Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczna joga
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Na jogę tutaj patrzy się pod względem chrześcijanskim. Jej praktykowanie nie jest do pogodzenia z wiarą w Jezusa.Nie ma żadnego rozdziału na jogę oddzieloną od religii.

Joga to joga, ćwiczenia to ćwiczenia. Sam wyczynowo sport uprawiałem i coś o nim wiem.

Co do wiedzy to moja mama ma specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny. Z tego co wiem w skład tych ćwiczen nie wchodzi joga.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
28-06-2009 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grundman Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
___________________________________________________________________________

Należy jeszcze dodać pare słów sprostowania/podsumowania/refleksji.


Problem tego tematu (problem autora!) zaczyna się już w momencie, w jakim dziale umieszcza ten wątek dyskusyjny (i z jakim tytułem). Umieszcza temat tutaj, zamiast umieścić go w dziale obok - Ekumenizm. Już samo to posunięcie świadczy że autor nie dąży absolutnie do prawdy, i z góry wie swoje na ten temat. Takie potraktowanie sprawy nie służy ani dialogowi religijnemu (wręcz niszczy to, co inni katolicy w tej kwestii osiągają), ani nie służy dążeniu do Prawdy.


Mistyka karmelitańska zaczyna się w tym miejscu, którym kończą się rozważania Buddy i jego wskazówki dla życia duchowego.

Z tym jest różnie. Wielu powiedziałoby, że buddyzm zaczyna się tam, gdzie kończy się mistyka karmelitańska. Ale różnica jest taka, że żaden rozwinięty, świadomy, dojrzały buddysta nie powiedziałby, że praktyka chrześcijańska jest czymś gorszym lub lepszym. Buddysta z radością pochyliłby się nad tym, że i w innych częściach swiata ktoś praktykuje, inaczej nie znaczy że gorzej. A chrześcijanin - jak widzimy na załączonym obrazku - chętnie ocenia, klasfyfikuje, hierarchizuje....

Druga sprawa - to co w tym wątku w końcu atakujemy? Buddyzm czy hinduizm? A może wszystko co nie chrześcijańskie i z innej kultury? Bo raz widze autor atakuje joge hinduską, raz buddyzm, jakgdyby bez większej różnicy...



Sytuacja kiedy joga szkodzi, to sytuacje marginalne i sporadyczne. Powstające zawsze wtedy, kiedy mamy doczynienia z wypaczeniem jogi, z błędami. Jednocześnie równie często (a może częściej?) zdarza się że odbija ludziom nawet po czytaniu Biblii (czyli praktykowaniu chrześcijaństwa) - o czym autor teamatu, tendencyjnie, przemilcza.


Kiedy ktoś odkrywa Boga i Miłość, nawet w innych tradycjach, to osoba mająca w sercu miłość cieszy się. Jogini odkrywają Boga, jeśli ich poznać to są to bardzo dobrzy ludzie, piękni ludzie. Tylko ktoś mający w sercu jad, może tym jadem pluć na inność. Ale rozumiem ze to kwestia dojrzałości - czy ktoś akceptuje inność czy niszczy/atakuje. Jan Paweł II akcpetował inność - o czym założe zaraz temat w dziale Ekumenizm pod nazwą "Dialog Religijny" - niestety takie tematy jak ten szkodzą temu co osiągnął. A osiągnął to że pokazał iż możemy żyć obok siebie, spotykać się i tolerować niezależnie od przekonań religijnych, a nie nawzajem się atakować.

Mi się podoba jak ludzie różnych religii potrafią się spotkać i wspólnie modlić czy wspólnie ze sobą być - bez względu czy ty jogin jesteś, czy buddysta, chrześcijanin, muzułmanin... Zapoczątkował to JPII. Ale kontynuowane jest to całyczas. Np w 2006 roku w Indiach było piękne ponadreligijne spotkanie. Zobaczcie tu - obok licznych joginów, w minucie 4:20 występuje Arcybiskup, i nikt nie robi z tego problemu: http://www.youtube.com/watch?v=Uh66yf8hF8I , to tylko przykład - jeden z wielu. Jak przyjeżdża do Polski Dalajlama czy Najwyższy Nauczyciel Jogi to stają się to powody do wspólnych spotkań religijnych a nawet wspólnych modlitw. I nikt nie ma z tym problemu. Wielcy ludzie nie mają z tym problemu, naprawdę.
29-06-2009 07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
joga jest ok,ale nie dla głupich.
faktycznie jest IMO szkodliwe,z początku może się wydawać że nam się "poprawia",ale na dłuższą metę niektórzy przez to oszaleli Oczko
tak to jest jak ludzie ze słabą psychiką biorą się za okultyzm.
10-07-2009 17:55
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #49
 
kozel:2 napisał(a):tak to jest jak ludzie ze słabą psychiką biorą się za okultyzm.

Tak to jest jak się ktokolwiek łapie za okultyzm. Jak nie daj Panie chcesz do okultyzmu zachęcać kogokolwiek albo uznajesz go tu za dobry to obawiam się, że to nie na tym podwórku piszesz.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-07-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #50
 
Jedno z typowych działań szatana - oparte na ludzkiej pysze:
"Im", tym przeciętnym to szkodzi. Tobie nie zaszkodzi, tobie da moc, ty jesteś przecież ten lepszy, mocniejszy, bardziej inteligentny. Spróbuj, zobacz, nie szkodzi ci to.

Gdybyś rzeczywiście był ten 'bardziej inteligentny', nie dałbyś się nabrać na te tanie sztuczki.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-07-2009 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
euzed Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
fajnie,ale jestem dziełem szatana więc nie dziwcie się że praktykuję okulturę Oczko
16-07-2009 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #52
 
euzed napisał(a):fajnie,ale jestem dziełem szatana więc nie dziwcie się że praktykuję okulturę

Co praktykujesz ??
16-07-2009 15:56
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
euzed,
Cytat:fajnie,ale jestem dziełem szatana
niby w jaki to sposób? ani to szatan zapłodnił twoją matkę, ani to brał udział w stwarzaniu duszy.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-07-2009 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #54
 
spioh napisał(a):niby w jaki to sposób? ani to szatan zapłodnił twoją matkę, ani to brał udział w stwarzaniu duszy.


A wiedz sądzisz że Bóg miał w tym udział? podejrzewam, że z zapłodnieniem nie miał nić wspólnego, co do duszy to nie wiem czy ona w ogóle istnieje. A jak czytam wypowiedzi owego forumowicza to jak Bóg faktycznie istnieje to na pewno jest omylny.
16-07-2009 17:30
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Pan_terka, masz rację w tym co napisałeś o sobie w innym wątku: nie wiesz co to zdrowy rozsądek, i ta niewiedza aż razi u ciebie. daje ci ignora. pa

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-07-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kozel:3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cytat:Co praktykujesz ??
okultyzm Uśmiech


joga to narzedzie okultystyczne Oczko


[/quote]niby w jaki to sposób? ani to szatan zapłodnił twoją matkę, ani to brał udział w stwarzaniu duszy.[/quote]
normalnie-po pijaku Uśmiech



joga w szatanizmie to potezne narzedzie manipulowania swiatem i ludzmi,
17-07-2009 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Grundman napisał(a):Mistyka karmelitańska zaczyna się w tym miejscu, którym kończą się rozważania Buddy i jego wskazówki dla życia duchowego.
JOseph Ratzinger badając hinduizm doszedł do krótkiego wniosku "Jedyne co chrześcijanin może wziąść z tej religii to gorliwość" powód jest prosty- wiąże się to z technikami i innymi. I tak to wygląda.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2010 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #58
 
Chrześcijaństwo i joga wzajemnie się wykluczają
o. James Manjackal MSFS jest indyjskim kapłanem i też jest egzorcysta

http://www.jmanjackal.net/pol/polyoga.htm

[ Dodano: Wto 04 Sty, 2011 11:04 ]
inwazja pogan
http://video.google.pl/videoplay?docid=4...gan&hl=pl#

mój chomik
27-10-2010 09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #59
RE: Niebezpieczna joga
Jesli ktos szuka argumentu w rozmowie ze znajomymi takiego jednoznacznego dlaczego nalezy odrzucic taka medytacje, ostatnio spotkalem sie z takim- joga to sedno hinduizmu, nie ma hinduizmu bez jogi- nie ma jogi bez hinduizmu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-11-2011 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
malostkowy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Niebezpieczna joga
Kurcze, nie wiem co ze mna jest nie tak ale uwążam że joga zbliża do Boga
07-12-2011 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów