Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedzialność za rozwód ?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Dzięki za wyrozumiałość Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-08-2005 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
TOMASZ32 napisał(a):A co do wyjaśnienia tych kwestii przez osobe duchowną to jest to jak najbrdziej na miejscu i da się to chyba załatwić. Są przecież księża na tym forum, więc moga sie na ten temat wypowiedzieć.

Jakoś żaden ksiądz nie założył rodziny ; więc nie wiem czy jest to osoba najbardziej kompetentna do dokonywania decydujących rozstrzygnięć w tych kwestaich.
28-08-2005 17:56
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
No tak, typowe oskarżenie. Bo ksiądz nie ma żony i dzieciaków, więc co on może wiedzieć o rodzinie, po co wypowiada się w sprawach seksu, skoro żyje w celibacie etc... Otóż, jakbyś nie wiedział, ksiądz to nie kosmita i żyje w takim samym społeczeństwie jak Ty. Ma swoich rodziców, ma krewnych, ma rodzeństwo, ma przyjaciół więc taki znowu słaby z dziedziny "rodziny" nie jest. Jest wielu księży psychologów, ale to może inna kwestia. Księża wypowiadają się na tego typu sprawy zgodnie z tym, co Pan Bóg przekazał nam w Piśmie i czego uczono ich w Seminariach. A w seminariach samej teologii nie uczą, jest też chyba trochę innych przedmiotów w których podejmuje się kwestie społeczne. I wbrew pozorom co niektórych więcej czasami wiedzą, niż ja i Ty Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
No tak typowe oskrażenie. Offca przeczytaj uważnie mój post. Nie odmawiam księżom prawa do wypowiadania się w tych kwestiach, tylko duchowni nie do końca funkcjonują tak jak inni ludzie- specyfika zawodu i na pewne sprawy mogą mieć skrzywiony osąd.
28-08-2005 18:15
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Kapłan rozpatyujre sprawy nie pod kątem własnego doświadczenia - lecz doświadczenia całego Kościoła przekazanego w Tradycji.
To nie są doświadczenia jednego człowieka - lecz całych ludzkich pokoleń na przestrzeni kilku tysięcy lat, Semper ...
A natura ludzka nie tak bardzo się zmienia - i historia lubi się powtarzać.
Pod bardzo ładnymi pozorami - np. zastąpienie słówka "nierząd", "rozpusta" zwrotem "wolny seks" ...
A - tymczasem - jednym z zadań Chrzescijaństwa jest doskonalenie człowieka - poprzez dobre uczynki i zachowanie Bożych nakazów ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-08-2005 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #36
 
Nic człowiekowi , który ma problemy rodzinne po wielowiekowym doświadczeniu kościoła. TRafne spostrzeżenie , że ludzie mimo tylu starań się w ogóle nie zmieniają, więc przyznajesz (pośrednio), że kościół jest instutucją nieskuteczną.

Jeżeli mąż-degenerat-alkoholik biję żonę i dzieci i za zadne skarby nie chce się zmienić to kościół w osobie księdza ze swoim tysiącletnim doświadczeniem jest bezużyteczny. Trzeba myśleć o człowieku - jego potrzebach i problemach a nie o tradycji wiekości i wspaniałości kościoła - przynajmniej w tym wypadku





Jeżeli nierząd to to samo co wolny seks to... wiesz co? jak nie wiesz o czym piszesz to milcz , dobrze? ja tak robię (przynajmniej staram się)
28-08-2005 18:45
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Semper malusie
Ddv użyła własciwych określeń,trzeba nazywać rzeczy po imieniu a nie zastępować je czułymi słowami, by zmienić postać grzechu.
Dzisiejszy "wolny seks" to po prostu "nierząd" lub "rozpusta"- jak kto woli, to właściwe i to własciwe określenie, tak jak współżycie z inną kobietą(mężczyzną)za plecami małżonka(ki) to po prostu "cudzołóstwo" i nie da się tego ukryć.
Dlatego nie możesz nikogo zmuszać do milczenia skoro sam niczego nie wnosić do dyskusji, po za tym nie masz do tego żadnego prawa. Proponuję o tym pamiętać.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2005 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
TOMASZ32 napisał(a):Dzisiejszy "wolny seks" to po prostu "nierząd" lub "rozpusta"- jak kto woli, to właściwe i to własciwe określenie, tak jak współżycie z inną kobietą(mężczyzną)za plecami małżonka(ki) to po prostu "cudzołóstwo" i nie da się tego ukryć.

Oczywiście, tylko, że niektórzy boją się lub nie lubią dla własnego "usprawiedliwienia" nazywać rzeczy po imieniu :diabelek: Jak ja to dobrze znam :diabelek:


TOMASZ32 napisał(a):Ddv użyła

ddv jest..."chłopcem". To tak na przyszłość Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #39
 
nierząd jest to świadczenie usług seksualnych wzamian za korzyści materialne - wolny seks polega na swobodnym nawiązywaniu kontaktów seksualnych - przy czym nie mówimy tu o korzyściach materialnych płynących z tego procederu.

Więc to nie jest to samo.

Jak ja bym pomylił Jana z powiedzmy Mateuszem to pewnie byłaby obraza uczuć mimo, że przecież obaj byli ewnangelistami nieprawdaż?

[ Dodano: Nie 28 Sie, 2005 19:58 ]
aha "chłopcem" z pewnością będę uważał :shock:
28-08-2005 19:56
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ale rozpusta to to samo i jest to grzech, ale tobie to chyba jest obece słowo?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2005 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Postrzegasz te zagadnienia, tak jak postrzega to dzisiejszy świat - człowiek dla seksu, a nie seks dla człowieka. Wszystko teraz obraca się wokół seksu, człowiek zniszczył bardzo prawidłowe pojęcie tego aktu, równając je z dewiacjami i hasłem - używaj ile chcesz! Ale to nie na tym niestety polega. Ty oczywiście zastosujesz w tym momencie kontratak i wcale mnie tym nie zaskoczysz.


semper_malus napisał(a):Jak ja bym pomylił Jana z powiedzmy Mateuszem to pewnie byłaby obraza uczuć mimo, że przecież obaj byli ewnangelistami nieprawdaż?

Daj spokój. Postaraj się następnym razem o jakiś lepszy przykład!

semper_malus napisał(a):aha "chłopcem" z pewnością będę uważał

Co za reakcja. Masz skłonności pedofilskie czy co? Napisałam coś smiesznego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
semper_malusie: nierząd to nie prostytucja, tylko puszczanie się ot po prostu, a czy za parę skarpetek, czy za darmochę dla przyjemności, to bez znaczenia. Poza tym "wolny seks" może cię łatwo zniewolić za pomocą dzieciaka i co w tedy? "Swoboda" się skończyUśmiech - pamiętaj o tym. Kontakt seksualny poza małżeństwem jest grzechem, lub, jeżeli nie znasz tego słowa, to "aktem moralnie nieuporządkowanym", który nie wynika z miłości, lecz z hedonistycznych pobudek twojego mocno rozbudowanego "Ja". Miłość, to odpowiedzialność. Póki się tego nie nauczysz, to nie wypowiadaj się na tematy związane z kontaktami płciowymi.

PS. Jakoś wiele dziewczyn mi się podoba, ale nie mam ochoty, aby z każdą... bo ja myślę, że jeśli zdecydować się na taki krok, to tylko z kobietą, której chcesz poświęcić całe życie i to po "koronacji naszej miłości", czyli po ślubie. A jak już ktoś nie może bez "wolnego seksu" żyć, to najlepiej niech sobie kupi lalkę w seksszopie i wyżyje się na niej, jak zwierzę, bo do człoweika to nie podobne.
PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
28-08-2005 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #43
 
Offca napisał(a):Daj spokój. Postaraj się następnym razem o jakiś lepszy przykład!


Przykład jest jasny i czytelny
Offca napisał(a):Postrzegasz te zagadnienia, tak jak postrzega to dzisiejszy świat - człowiek dla seksu, a nie seks dla człowieka. Wszystko teraz obraca się wokół seksu, człowiek zniszczył bardzo prawidłowe pojęcie tego aktu, równając je z dewiacjami i hasłem - używaj ile chcesz! Ale to nie na tym niestety polega. Ty oczywiście zastosujesz w tym momencie kontratak i wcale mnie tym nie zaskoczysz.

Wg kościoła seks ma służyć tylko prokreacji (uprawianie seksu bez zamiaru powiększenia rodziny jest grzechem jeśli się nie mylę) i dozwolony jest tylko małżeństwom.

Otóż takie podejście do spraw płci świadczy o tym, że kościół chce zrównać ludzi ze zwierzętami, gdyż to zwierzęta parzą się jesynie w celu uzyskania potomstwa.

To, że człowiek potrafii czerpać radość z własnej płciowości jest jednym z niewielu czynników, które odróżniają ludzi od zwierząt.

Offca napisał(a):Co za reakcja. Masz skłonności pedofilskie czy co? Napisałam coś smiesznego?

tak i nie; tylko po co cudzysłów? :hahaha:

jakaś metafora? (patrz "beznadziejny" :hahaha: )

[ Dodano: Nie 28 Sie, 2005 20:51 ]
Ajfen napisał(a):Kontakt seksualny poza małżeństwem jest grzechem, lub, jeżeli nie znasz tego słowa, to "aktem moralnie nieuporządkowanym"

Powiedzmy, że rozumiem pkt widzenia, ale się zdecydowanie nie zgadzam.
Ajfen napisał(a):PS. Jakoś wiele dziewczyn mi się podoba, ale nie mam ochoty, aby z każdą... bo ja myślę, że jeśli zdecydować się na taki krok, to tylko z kobietą, której chcesz poświęcić całe życie i to po "koronacji naszej miłości", czyli po ślubie
Są gusta i guściki. A jak zakochasz się i weźmiesz ślub i okaże się przy "koronacji" , że Twoja żona ma ten sam problem co Miriam?
28-08-2005 20:45
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
semper_malus napisał(a):Wg kościoła seks ma służyć tylko prokreacji (uprawianie seksu bez zamiaru powiększenia rodziny jest grzechem jeśli się nie mylę) i dozwolony jest tylko małżeństwom.

No to się mylisz. Owszem dozwolony tylko małżeństwom, ale seks jest równiez aktem miłości między małżonkami i NIE MUSI za każdym razem prowadzić do poczęcia. Podajesz argumenty niestety błędne i stereotypowe.


semper_malus napisał(a):Otóż takie podejście do spraw płci świadczy o tym, że kościół chce zrównać ludzi ze zwierzętami, gdyż to zwierzęta parzą się jesynie w celu uzyskania potomstwa.

Nie, to człowiek sam siebie zniża do poziomu zwierząt. Człowiek otrzymal rozum by z niego korzystać, a nie poddawac się każdemu popędowi. Tak własnie czynią zwierzęta. Żyją popędami. Człowiek nie jest zwierzęciem i Kościół naucza, by się do tego zwierzęcia nie zniżał. Wybacz, taka prawda. Bezmyślne uleganie każdemu popędowi czyni człowieka coraz słabszym - idzie na łatwiznę, nie pracuje nad sobą, tylko leci na każde zawołanie - bez urazy - swoich genitaliów do łóżka z napotkaną kobietą - czy to koleżanką, czy zwykłą dziewczyna z dyskoteki, która wyraziła chęć. To nie jest postępowanie rozumne, wybacz.


semper_malus napisał(a):To, że człowiek potrafii czerpać radość z własnej płciowości jest jednym z niewielu czynników, które odróżniają ludzi od zwierząt.

Owszem i ta radość jest dana człowiekowi przez Boga, ale nie po to, by człowiek się nią bawił bezmyślnie, ślepo i używał jej kiedy tylko mu się zachce i z kim zachce, a najlepiej 23h na dobę, co się tyczy niektórych "niewyżytych".


semper_malus napisał(a):tak i nie; tylko po co cudzysłów?

Po to, żeby zdrobniale określic płeć semper, bo ddv jest dorosłym facetem. Nie widzę w tym nic śmiesznego. Chyba nie mam poczucia humoru :-

[ Dodano: Nie 28 Sie, 2005 ]
semper_malus napisał(a):Są gusta i guściki. A jak zakochasz się i weźmiesz ślub i okaże się przy "koronacji" , że Twoja żona ma ten sam problem co Miriam?

Nie bądź śmieszny! Każdej dziewczynie na pierwszym spotkaniu spoglądasz w majtki, żeby przypadkiem na trafić na taką z problemem Miriam? :hahaha:
Na palcach jednej ręki można policzyć przypadki takiego obojnactwa i już nie zakładaj, że akurat Tobie się musi to trafić. Straszny pesymista z Ciebie. A jeśli okaże się, że ma problem to już przestajesz ją kochać? Jeśli tak, to znaczy, że kochasz ją ZA COŚ. A nie kocha się za coś.
Inna sprawa, że medycyna tak się daleko posunęła, że operacja to nie problem, chyba że Tobie zostanie uraz do końca życia, to wtedy biada :hahaha:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-08-2005 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Są gusta i guściki. A jak zakochasz się i weźmiesz ślub i okaże się przy "koronacji" , że Twoja żona ma ten sam problem co Miriam?
A co to? Ktoś mi podsunie celowo kobieto-chłopa? Ja bym Go nie poznał?
Ale zostawmy ten temat na "luźne pogaduchy" i przejdźmy do tego, co napisałeś:
Wg kościoła seks ma służyć tylko prokreacji (uprawianie seksu bez zamiaru powiększenia rodziny jest grzechem jeśli się nie mylę) i dozwolony jest tylko małżeństwom.
Otóż takie podejście do spraw płci świadczy o tym, że kościół chce zrównać ludzi ze zwierzętami, gdyż to zwierzęta parzą się jesynie w celu uzyskania potomstwa.- Wiesz, że jak widzę kundle biegające za sobą po ulicy i skręcające w krzaki, to nie przychodzi mi do głowy, żeby planowały dzieci? Tym się różnimy od zwierząt, że mamy oprócz ciała także ducha, który służy nam w wyrażaniu miłości, bo miłość to 99% ducha i 1% ciała(nazwij ten 1% seksem).
A "wolny seks", to 100% bzdury, brudu moralnego i upodlenia godności człowieka, jako istoty myślącej. Bo jeżeli myślisz tylko o tym, żeby z którąś panienką "ten teges", to od tego kundla z powyższej historyjki różnisz się tylko jedną fałdką na mózgu: tą, która ospowiada za to, by nie srać na podwórku. PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
28-08-2005 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów