Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim jest "Bozia" ?.
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ja gdy słyszę słowo "Bozia" to mi sie robi nie dobrze. Gdy moja matka rozmawiała z moją córką i powiedziała przy niej na Maryję "Bozia" to od razu powiedziałem, żeby więcej tego nie robiła. Staramy się z żoną uczyć dziecko, by nazywało rzeczy po imieniu: Bóg to Bóg, Jezus Chrystus to Jezus Chrystus, Maryja to Maryja - a nie żadna Bozia, szatan to szatan - a nie zły duch.
Uważam, ze jest to zależne od rodziców, jakim językiem będzie się posługiwało dziecko, ponieważ bierze ono przykład głównie z rodziców.Jeżeli rodzice na tyle nie myślą, aby uczyc dziecko normalnych słów czy nazw to niech się potem nie dziwią, ze dzieci zrobią z niego taką ofiarę, z której mozna się tylko śmiać.
Później dziecko będzie mogło podziekować rodzicom za taką naukę.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2005 04:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
TOMASZ32 napisał(a):Ja gdy słyszę słowo "Bozia" to mi sie robi nie dobrze. Gdy moja matka rozmawiała z moją córką i powiedziała przy niej na Maryję "Bozia" to od razu powiedziałem, żeby więcej tego nie robiła. Staramy się z żoną uczyć dziecko, by nazywało rzeczy po imieniu: Bóg to Bóg, Jezus Chrystus to Jezus Chrystus, Maryja to Maryja - a nie żadna Bozia, szatan to szatan - a nie zły duch.
Uważam, ze jest to zależne od rodziców, jakim językiem będzie się posługiwało dziecko, ponieważ bierze ono przykład głównie z rodziców.Jeżeli rodzice na tyle nie myślą, aby uczyc dziecko normalnych słów czy nazw to niech się potem nie dziwią, ze dzieci zrobią z niego taką ofiarę, z której mozna się tylko śmiać.
Później dziecko będzie mogło podziekować rodzicom za taką naukę.

Pozdrawiam

I tutaj ponownie się Tomaszu z tobą zgodzę.
Dla mnie określanie wszystkiego przed czym należ przylęknąc i przeżegnać się mianem "bozia" jest jakimś dziwacznym działaniem ukrycia wstydu przed uznaniem Boga jako Osoby -rzeczywistej Postaci.
Ja niestety nie spotykam się tylko z takimi wyrażeniami w sosunku do dzieci - ale często słysze takie określenie z ust dorosłych jako ich stosunek do np. Marii ot taka żeńska forma określenia boga i niema tu nic ze zdrobnieniem. dla mnie to poprostu szok.
Zauważyłem właśnie jak moi bliscy mają ogromny problem by poprostu nazywać osoby takimi jakimi są - a imię Jezus Chrystus to czasami przez gardło nie może przejść-no co najwyżej Jezusek. :oops:

Nie wystdźmy się Jezusa !

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
28-08-2005 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cichociemny napisał(a):[ a imię Jezus Chrystus to czasami przez gardło nie może przejść

Niestety ja tez to widzę u moich bliskich. Oni mówią często BOZIA o Bogu (nie o Maryi)

[ Dodano: Nie 28 Sie, 2005 13:40 ]
Tak jakby to była postac która nie zasługuje na poważne traktowanie...
28-08-2005 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
kurcze... przecież to jest obraźliwe! to jest wypaczenie jakoweś!

dla mnie bozia = Jezus Chrystus+ Matka Boska+ Duch św+ św. Józef+ Bóg Ojciec + wszystko,co ludzie kojarzą powszechnie ze św. rodziną z Nazarteu...
to jest takie jakieś plastikowe...
to jest... cukierkowe....
złe! po co wypaczać tak dzieci... nie wiem.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-08-2005 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
"Syneczku nie rób siku na podwórku, bo się Bozia pogniewa." To jest chore. Dam głowę, że jakby zapytać dzieci w podstawówce, czy przedszkolu kim jest Bozia, to połowa by nie wiedziała. Ot, czego uczą babcie: "Bozia zabroniła", "Bozia się pogniewa", itd. ; itp.
Można by z tego zrobić osobny temat: "Edukacja religijna w szkołach"- pomyślcie nad tym

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
28-08-2005 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ajfen napisał(a):czy przedszkolu kim jest Bozia, to połowa by nie wiedziała


ta połowa, co nie robi siku na podwórku :hahaha:

Ajfen napisał(a):Można by z tego zrobić osobny temat: "Edukacja religijna w szkołach"- pomyślcie nad tym

dobry pomysł!- powiedzmy sobie szczerze: owa edukacja to jest dopiero pole do popisu dla nowych Ewangelizatorów... zwłaszcza, że w swojej szkolnej 'karierze' takowej edukacji religijnej- wstyd powiedziec- nie zaznalem przynajmniej na najprostszym poziomie... religia jako przedmiot to do tej pory tylko farsa... gdybym nie dokształcał się sam, to do dzis nie miałbym o niczym pojęcia...

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-08-2005 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Aslan napisał(a):kurcze... przecież to jest obraźliwe! to jest wypaczenie jakoweś!

dla mnie bozia = Jezus Chrystus+ Matka Boska+ Duch św+ św. Józef+ Bóg Ojciec + wszystko,co ludzie kojarzą powszechnie ze św. rodziną z Nazarteu...
to jest takie jakieś plastikowe...
to jest... cukierkowe....
złe! po co wypaczać tak dzieci... nie wiem.

Dokładnie zgadzam się z Tobą bracie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-08-2005 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Dlatego mądry człowiek nie będzie uczył własnego dziecka takich okresleń jak "Bozia", nauczy dziecko, że Maryja to jest po prostu Maryja, matka Jezusa. A nie żadna bozia, bo to śmiech na sali.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-08-2005 17:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Amen, bracie Tomaszu - Amen!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-08-2005 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ani że Jezus to nie bozia, warto dodać Uśmiech

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
29-08-2005 18:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Tak, Jezus to nie bozia. Głupota jest nazywać takie osoby mianem "bozia".

Tak na marginesie:

Postarajcie się pisać dłuższe posty, bo może być to uznane za nabijanie postów i mogą zostać wasze posty usunięte.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-08-2005 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów