem wydaliłbyś mnie na antypody ;( Przynajmniej bym zachowała wiarę. Za samo słuchanie RM zbawiona nie będę.

My nie tworzymy partii bo w przeciwieństwie do Was zajmujemy się ewangelizacją ludzi, a nie na nakłananiu ich na jaką partię mają głosować. Bardziej szczytny to cel. Jeśli człowiek nawróci się szczerze w swoim sercu, sam będzie wiedział na kogo głosować Oczko RM na początku swojej działalności też było nastawione na ewangelizację. Szkoda, że te czasy odeszły już w niepamięć.
Ja ufam Bogu, a nie LPR.

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 ]
Judasz napisał(a):
Tomek ptak napisał(a):oraz że swoim dzieciom i wnukom nie wpoił miłości do kraju
Nie wymgaj wiele od swojego dziadka.

No coś takiego. Przed chwilą oskarżałeś naszych rodziców, że nie wychowali nas w duchu RM (czyt. w patriotyzmie) a teraz raptem "przepuszczasz płazem" dziadkowi Tomka?! Przecież wg Ciebie też powinien, jako rodzic-patriota wpoić te same zasady swoim dzieciom, czyli Tomka rodzicom.
Niezdecydowany jesteś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Judasz napisał(a):
Tomek ptak napisał(a):oraz że swoim dzieciom i wnukom nie wpoił miłości do kraju
Nie wymgaj wiele od swojego dziadka.

Tu obraziłeś nie tylko moje uczucia ale także mojego dziadka :x

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-07-2005 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tomek ptak napisał(a):
Judasz napisał(a):
Tomek ptak napisał(a):oraz że swoim dzieciom i wnukom nie wpoił miłości do kraju
Nie wymgaj wiele od swojego dziadka.

Tu obraziłeś nie tylko moje uczucia ale także mojego dziadka :x

Szkoła wpaja wartości patriotyczne. Ani Ty, ani Twoje dzieci nie były wychowane w atmosferze XX miedzywojennego, na ideałach pariotycznych - najlepszy dowód, to Twoje odcięcie od polityki. Pretensje nie do mnie, tylko do komunistów.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Judasz napisał(a):Ani Ty, ani Twoje dzieci nie były wychowane w atmosferze XX miedzywojennego, na ideałach pariotycznych

Tomek, Ty masz dzieci?! :mrgreen:

Do komunistów można miec wiele pretensji o wiele rzeczy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Offca napisał(a):I co? Ekskomunikują mnie za to, że nie słucham RM?
Jeśli nie bedziesz publicznie głosić swoich poglądów o tym, że świeccy mogą sobie ,,podarować" politykę - tylko sama błądzisz. Jeśli zaczniesz to propagować - ,,powinnaś być sprawiedliwie ukrarana" - tak mówi Piotr (ja bym na miejscu ks. Biskupa w takim przypadku wziął dwie tęgie pielęgniarki ze szpitala i kazał im Ciebie szczotkować w wannie szczotkami ryżowymi, aż byś się herezji wyparła :diabelek: :diabelek: :diabelekUśmiech


Offca napisał(a):My nie tworzymy partii bo w przeciwieństwie do Was zajmujemy się ewangelizacją ludzi, a nie na nakłananiu ich na jaką partię mają głosować.
Dziewczyno - nie lubisz partii -załóż grupę i startuj na radną Miasta, Gminy itd. - ale weź udział w tych zawodach i weź odpowiedzialność za swoją małą ojczyznę.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
22-07-2005 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
ok czyli z z Twoich rozwazan Judaszu nasze pokolenia sa "ulomne" i bez RM to my juz nie mozemy funkcjonowac jako ptrioci to moze mi powiesz dlaczego ten sam Piotr(Papież) zatwierdzil nasza dzialanosc jako Odnowa w Duchu Św. i Ruch Światło-Życie i nic z tego co sie dobrze orienruje nie wspomnial ze maja te grupy tworzyc jakies stowarzyszenia ktore maja uczestniczyc w polityce Smutny
czy slowa ktore Ty wypowiadasz Judaszu to nie jest jakis zaklety krag w ktorym jestes wpatrzony w polityke Smutny
ciekawe czy Ty probujesz tez wypelniac wole Pana i tak jak my probujesz ewangelizowac ludzi :?:

zycze powodzenia w twoich pogladach Smutny moze kiedys dojdzie do tego ze zaczniesz rowniez sluchac innych a nie tylko bedziesz wszystko robil na sile w sposob karygodny gdyz niektore wyrazenie ktore tu padly moim zdaniem do tego sie kwalifikuja
22-07-2005 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Judasz napisał(a):tak mówi Piotr

Konkrety, konkrety, jeszcze raz konkrety. Nic mi to nie mówi. Gadasz o jakimś X papieżu i nawet nie potwierdzasz tego o czym gadasz.


Judasz napisał(a):eśli zaczniesz to propagować - ,,powinnaś być sprawiedliwie ukrarana"
Tak, wyślijcie mnie do obozu koncentracyjnego w Toruniu dla tych, co nie chcą słuchac RM :krzywy: Pozwolisz, że osądzanie mnie zostawisz Bogu, a nie ludziom :krzywy:


Judasz napisał(a):ja bym na miejscu ks. Biskupa w takim przypadku wziął dwie tęgie pielęgniarki ze szpitala i kazał im Ciebie szczotkować w wannie szczotkami ryżowymi, aż byś się herezji wyparła

Świetnie, to bardzo poprawia ukrwienie, likwiduje celulit i rozstępy :krzywy:
Inna sprawa, że mój ks.Biskup nie stosuje przemocy wobec swoich owieczek :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Judasz napisał(a):Szkoła wpaja wartości patriotyczne. Ani Ty, ani Twoje dzieci nie były wychowane w atmosferze XX miedzywojennego, na ideałach pariotycznych - najlepszy dowód, to Twoje odcięcie od polityki. Pretensje nie do mnie, tylko do komunistów.
Nie masz Bracie najmniejszego pojęcia jaka atmosfra panuje w moim rodzinnym domu !!!! Podobnie zresztą jak moje dzieci one jeszcze też nie mają o tym pojęcia z jednej prostej przyczyny nie mam ich.... Szczęśliwy
Natomiast wspólłczuje Ci Bracie że Tobie wartości patriootyczne (o wątpliwych zresztą wartościach) musiało wpoić RM a nie zrobili tego Twoi rodzice i dziadkowie bo to ich podstawowy obowiązek.

Judasz napisał(a):Odnowa w Duchu Św. i Ruch Światło-Życie są pozbawione w swym programie silnej formacji partiotycznej i politycznej (rozumienie sił politycznych, ich genezy i celów) i dlatego forumują ,,ułomnych" katolików.
Nie znasz statutu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Pozwól że zacytuję:
Cytat:Statuty Międzynarodowych Służb
Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej
(Fragment-Preambuła)
Odnowa w Duchu Świętym w Kościele Katolickim, zwana także Katolicką Odnową Charyzmatyczną, nie jest jednolitym ruchem o zasięgu światowym. (...)Te osoby i grupy łączy to samo doświadczenie. Stawiają one sobie również te same cele. (...)
Podstawowe cele Odnowy w Duchu Świętym (Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej):
-zachęcanie do dojżałego i niesustannego nawracania się ku Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi
-zachęcanie do zdecydowanego i osobistego przyjęcia Osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy.
Z oficjalnej strony Odnowy w Duchu Świętym w Polsce
Teraz mam pytanie czy możesz podać mi jakie cele przyświecają RRM i gdzie znajdę wasz status zatwierdzony przez Kościół Katolicki???

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
22-07-2005 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów