Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Więcej księży w internecie !!
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Więcej księży w internecie !!
Ze względu na istniejące braki w pracy internetowej na forach religijnych wykwalifikowanych Kapłanów oraz fachowców z najbardziej potrzebnych dziedzin takich jak historia, psychologowie, informatycy oraz osoby znające problematykę życia w rodzinie.

Proponuję rozpoczęcie internetowej akcji pod nazwą

"Więcej księży w internecie". !!


Dobrze by było, gdyby każdy z nas powiadomił o takiej istniejącej akcji swoich Kapłanów - z prośba o zaangazowanie się w pracę internetową Kapłanów oraz innych fachowców (np. historyków, informatyków) każdego z nich - w miare ich mozliwości i wolnego czasu.
Prosiłbym o powiadomienie swoich znajomych poprzez komunikatory i organizacje parafialne ...
Akcja toczona na dwóch "forach"
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=98444#98444
oraz:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/index.php
Szerzej o założeniach i celach tej akcji :
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4908
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...8538#18538

A fachowców na forach bardzo potrzeba ...
Liczę na zrozumienie - i prosiłbym o wsparcie i zaangażowanie w tej akcji Uśmiech
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech !

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-08-2005 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja podpisuje sie pod ta akcją, i proszę także was abyście nie byli obojetni :!:
19-08-2005 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Daidoss napisał(a):abyście nie byli obojetni

Czyli mamy siłą ściągać księży do kompów? :mrgreen:
Ja powiem tak. Jestem oczywiście jak najbardziej za, ALE
1) z mojej rodzimej parafii nie mam żadnych maili i kontaktów do księży
2) z mojej przybranej parafii do której uczęszczam częściej niż do rodzimej, księża albo są za mocno "zapracowani" żeby czymś takim się zajmować, albo nie inetersują się internetem, albo nie mają pojęcia jak się za ten internet zabrać, albo internet ma z nich jeden lub dwóch :|

No i co z tym fantem zrobić? Kiedyś znałam sporo księży z internetu, ale teraz kontakty się pourywały. Mogę ewentualnie dać jakieś namiary (jak znajdę), ale nie wiem czy to poskutkuje :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-08-2005 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Ja spróbuję. Problem w tym, że wielu zaprzyjaźnionych księży powyjeżdżało na nowe placówki i nie mam z nimi kontaktu.

A pozostali fajni , których znam, są tak popularni, ze nie mają czasu na nic Smutny

Poszukamy, zobaczymy :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-08-2005 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offco, Anniko Uśmiech
Ależ - chodzi i również o to, by skorzystać z naszych prywatnych znajomości ... Oczko
Też próbuję sam w ten sposób ... Oczko

[ Dodano: Sob 20 Sie, 2005 ]
Ważna uwaga, jaka mi się nasunęła ...

W internecie toczy się walka - czasami bardzo brutalna - pomiedzy osobami wierzącymi i niewierzacymi. Dochodzi do sytuacji, w których osoby niewierzące podają sie za Kapłanów.

Prosiłbym zatem o zrozumienie tego faktu i niezrażanie się, jeżeli osoba pragnąca przyłączyć się do tej akcji zostanie poproszona przez Moderację lub Admina Forum o weryfikację podawanych przez siebie danych.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-08-2005 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Ja tam nie korzytsam z internetu to narzędzie Szatana!!!
20-08-2005 23:43
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Semper już przestań ironizować i bełkotać głupoty. To, że niektórzy tak uważają to ich sprawa. Wszystko jest dla ludzi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-08-2005 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
pożartować sobie nie wolno od czasu do czasu?

A wracając do tematu - internet służy wszystkim- skoro służy np. pedofilom to może i słuzyć księżom prawda?
21-08-2005 13:12
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
semper_malus napisał(a):A wracając do tematu - internet służy wszystkim- skoro służy np. pedofilom to może i słuzyć księżom prawda?

Czy to pytanie retoryczne? :hm: Odpowiedź jest chyba jasna :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-08-2005 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
A ja już od dawna zabiegam o to by np. powstała strona naszej parafii. Myślę, że jest taka potrzeba. Wielu obecało pomóc, ale z tej pomocy nici... :wink:
Co zrobić?

Wielu księży chciałoby być obecnych w internecie, ale brak im pewnych umiejętności. Pewna pomoc świeckich baaaardzo by to zmieniła (gdyby powstała strona naszej parafii pojawiły by sie tam i teksty Księdza Prałata - np. w stylu Ogłoszenia Parafialne) Szczęśliwy

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
21-08-2005 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
ks. Arkadiusz napisał(a):A ja już od dawna zabiegam o to by np. powstała strona naszej parafii. Myślę, że jest taka potrzeba. Wielu obecało pomóc, ale z tej pomocy nici... :wink:
Między innymi ja :oops:

W tej chwili zbieram, materiał na stronę: zdjęcia i pomysły wyglądu strony. Obiecuje, że rozpocznę prace nad stroną na początku września.
21-08-2005 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
ks. Arkadiusz napisał(a):A ja już od dawna zabiegam o to by np. powstała strona naszej parafii. Myślę, że jest taka potrzeba. Wielu obecało pomóc, ale z tej pomocy nici...
Co zrobić?
Czy to pomoże ściągnoąc księży :?:
21-08-2005 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Daidoss napisał(a):Czy to pomoże ściągnoąc księży :?:
no alez oczywiscie Karolu Duży uśmiech
moze i ks. Prałata bysmy nauczyli obslugiwwac komputer :roll:
wiesz jaka On ma wiedze a pozatym mozna nawet z Nim pozartowac Uśmiech
21-08-2005 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
A mi się dziś aż wstyd troche zrobiło, bo "biegam" po obcych forach, a tu pod nosem jest fajne forum, z parafii, gdzie mam wspólnotę, zapraszam. Tam jest ksiadz zainteresowany ewangelizacją przez internet Uśmiech

Parafia ma swoją stronę, w kilku językach, jeden z jezykóqw nawet tlumaczyłam Duży uśmiech O ile wiem to tylko on sam robił tę stronkę, inni słuzyli pomocą lingwistyczną Uśmiech

http://www.wojciech.gorzow.pl/

to jest stronka parafii Uśmiech

http://www.wojciech.gorzow.pl/forum/index.php

a to forum - maleńkie, ale sie rozwija Uśmiech Zapraszam serdecznie, Daidoss juz tam był Duży uśmiech
Warrto by je trocherozruszzać, co wy na to ?? Taka mała współpraca ??

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-08-2005 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Tak sobie pomyślałam, że może wartoby zaprosic na forum księży, którzy mają swoje strony www i nimi się zajmują. Paru takich tworzy swoje strony na serwerze http://www.alleluja.pl . Jeśli zajmują się tymi stronami, to pewnie znajdują trochę wolnego czasu na internet no i wiadomo przez to, że na nim się znają. Może w ten sposób? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-08-2005 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów