Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który patron jest dla was najbliższy?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja jestem zafascynowany św. Gemmą Galgani, to jest dla mnie naprawdę wyjątkowa postać. Jej akceptacja cierpienia oraz miłośc do Chrystusa robią na mnie ogromne wrażenie. Bardzo podobała mi się także walka o duszę jej znajomego grzesznika - coś wspaniałego. Polecam jej życiorys do przeczytania. Takich wyjątkowych postaci mam kilka, dzięki nim mogę łatwiej dążyć do świętości życia, bardzo mi w tym pomagają. Narazie uwzględniam św. Gemmę, później wspomnę o innych.

[Obrazek: z_gemma_galgani.jpg]

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2005 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Moim ulubionym i jedynym patronem jest św. Przemysław (czyli ja).Jestem patronem sam dla siebie - nawet więcej - jestem bogiem sam dla siebie. Sam sobie ustalam reguły i przykazania i sam siebie potrafię ukarać gdy ich nie wypełnię.
Zresztą jestem dla siebie bogiem miłosiernym i wiele sobie wybaczam. Nawet mosiłem się z wymyśleniem dla siebie jakiegoś fajnego imienia godnego boga, ale jakoś weny brak. Bo bóg musi posiadać jakieś fajne imię, żeby od razu czuło się jego boskość. Jestem dla siebie bogiem początkującym - bo dopiero od 29 lat. Ale co dwa-trzy organizuję sobie Mały Potop (na wzór tego wielkiego) w mojej wannie, aby ukarać się za grzechy przeciwko sobie samemu. Tylko nie modlę się, bo gadanie do samego siebie jest ogólnie postrzegane jako schizofrenia czy coś tam. Mam też siłę stwórczą - ostatnio podczas kolejnego Małego Potopu stworzyłem dla siebie ładny okręcik z papieru (taką Małą Arkę). Ale nasiąkł wodą i utonął. Ale ćwiczenie czyni mistrza. Kiedyś stworzę sobie coś extra.
To chyba tyle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-12-2005 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Och, dziękujemy za tak natchnione świadectwo :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-12-2005 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):Maria Magdalena. Z samego dna wzniosła się do samego Boga. Jest dla mnie wskazówką, że każdy z nas bez względu na ilość grzechów, ma naprawdę wielkie szanse na niebo i świętość.
mogę się pod tym podpisać całym sercem. Maria Magdalena to moje imiona z bierzmowania. Wierzę ze to ona pomogła mi swoja modlitwą, kiedy byam baaaardzo daleko od Boga.
Św. Marta, jedna z sióstr z Betanii i moja patronka z Chrztu. Jest mi niesamowicie bliska, bo mamy te same wady :wink: . Ona też za duzo biegała załatwiając wszystko zamiast wsłuchać sie w głos Pana. Ale potem, to ona powiedziała «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat» więc moze ze mną tez nie jest tak źle :wink:
Św. Franciszek i św. Klara za ich oddanie Bogu i miłosć jaką zywili do siebie. Piękny przykład na to, że Miłość dwojga ludzi tak całkowicie zanurzonych w Bogu, którzy poświecili Mu całe swoje życie może być piękna i owocna.
Św. Jan Maria Vianney poboszcz z Ars. Nawrócił całą parafię, całe miasteczko przez modlitwę, post i konsekwencję. Niesamowity kapłan! Bardzo ceniesobie jego wstawiennictwo w molditwie za księży i kleryków.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
14-12-2005 01:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
A tak na poważnie - dziwi mnie, że mówicie, że ludzie dawno zmarli (albo wręcz nigdy nie istniejący, bo tak jest z wieloma katolickimi "świętymi" - choćby Barbarą) coś dla Was robią - przecież to nielogiczne.
Ja gdybym powiedział, że mój 10 lat temu zmarły ojciec, pomaga mi szukać gwoździ w skrzyni trafiłbym do czubków Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-12-2005 07:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Na temat wiary i rozumu możecie pogadać tutaj:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...47&start=0
A tu już nie bałagańcie.
Zapraszam!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2005 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Moim ulubionym i jedynym patronem jest św. Przemysław (czyli ja).Jestem patronem sam dla siebie - nawet więcej - jestem bogiem sam dla siebie. Sam sobie ustalam reguły i przykazania i sam siebie potrafię ukarać gdy ich nie wypełnię.
Zresztą jestem dla siebie bogiem miłosiernym i wiele sobie wybaczam. Nawet mosiłem się z wymyśleniem dla siebie jakiegoś fajnego imienia godnego boga, ale jakoś weny brak. Bo bóg musi posiadać jakieś fajne imię, żeby od razu czuło się jego boskość. Jestem dla siebie bogiem początkującym - bo dopiero od 29 lat. Ale co dwa-trzy organizuję sobie Mały Potop (na wzór tego wielkiego) w mojej wannie, aby ukarać się za grzechy przeciwko sobie samemu. Tylko nie modlę się, bo gadanie do samego siebie jest ogólnie postrzegane jako schizofrenia czy coś tam. Mam też siłę stwórczą - ostatnio podczas kolejnego Małego Potopu stworzyłem dla siebie ładny okręcik z papieru (taką Małą Arkę). Ale nasiąkł wodą i utonął. Ale ćwiczenie czyni mistrza. Kiedyś stworzę sobie coś extra.
To chyba tyle.

Jak tak lubisz się karać to zrób sobie aureolę z gwoździ i załóż na głowę,będziesz naprawdę święty i nie zapomnij podłączyć się do prądu byś mógł świecić przykładem świętego. :diabelek:

Pomyśl także o ukaraniu siebie za te brednie,które napisałeś - to grzech nad grzechy. I pamiętaj,ci którzy stawiają się ponad Bogiem bardzo szybko upadają, obyś tylko zbyt nisko nie upadł,bo możesz sie połamać. :diabelek: Ajak się juz połamiesz to jak bedziesz wtedy robił sobie potop? No ale ty masz przecież siłę stwórczą,moze wymyślisz wtedy cos na poczekaniu,prawda? :diabelek:

Opamiętaj się człowieku :!: :!: :!: :coo:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-01-2006 02:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
TOMASZ32 napisał(a):[Pomyśl także o ukaraniu siebie za te brednie,które napisałeś - to grzech nad grzechy.

Wydaje mi się że to nie AŻ tak. dart nie stawia się nad Boga - nie może stawiać się nad Boga jeśli w Niego nie wierzy.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
01-01-2006 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Moniczka napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):[Pomyśl także o ukaraniu siebie za te brednie,które napisałeś - to grzech nad grzechy.

Wydaje mi się że to nie AŻ tak. dart nie stawia się nad Boga - nie może stawiać się nad Boga jeśli w Niego nie wierzy.

To ze w niego nie wierzy,to nie znaczy,że się nie postawił ponad Bogiem,jego wypowiedź jest bardzo konkretna,choćby w tym,co napisał o boskości. Rozumiem,ze ateista nie wierzy w Boga, może nawet Bóg mu to wybaczy,ale jego wypowiedź świadczy o tym,że uważa się za Boga,a to jest stawianiem się ponad Boga.

Znam ateistów,którzy w Boga nie wierzą,ale nie traktują siebie jako Boga,ale jako człowieka. Przeczytaj sobie dokładniej jego wypowiedź. Myślę,ze przesadził w tych stwierdzeniach. Jago nie potępiam za to,ale uważam tylko,że jest to niewłaściwe.
Dlatego taki żart,a nie inny z mojej strony,z poważną zachętą do opamiętania się - to chyba normalne,że ktoś to traktuje w taki sposób krytyczny.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-01-2006 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Uśmiech
-Maryja
-bł.Honorat Koźmiński
-św.Tereska
- św.Rozalia

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-06-2006 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Św. Jan de La Salle 1651-1719) - Francuz, patron nauczycieli, założyciel Braci Szkolnych.
Św. Mutien-Marie - żyjący w XIX i XX wieku Belg, nauczyciel, Brat Szkolny.
18-06-2006 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iwona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Dla mnie jest najbliższy św.Franciszek z Asyżu.Jego życie,pokazało mi ,że każdy może dać coś pięknego i dobrego drugiemu człowiekowi .Dzięki św.Franciszkowi nauczyłam się podziwiać piękno,które nas otacza ,doceniać jego istnienie.Życie św.Franciszka dało mi przykład,że zawsze mamy szansę odnalezć tę prostą drogę.Swym życiem nauczył mnie być lepszą,nayczył mnie przyjmować cierpienie i wraz z nim ,z podniesioną głową iść przez życie,bardziej kochać to,co jest wokół nas.Św.Franciszek z Asyżu jest moim idolem wśród świętych. :aniol:
27-07-2006 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ulubieni święci:
-Faustyna - wlaśnie tak, o wielu mówi się "święci", a ja w rozmowach, (nawet w publikacjach )zauważyłam, że mówi się o niej "po imieniu", bez tego określenia "święta"; brzmi to swojsko, po prostu mówiąc - dobrze; to oczywiście nie jedyny powód;
- św. Tereska z Lisieux - pomagało mi w wielu sytuacjach jej pisanie o "małej drodze" ;
- św. Franciszek - był bardzo pozytywnie nastawiony do przyrody, jeśli można to tak określić; na bierzmowaniu chciałam przybrać imię "Franciszek", ale niestety, nie ta płeć i wybili mi to z głowy Uśmiech ;
- św. Pio - zawsze uważałam, że warto mieć takiego orędownika. Tyle charyzmatów nietypowych i przy tym ogromne poczucie humoru!!!

[Obrazek: mysz4.gif]
25-08-2006 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Patron czli opiekun, tak?
Hmmm... mysle, ze jedynym moim Patronem jest Jehowa - niech Imie Jego bedzie blogoslawione.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
25-08-2006 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Wśród kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu imion Boga nie ma takiego imienia, na które się powołujesz.
26-08-2006 07:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów