Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co robimy by pomóc biednym?
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja sądzę, że my nie koniecznie musimy robić wiele na niwie materialnej. Wystarczy podzielić się z biednym tym, co mamy, ale nie tylko. Powinniśmy walczyć z bogatymi o pomoc najbiedniejszym. Zwróćmy uwagę, że oni im nigdy nie pomogą sami z siebie. A jeśli tak, to w jakim stopniu? Bill Gates niby pomaga biednym przeznaczając forsę na jakieś tam harytatywne cele. Ale ile przeznacza i ile tego ma? Co dla niego znaczy milion dolarów? Tyle, co dla normalnego polaka wydatek na bułkę. Ot co. Ja jestem za tym, aby naciskać na bogaczy, robić presję społeczną, angażować w to środki masowego przekazu. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, a wręcz baaaardzo trudne, ale spróbować zawsze można.
Jest jeszcze ta druga możliwość pomocy biednym. Modlitwa. Ona zawsze jest potrzebna każdemu. Nawet największy mocarz potrzebuje modlitwy i obecności Boga w swoim życiu.
PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
24-09-2005 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Ciekawą rzeczą jest to, że skłonni do dzielenia się zbiednymi są ludzie niezamożni. Dla zamożnych to strata czasu i kasy.
24-09-2005 12:48
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
też się zawsze nad tym zastanawiałem.
i to jest ich wielka zasługa u Boga i dla ludzi:
jest to przecież zapisane w Ewangelii, uboga wdowa oddała dla biednych swój ostatni grosz, podczas gdy bogacze nawet na biednych nie spojrzeli.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
24-09-2005 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Przekonanie bogatego człowieka by podzielił się tym co ma z biednymi jest bardzo trudne, najczęściej słyszły się, ze by ci biedni poszli do pracy, albo że ten człowiek ciężko pracuje by zarobić,a biedni tylko liczą na dawanie. Dlatego też pomysł z przyduszeniem bogatych ludzi uważam za dobry, jednak napewno potrzebna była by pomoc mediów. Odwracanie się od tych ludzi plecami i zapominanie o ich istnieniu to poważny grzech.
Pozatym uczynki miłosierdzia pozwalają na zakrycie naszych grzechów, więc im więcej dajemy tym będzie mniej grzechów na naszym sumieniu. Na początku myślałem, aby inni mogli wpłacać na konto pieniądze, ale widać niektórzy traktują to jako naciąganie.
Z jednej strony trudno się ludziom dziwić, tym bardziej tym biedniejszym, którzy naprawdę daja różne datki dla biednych, ponieważ oni się boją, że te pieniądze ktoś wykorzysta dla siebie, a nie przekaże biednym, tym bardziej w takim świecie w jakim teraz żyjemy: pełnym oszustów i aferzystów.

Szukam cały czas sposobu by zbierać pieniądze dla tych ludzi, ale jak narazie nic z tego nie wychodzi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-09-2005 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów