Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jestem jeszcze katolikiem - test prawdy /w j.angielskim/
Autor Wiadomość
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Czy jestem jeszcze katolikiem - test prawdy /w j.angielskim/
Mam nadzieję, że nie było tego na tym forum... I że ktoś to kiedyś przełoży na nasz piękny język...

Tymczasem znającym j.angielski proponuję pomiar swojej wiary w celu określenia, czy jest się jeszcze katolikiem Pomysł

O konieczności takich pomiarów upewnia mnie straszliwe zagrożenie ortodoksyjności zwłaszcza członków Odnowy i ruchu oazowego, o jakim można poczytać podobno na wszystkich w świecie topikach dotyczących kerygmatu (oczywiście, oczywiscie - także na tym forum, topików założono co najmniej TRZY).

Do dzieła więc, anglojęzyczni! 20 pytań i "we know where we are" =D>

http://www.beliefnet.com/story/76/story_7665_1.html

Zachęcam do dzielenia się swoimi impresjami (i oczywiście do opracowania polskiej wersji językowejUśmiech
21-07-2005 02:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mi wyszło 100% na rzymski katolicyzm i na prawosławie Uśmiech

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]
Może też dlatego, że nie wszystkie pytania rozumiałem :/

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
21-07-2005 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Żebym ja to chociaż w połowie rozumiała :zmieszany:
Ale z tego co ja sobie postrzelałam to mi wyszło tylko 24 % na rzymski katolicyzm i 100% na protestantyzm Język ;P

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
21-07-2005 14:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiewiernyTomasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jako że na moich czasów w szkole uczono jedynie słusznego języka , którym był językiem naszej bratniej Radzieckiej armii, prosiłbym kogoś z pokolenia sprite, generation x czy JP2 o przetłumaczenia z murzyńskiego an nasze tych 20 pytań i umieszczeniu ich w tym topiku.
Z góry dziękuje

Zapraszam: http://www.przymierze.info
21-07-2005 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Liberal Quakers (100%)
2. Secular Humanism (100%)
3. Unitarian Universalism (99%)
4. Mainline to Liberal Christian Protestants (93%)
5. Theravada Buddhism (89%)
6. Neo-Pagan (78%)

Njafajniej, że jeśli chodzi o katolicyzm wyszło mi jeno 15% :aniol:
21-07-2005 18:29
Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mnie wyszło tak:

1. Eastern Orthodox (100%)
2. Roman Catholic (100%) :aniol:

(chyba jest coś w twierdzeniu o dwóch siostrzanych Kościołach, strzegących depozytu wiary Uśmiech

reszta mniej, na szczęścieUśmiech)) (< 90%), a najfajniej, że jeśli chodzi o świecki humanizm, wyszło mi tylko 25% Uśmiech)) :mrgreen:
21-07-2005 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
NiewiernyTomasz napisał(a):Jako że na moich czasów w szkole uczono jedynie słusznego języka , którym był językiem naszej bratniej Radzieckiej armii, prosiłbym kogoś z pokolenia sprite, generation x czy JP2 o przetłumaczenia z murzyńskiego an nasze tych 20 pytań i umieszczeniu ich w tym topiku.
Z góry dziękuje
Przychylam się do tego i proszę o to samo.
21-07-2005 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
OK, spróbuję przełożyć na naszą mowę ojczystą w weekendUśmiech
21-07-2005 23:27
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Jakoś długi ten weekend - Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2005 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Pierwsze trzy (tłumaczenie moje własne może a na pewno nie idealne).

1.Jaki jest liczna i natura boskości (boga, bogów , wyższych sił):

* Tylko jeden bóg - ucieleśniony duch (posiada ciało), nadrzędny, osobowy bóg wszechmogący, Stwórca

* Tylko jeden bóg- bezcielesny duch, nadrzędny bóg osobowy, wszechmogący, stwórca

*[jest]Wielu bogów (lub bogiń)objawiających się jaki twarze jednego boga i/lub jako wielu oddzielnych bogów

*Nadrzędna moc (siła) jest bezosobowa, ostateczną (najwyższą) rzeczywistoscią (lub siłą życia ostateczną prawdą, kosmicznym porządkiem, absolutnym błogosławieństwem, uniwersalną duszą), która znajduje się wewnątrz i.lun poza wszystkim.

*Najwyższy byt jest wieczny , bezosobowy, bezkształtną najwyższą (ostateczną) rzeczywistością

*Nie ma boga ani wyższej siły albo nie jestem pewien/pewna, albo nieważne

*Zadne z powższych

2.Czy zdarzają się ludzie będący wcoeleniem boga (bogów/bogiń):

* Bóg lub bogini są [bytami] najwyższymi- nie ma wcieleń

* jedno wcielenie

* wiele (lub bardazo wiele) wcieleń

* Nie ma wcieleń bo nie ma boga albo nie jestem pewien/pewna/albo niewazne

* Żadne z powyższych


3.Jakie są początki fizycznego wrzechświata i życia na Ziemii?

* Tak jak w księdzie Genesis , Bóg stworzył materię wrzechświata i formy życia z niczego w mniej niż 7 dni, mniej niż 10 tysięcy lat temu .

* Tak jak w księdze Genesis z tym, że "dzień" to nie doba , a najpawdopodobniej oznacza tysiące (a nawet miliony) lat lub fazy kreacji(???)

* Bóg stworzył i kontroluje, a ten fenomen jest nieodkryty przez naukowców lub są inne duchowe wyjaśnienia , nie będące sprzeczne z badaniami naukowymi.

* Cała materia i wszystkie formy życia są przejawami (lub iluzjami) wiecznego Absolutu (Najwyższej prawdy etc.)

*Tylko siły natury (np ewolucja) i bez stwórcu lub sił duchowych lub nie jestem pewien/pewna lub nieważne.

* Żadne z powyższych


ps. Szatan by Wam się przydał: pono jest poliglotą Duży uśmiech

[ Dodano: Sro 27 Lip, 2005 18:09 ]
liczba - nie liczna (pytm nr1)
27-07-2005 18:09
Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
:wink:

Annnika napisał(a):Jakoś długi ten weekend - Duży uśmiech

Ha, no przyznam, że czasu nie starczyło, mimo poczatkowego optymizmu (skrypt strony jest długi i zawiły, a przekład taki jak zaprezentowany wyżej - bez działającego skryptu - jest do niczego niezdatny IMHO).

Kończąc tak niefortunnie temat (kto zna angielski, niech bawi się dalejUśmiech proponuję, w ramach rekompensaty, krótki test prawdy na temat jakże bardziej istotny od pytania "czy jestem katolikiem" - otóż jest to temat "czy jestem biblijnym chrzescijaninem".

Zanim ktoś rzuci na mnie kamieniem za powyższe zdanie, proponuję wizytę na stronie osobnika znanego w kręgach internetowego chrześcijaństwa jako Smok Eustachy (link poniżej) - i wykonanie sobie tego pożytecznego testu Szczęśliwy

Czy jestem biblijnym chrześcijaninem?

J 14:12
28-07-2005 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:8-13 pkt. - za bardzo to ty biblijny nie jesteś
O rany, to mi wyszło :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-07-2005 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Ja na szczęście mam klasztor dominikanów tuż obokUśmiech
29-07-2005 00:59
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
A mi wyszło 100 % KrK, 100% ortodoksi... najmniej na New Age i taoizm Duży uśmiech Na protestantów różnych wyznań około 50-85%

Ale w sumie niezły ubaw Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-07-2005 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
A mnie sie nie podoba pierwsze pytanie... No body/has a body. Jest duchem, ale sam przyjął ludzkie ciało...
13-10-2005 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów