Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelizacja w Internecie
Autor Wiadomość
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Wiecie, tak narzekacie na Katolika.. A to właśnie tam znalazłam pewnego kapłana, który mnie wyciągnął pogłębiającego się dołka wiary. Jestem mu za to strasznie wdzięczna..
12-11-2005 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #62
 
Mogę wiedzieć, który to :?: Bo czasem próbuję skontaktować sie tam z którymś, ale nie wiem, którzy to są Smutny

Wiem tylko o loukasie, ale on ma zrywy wolnościowe i potrafi znikać na pół roku :twisted:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-11-2005 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Szczerze to od jakiegoś pół roku też ta osoba zanikła.. Wolność, cudowna rzecz:] Ale mimo wszystko.. Może podręczę takiego jednego od nas z parafii, na blogu sie udziela swoim, to może by też w jakieś forum wszedł..
13-11-2005 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
Re: Ewangelizacja w Internecie
ddv napisał(a):W moim przekonaniu - sprawy związane bezpośrednio z Wiarą winni objaśniać Kapłani, sprawy historii - historycy, sprawy życia w rodzinie - doświadczeni Małżonkowie.
A niby czemu to tylko księża mieliby się wypowiadać na tematy związane z wiarą? A może miarą powinny być jednak kompetencje (zwłaszcza w kwestiach szczegółowych)?! Od samego noszenia sutanny wiedzy (podkreślam wiedzy, a nie wiary) nie przybywa. Sama zajmuję się tego typu działalnością od ponad sześciu lat, mam odpowiednie wykształcenie (doktorat z teologii) i nie rozumiem czemuż to z braku sutanny miałabym (jako ekspert) nie mieć prawa do wypowiadania sie na tematy związane z wiarą skoro moje kompetencje w wielu sprawach znacznie przekraczają kompetencje niejednego księdza?

Kto był jedną z najważniejszych osób na drodze duchowej Karola Wojtyły? Mistyk - który nie tylko, że nie posiadał odpowiedniego (wg twoich kryteriów) wykształcenia - ale na dodatek był człowiekiem świeckim.

Św. Jan Vianney ledwo zdał egzaminy dopuszczające do święceń!

Ludzie litości! Z taką mentalnością nigdzie się nie dojdzie i nic nie osiągnie!
---------
Anioł dobrze poinformowany - ANGELUS.pl
Największa katolicka księgarnia internetowa GLORIA24.pl
04-01-2006 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Nic się nie osiągnie bez osób, które całe swoje życie zdecydowaly się poświęcić posłudze Bogu, Emari.
Doświadczenia z "for" oraz "z życia" jakie udało mi się zabserwować są JEDNOZNACZNE.

Ja zaś proponuję zrobić coś innego.
Kończy się nawał roboty jakim jest dla Kapłanów czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Chciałbym wkrótce rozpocżąć akcję zachęcania do udziału Kapłanów w pracy internetowej.
Postaram się umieścić odpowiedzni tekst tutaj do końca tygodnia.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-01-2006 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #66
Re: Ewangelizacja w Internecie
[quote
Cytat:="Emari"]
ddv napisał(a):A niby czemu to tylko księża mieliby się wypowiadać na tematy związane z wiarą? A może miarą powinny być jednak kompetencje (zwłaszcza w kwestiach szczegółowych)?! Od samego noszenia sutanny wiedzy (podkreślam wiedzy, a nie wiary) nie przybywa. Sama zajmuję się tego typu działalnością od ponad sześciu lat, mam odpowiednie wykształcenie (doktorat z teologii) i nie rozumiem czemuż to z braku sutanny miałabym (jako ekspert) nie mieć prawa do wypowiadania sie na tematy związane z wiarą skoro moje kompetencje w wielu sprawach znacznie przekraczają kompetencje niejednego księdza?

Kto był jedną z najważniejszych osób na drodze duchowej Karola Wojtyły? Mistyk - który nie tylko, że nie posiadał odpowiedniego (wg twoich kryteriów) wykształcenia - ale na dodatek był człowiekiem świeckim.

Św. Jan Vianney ledwo zdał egzaminy dopuszczające do święceń!

Ludzie litości! Z taką mentalnością nigdzie się nie dojdzie i nic nie osiągnie!
[quote]
W 100% zgadzam sie z ta wypowiedzia moze i nie mam jakiegos wiekszego wieku, dobrego wykrztalcenia ale w sprawach duchowych jakies tam pojecie mam...
I tez nie rozumiem tych ludzi ktorzy twierdza ze Kaplan powinien (tylko) sie wypowiadac na temat wiary... Dementuje, jezeli by tylko kaplan wypowiadal sie na temat wiary w kosciele niebylo by tylu wierzacych ilu jest w tej chwili na swiecie... W dzisiejszych czasach bardziej dotrze do mlodziezy czlowiek nawrucony(nie mam na mysli kaplana) niz KaplanJęzyk
Uwierzcie mi wiem to po swoim doswiadczeniu... i to dzieki mojemy w tej chwili przyjacielowi jestem na tym swiecie... moze gdybym go nie spotkal na swojej drodze zycia by mnie juz tutaj z wami nie bylo...
I jestem mu dozgonnie wdzieczny za to co dla mnie uczynil.
Tak wiec nie myslcie ze pomuc wam moze tylko kaplan... sa tacy ludzie na swiecie ktorzy rowniez potrafia pomucUśmiech
Pozdrawiam was wszystkich i trwajcie dalej w swojej wierzeOczko
NIECH PAN BEDZIE Z WAMI!
09-01-2006 22:36
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
Osób świeckich na forach jest wiele.
Brak kapłanów daje się zauważyć na każdym forum.
Naprawdę bardzo bym prosił o nie "Przerysowywanie".
Brak pilnującego forum kapłana daje się zauwazyć nawet na "sztandarowym" jednym z for w internecie. (nie będe pisać o którym, większość zaawansowanch użytkowników doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na którym)

[ Dodano: Sob 14 Sty, 2006 ]
Skończył się okres Bożego Narodzenia - nasi Kapłani winni mieć teraz więcej czasu.
Proponowałbym zatem by kazdy z nas komu zależałoby na większym zaangażowaniu Kapłanów w internecie wysłał list z prośba do naszych Kurii Biskupich z prośba o pasterskie słowo zachęty dla Kapłanów, którzy mogliby sie zaangażować w pracy internetowej.
Ja proponowałbym, by list o treści:
Cytat:O roli i znaczeniu internetu w dzisiejszych czasach można by mówić wiele.
"Medium" to - pomimo zachęty ze strony Jana Pawła II wydaje się być nadal niedocenianą przez Kościół - choć często wykorzystywaną przez osoby niechętne Kościołowi
Faktem jest wykorzystywanie Internetu jako narzędzia "ateizacji".
Faktem jest również istnienie i działalność sekt werbujących nowych członków swoich organizacji za pomocą tego nowoczesnego narzędzia przekazywania informacji.
Czy będzie narzędziem dobrym czy złym – zależy jednak głównie od tego w jakim celu będzie wykorzystywanym.
Uważamy na podstawie naszych doświadczeń iż internet może być również doskonałym narzędziem w pracy ewangelizacyjnej i pomagającym w pogłębianiu wiedzy – zarówno Wiernych, jak i Kapłanów.

Dzięki temu narzędziu istnieje możliwość szybkiego zapoznawania się ze współczesnymi problemami w pracy ewangelizacyjnej i duszpasterskiej oraz służącym jako pomoc w znajdowaniu rozwiązań trudnych problemów w pracy kapłańskiej.
Chcielibyśmy również zaproponować internet jako metodę wsłuchiwania się w głos członków Kościoła oraz przekazywania do analizy nowych potrzeb i gotowych wniosków oraz materiałów "wykutych" podczas gorących dyskusji.
Także - prosić osoby dobrze znające określoną problematykę o opracowania niezbędnych w dyskusji materiałów pisanych przez osoby doskonale znające problematykę.
O potraktowanie głosów płynących z religijnych "for" dyskusyjnych jako "głos ludu" – jako głosu "opiniodawczego" pomagającego zapoznawaniu się Kościoła z bieżącymi problemami w Ewangelizacji społeczeństwa

Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie pasterskim słowem zachęty wszystkich tych Kapłnów, którzy mogliby właczyć się w pracę w internecie - szczególnie zas na internetowych forach dyskusyjnych
Podpisać własnym imieniem i nazwiskiem i zacząć rozsyłać drogą internetową (mailem) do Kurii biskupich na terenie kraju.
Dane teleadresowe Kurii:
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/diecezje/

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-01-2006 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Księża może dlatego nie chcą angażować się w działalnosć w internecie bo mają do internetu uprzedzenia, widzą w nim tylko zagrożenia. Mówią, że internet jest niepotrzebny, więcej może zaszkodzić, wiarę należy pogłębiać w realu. Ale internet odpowiednio wykorzystany może być uzupełnieniem w dziele ewangelizacji i pomóc wielu ludziom wrócić do Boga.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
15-01-2006 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
Susane ! Uśmiech
Księża doskonale wykorzystują internet - pisząc jednak "teksty źródłowe".
Ich brak w internecie (a raczej: na "forach") spowodowany jest raczej ich brakiem przekonania co do rangi i wagi tej pracy (a szkoda) oraz "brakiem czasu" Smutny
ja jestem przekonany o tym, że siedzenie przed komputerem uwazają raczej za "stratę czasu".
A szkoda Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-01-2006 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Rozmawiałam trochę z księżmi na temat internetu, widzą w nim zagrożenie, spowiadają ludzi, i widzą jak internet stał się przyczyną grzechu. Rzeczywiście uważają siedzenie przed komputerem za stratę czasu, bo wiele dobra można czynić w realu. Może mają stronę internetową informacyjną, ale ich działalność duszpasterska skierowana jest na real. Odradzają wiernym internet a zalecają tradycyjne formy kontaktu z Bogiem (modlitwa, Sakramenty, wspólnota). Może nie widzą możliwości jakie daje internet. To zależy w jaki sposób wykorzystamy internet i właściwie wykorzystany może być pomocą w dziele ewangelizacji.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
15-01-2006 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawazmlekiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Internet jest w pewnym sensie współczesnym aeropagiem, tak jak kiedyś w Grecji, jest taką agorą XXi wieku i dlatego warto głosić tu Ewangelię, to nasze zadanie. Niewykonywanie go , nie jest niczym dobrym. To po prostu niewykorzystywanie możliwości.

Dlatego...thanks za wszystkie katolickie fora i foremka!!!! =D>

"Ju? nie ?yj? ja, ale ?yje we mnie Chrystus"-rzeczywistos? po Komunii.
22-01-2006 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
Przeczytałem całą dyaskusję i widzę, że jej uczestnicy sprowadzają ewangelizację przez net do dyskusji na forach, co na pewno nie jest ewangelizacją kerygmatyczną. Mnie zawsze uczyli, żeby z osobami nienawróconymi nie dyskutować na tematy wiary, bo oni jeszcze nie spotkali Jezusa w związku z tym i tak nic nie zrozumieją, a może to doprowadzić do kłótni i całą ewangelizacje diabli wezmą.


Powiedzcie mi czy ktoś zna przypadek nawrócenia wyłącznie przez internet bez żadnego kontaktu w realu.?
Mam na myśli cały kerygmat głoszony np. drogą mailową łącznie z przyjęciem Ducha Św. i potem taki gotowy gość przychodzi do wspólnoty.

Czy ktoś był na kursie gdzie uczą jak ewangelizować przez internet?
17-02-2008 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #73
 
Talmid napisał(a):Powiedzcie mi czy ktoś zna przypadek nawrócenia wyłącznie przez internet bez żadnego kontaktu w realu.?

Ja. Gość obecnie jest we wspólnocie. Zewangelizowany per GG całym kerygmatem Oczko - znalazł mnie sam zaintrygowany moimi wypowiedziami na forum. Obecnie ów pan "pracuje" nad swoją żoną Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-02-2008 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów