Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brat Roger z Taizé nie żyje
Autor Wiadomość
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
ojciec grata Rogera byl pastorem w kosciele protestanckim i z tego co wiem nadal trwal przy swojej wierze Uśmiech Ewangelikiem byl do konca ...

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
24-08-2005 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
ewangelicki, ale jednak katolicki trochę chyba teżUśmiech według mnie, ten proces beatyfikacyjny powinien byc moooocno naglosniony- niech uslyszą, co to znaczy Ekumenizm w najpiękniejszym wydaniu!!!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
24-08-2005 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ta, ale protestanci raczej się z tego nie ucieszą, że jednego z nich wynosimy na ołtarze. Oni przecież czegoś takiego nie uznają.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-08-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):ja jeszcze slyszałam, ze na pogrzebie JPII br. Roger przyjął Komunię po katolicku
Bracia przyjmują wszyscy Komunie św. codziennie, z pochodzenia sa z roznych kosciolow, (ale wchodzac do wspolnoty wchodza swiadomie przeciez).
Brat Roger wprowadzil to daaawno do swojej wspolnoty.
Takze wieksza czesc swojego zycia uznawal obecnosc Chrystusa w Komunii sw.
24-08-2005 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
być może... chociaż nie wiem, jak to jest u protestantów z tym postrzeganiem br. Rogera; moze juz przyzwyczaili się do tego, że jest -był- bardziej "nasz" niż "ich"... faktem jest, że On był najpiękniejszym znakiem Ekumenizmu- i to nie tylko między naszymi dwoma wyznaniami!! A ze strony katolików- czy pozostaje nam nie uznać br. Rogera za błogosłaionego? fakt faktem, że danerwująca, nawet bardzo, moze byc ta cała otoczka- szukanie na siłę cudów dokonanych przez wstawiennictwo br.Rogera, zbieranie świadectw( chociaż z tym nie będzie problemówUśmiech )

Z Bogiem!!!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
24-08-2005 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cichociemny napisał(a):Czy z tego wynika że ma szansę na beatyfikację ....
Tak tylko pytam z ciekawości ....
Pierwszy ewangelicki święty
A też mnie to zastanawiało :roll:
25-08-2005 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Daidoss napisał(a):
Cichociemny napisał(a):Czy z tego wynika że ma szansę na beatyfikację ....
Tak tylko pytam z ciekawości ....
Pierwszy ewangelicki święty
A też mnie to zastanawiało :roll:

ekumenizm ekumenizmem , ale ciekawią mnie przeszkody prawa kanonicznego - czy takowe istnieją (gdzieś o tym słyszałem),bo według tegoż prawa b.Roger nadal jest protestantem czy ten fakt o tym nie zaważy ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
25-08-2005 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Własnie mi się wydaje, że może zawarzyć. Poza tym wydaje mi się również, że protestanci nie będą się zgadzali na takie coś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Offca napisał(a):Własnie mi się wydaje, że może zawarzyć. Poza tym wydaje mi się również, że protestanci nie będą się zgadzali na takie coś.


a co tu mają protestanci do zgadzania się - dla mie jest to zupełnie obojętne jeśli KK chcą mieć kolejnego św. to ich sprawa - ciekawi mnie tylko co zwycięży prawo kościelne czy osobowość człowieka.???

ps.
zupełnie z innej beczki dlaczego św Idzi jest patronem internetu- :coo: i kim on był

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
26-08-2005 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Jakie jest prawo kanoniczne w tej sprawie :?:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
29-08-2005 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Smyracz napisał(a):Jakie jest prawo kanoniczne w tej sprawie :?:

]Nie wiem, ale napewno byłby to precedens. =D>

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-08-2005 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
Wojtek37 napisał(a):Nie wiem, ale napewno byłby to precedens.

Prawo kościelne nie opiera się na precedensach. Za dużo amerykańskich filmów :roll2:
02-09-2005 22:52
Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Polecam link, jesli ktos nie mogl ogladac pogrzebu Brata, tu mozna odsluchac.
Przejmujace jest niesamowite dobranie modlitw, czytan, spiewów, wobec tego morderstwa, wobec tego doswiadczenia, w ktorym bracia sa i na ktore nie byli przygotowani. TYm bardziej autentyczne jest to wszystko, co mowią.
Jest im naprawde ciezko
http://www.taize.fr/en_article2496.html?lang=pl
Na pogrzeb przybylo kilkanascie tysiecy osob, tez mozna na stronie przeczytan liste VIPów, z tylu krajow, religii..
11-09-2005 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Mój kolega z roku był obecny w momęcie kiedy brat Roger został zabity. Ponoc reakcja ludzi była dziwna, oni nie wiedzili cosię dzieje i część zaczęła się śmiać, a mój kolega ponoc po sporym czasie dopiero załapał, że ona go zabila.

To ponoc wogóle dziwnie wyglądało. Bo ponoć każdymógł do niego podejśc i się z nim przywitać i ona pdeszła wbiła w niego nóz i napoczatku ludzie nawet nie wiedzieli o tym. :roll:
26-09-2005 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Ale w tym dramacie cudowne dla mnie było to, że po morderstwie po prostu zaczęli się modlić ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-09-2005 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów