Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karać kobiety za molestowanie mężczyzn
Autor Wiadomość
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
No właśnie tego się obawiam. Że jesli mąz jest dumny z kobiety dlatego żę ładnie wygląda (ładnie jego zdaniem, ja napisałabym ze raczej pociągająco) to jest z niej dumny tak samo jak z samochodu, słowem - sprowadza ją do rangi przedmiotu... Tak oczywiscie nie musi byc w przypadku Kasi
26-07-2005 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Judasz ty to chyba wszystko i wszystkich traktujesz przedmiotowo.Kobieta powinna wg. Ciebie powinna nie używać kosmetyków nosić rozwleczone koszule i stare dzinsy bo wtedy na pewno nie zwróci uwagi nikogo.To jest kwestia podejścia do problemu.Jeżeli masz problem z pokusami to nastolatka w obcisłym sweterku będzie dla Ciebie problemem.Zastanów się. Jakbyś miał dziewczynę to jak ona powinna się ubierać?
26-07-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Judasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
kasiaa napisał(a):Judasz ty to chyba wszystko i wszystkich traktujesz przedmiotowo.Kobieta powinna wg. Ciebie powinna nie używać kosmetyków nosić rozwleczone koszule i stare dzinsy bo wtedy na pewno nie zwróci uwagi nikogo.To jest kwestia podejścia do problemu.Jeżeli masz problem z pokusami to nastolatka w obcisłym sweterku będzie dla Ciebie problemem.Zastanów się. Jakbyś miał dziewczynę to jak ona powinna się ubierać?

Jest chyba dokument kościelny o ubieraniu sprzed II-j wojny. Należy do niego dotrzeć.
Bez zaglądania do niego dopuszczam:
-ciasny sweter lub koszulka podkreślające piersi (kobiety lubią je pokazazywac, więc powinny być szczęśliwe)- ale tu też trzeba znac umiar...,
-koszulki na ramiączka raczej nie, bo w kościołach się ich zakazuje,
- dekolt -na 2-a palce (żaden praktycznie - w tym dokumencie tak chyba było: 2 lub 3 palce -nie pamiętam),
- spódnica za kolana lub do kolan (chyba w tym dokumencie tak było),
- jeśli kobieta ma obcisłe jeansy an sobie, to niech swetr lub koszulka zasłoni pupę (to moja opinia).


[ Dodano: Wto 26 Lip, 2005 23:21 ]
spódnica za kolana -jak usiądzie baba, żeby miala czym zakryć majtki.

,,A oni podnie?li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili si? na niego wszyscy
razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali..."Dzieje Apostolskie...
26-07-2005 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
A ja uwazam ze jak kobieta ma lusterko to powinna wiedziec jak się ubrac, bez takich szczegółowych wyznaczników. W sumie wystarczy spojrzec w lustro i pomyslec czy mój ubiór nie działa niewłaściwie na facetów, ja tak robię. Nie mam ochoty byc dla nich "obiektem"
26-07-2005 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
W ubiorze nie chodzi o to żeby ubierać się wyzywająco ale ładnie i z gustem.Uważam że każda dziewczyna powinna nosić spódniczki dopasowane do figury.Z przerażeniem obserwuję że wiele dziewczyn nie umie chodzić w spódniczkach i butach na obcasie.U mnie w pracy jest niepisany wymóg dziewczyny spódniczki i buty na obcasie albo spodniumy.
26-07-2005 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
A spódniczka mini to nie jest wyzywająco? Z punktu widzenia facetów.
27-07-2005 07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Judasz napisał(a):kobiety lubią je pokazazywac, więc powinny być szczęśliwe
Jakże wielką łaskę nam okazujesz! :diabelek: Dziewczyny bądźmy mu wdzięczne! :roll:
Poza tym, wolałabym żebyś nie generalizował. Wątpię, czy aż tak dobrze znasz płeć przeciwną, żeby wiedzieć co lubią kobiety...

Judasz napisał(a):koszulki na ramiączka raczej nie, bo w kościołach się ich zakazuje
Znam wiele dziewczyn, które noszą takie koszulki, ale do kościoła w nich nie chodzą...

Judasz napisał(a):jeśli kobieta ma obcisłe jeansy an sobie, to niech swetr lub koszulka zasłoni pupę (to moja opinia)
a jeśli facet ma obcisłe jeansy??? (bo i takich spotykam :!Uśmiech też niech nosi w środku lata wieeeeeelkie, gruuuube swetry, bo może się to niektórym dziewczynom wydawać nieetyczne! :diabelek:

Judaszu, naprawdę trochę generalizujesz. Może w środowisku w którym przebywasz, w Twoim mieście itd. są dziewczyny które ubierają się nieodpowiednio, ale to nie powód to wysuwania takich propozycji o jakich wspomniałeś w pierwszym poście :/ :
Judasz napisał(a):Jako karę proponoiwałbym: golenie głowy ,,na zero" lub grzywnę: -100zł,
-200zł,
- 500zł (stosownie do wieku molestującej).

Cytujesz dokumenty sprzed II wojny światowej... :zmieszany: Skoro jesteś taki staroświecki, to powinieneś mieć więcej tego słynnego, przedwojennego szacunku do kobiet :!:
Mamy już XXI wiek, więc wątpię czy któraś z dziewczyn będzie na Twoje życzenie chodziła w sierpniu w golfie i długich spodniach. :wink: To się przecież nazywa równouprawnienie.

Nie bronię w tym momencie kobiet, która ubierają się wg Ciebie wyzywająco (czy jak to określasz) - sama uważam, że niektóre przesadzają - ale nie masz już innych problemów?! Niech się ubierają jak chcą...

Faceci też nie są ideałami :!: Znam wielu takich, którzy ubierają się nieodpowiednio... Nie mam zamiaru zwracać im uwagi, że są źle ubrani, bo to po prostu nie moja sprawa. Jak dobrze się w tym czują, to niech sobie to noszą... Nie muszę przecież na nich patrzeć!

kasiaa napisał(a):W ubiorze nie chodzi o to żeby ubierać się wyzywająco ale ładnie i z gustem.

a to popieram :mrgreen:
27-07-2005 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Moje drogie panie, bądzcie dumne ze swojej urody i wyglądu, poglądy Judasza na szczęście nie odzwierciedlają zdania więkrzości, normalnych, acz bogobojnych facetów w KRzK.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
27-07-2005 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Wojtek37 napisał(a):poglądy Judasza na szczęście nie odzwierciedlają zdania więkrzości, normalnych, acz bogobojnych facetów w KRzK.
Całe szczęście zdążyłam się o tym przekonać. :mrgreen:
27-07-2005 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Judasz napisał(a):-koszulki na ramiączka raczej nie, bo w kościołach się ich zakazuje
To, że w kościele nie wypada przez wzgląd na miejsce pokazać się w koszulce na ramiączkach nie oznacza, że idąc ulicą do koleżanki czy na imprezkę nie można takowej koszulki ubrać.
Przecież np. idąc na koncert do filharmonii raczej nie ubierzemy się w dżinsy i koszulę flanelową, ale już na zakupy można się tak ubrać. Po prostu idąc w takie miejsce jak kościół, filharmonia czy teatr należy się lepiej ubrać. A to, że do kościoła nie wypada iść w mini i bluzce z dekoltem na ramiączkach nie oznacza, że gdzie indziej nie można się tak pokazać.

kasiaa napisał(a):Z przerażeniem obserwuję że wiele dziewczyn nie umie chodzić w spódniczkach i butach na obcasie.
Ja to samo zauważyłem :|

Olgaa napisał(a):A spódniczka mini to nie jest wyzywająco? Z punktu widzenia facetów.
Może dla niektórych. Ja przynajmniej niekoniecznie zwracam uwagę na dziewczyny w mini. Poza tym nie każda ma taką figurę, aby mini zakładać. A w ubiorze ważne jest to, aby robić to z gustem. A nie, że jedna ubierze mini, co jej kompletnie nie pasuje. Albo "za którką" bluzkę, że widać pępek z "fałdkami", co czasem aż budzi nawet niesmak, a we mnie współczucie, że jest tyle dziewczyn co niestety nie potrafią się dobrze ubrać tylko robią bezguście.

No a tak poza tym, to zauważyłem, że to raczej "wyzywająco" ubierają się dziewczyny, które raczej nie są "z Bogiem za pan brat". No i raz czy drugi taka jedna trafi do kościoła, a potem cała afera. A ona nawet nie ma pojęcia że tak nie wypada.
Więc problemem uważam, że nie jest to, że dziewczyny chodzą w mini, a to, że nie są dostatecznie wychowane i poinformowane gdzie nie wypada się tak ubrać.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
28-07-2005 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Olgaa napisał(a):A ja uwazam ze jak kobieta ma lusterko to powinna wiedziec jak się ubrac, bez takich szczegółowych wyznaczników. W sumie wystarczy spojrzec w lustro i pomyslec czy mój ubiór nie działa niewłaściwie na facetów, ja tak robię. Nie mam ochoty byc dla nich "obiektem"

Racja, tylko że niestety niektóre kobiety w sam raz myślą na odwrót - co zrobić i w co się ubrać, żeby tylko zwrócić jego uwagę i wzbudzić pożądanie. Podkreślę jeszcze, że są to zwykle kobiety które odeszły daleko od Boga i Kościoła. Dziewczyna bogobojna, w sensie wierząca praktykująca, wie, że zbyt wyzywające ubranie to grzech. Ma swój wstyd i swoją godność. Potrafi zachowac umiar.
Więc chłopcy, dbajcie przede wszystkim o swoje siostry w wierze i szanujcie je Uśmiech A reszta kobiet, niech się wstydzi sama za siebie. Bo jeśli kobieta nie ma szacunku do siebie, inni tez jej nie będą szanować.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-07-2005 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:To, że w kościele nie wypada przez wzgląd na miejsce pokazać się w koszulce na ramiączkach nie oznacza, że idąc ulicą do koleżanki czy na imprezkę nie można takowej koszulki ubrać.
Największym wg. mnie problemem w kościele są gumy do żucia i dzieci jedzące batoniki.W wielu parafiach zauważyłam jedną niepokojącą mnie rzecz dotyczącą mszy św.Jest błogosławieństwo ksiądz wychodzi i wierni zaczynają opuszczć kościół mimo że msza się nie skończyła bo jest jeszcze pieśń na zakończenie i to po pieśni powinno się wychodzić.
30-07-2005 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
U mnie zwykle zanim się doczłapię do wyjścia pieśń się już kończy :]
Ja słyszałam natomiast, że koniec mszy jest po błogosławieństwie i wyjściu kapłana z prezbiterium do zakrystii...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-07-2005 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Msza rozpoczyna się i kończy pieśnią.Powinno być tak ksiądz wchodzi zaczyna się pieśń.Jest błogosławieństwo pieśń i ksiądz powinien wyjść po pieśni a nie po błogosławieństwie.Księża czasami wychodzą przed pieśnia a po nim wierni bo mślą że jak ksiądz wyszedł to jest już koniec mszy.Jak organista kończy ludzi już nie ma.
31-07-2005 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
A co gdy masz jest recytowana :?:
31-07-2005 09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów