Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczna joga
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #91
RE: Niebezpieczna joga
Nie wiem lepiej od Verlindego Dezerter, nauczanie Kościoła wie lepiej. Poczytaj dokument o new age "Jezus Chrystus źródłem wody żywej - chrześcijańska refleksja na temat new age", a wszystko o energiach i kundalini Ci się wyjaśni Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-12-2011 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #92
RE: Niebezpieczna joga
(29-12-2011 23:44 )Dezerter napisał(a):  Sant
od gdybania do oskarżania o szatańskie pochodzenia czy to jogi czy kundalini jest bardzo daleka droga i nie powinno się mówić, że Rzym i Krym to w zasadzie to samo
ale w jednym zgoda grzyby mogą szkodzić a nawet zatruć Oczko
Mógłbyć co nieco wyjaśnić? Z tymi oskarżeniami.
O cóż to Ciebie biega?HuhNiezdecydowanyZdezorientowany

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-12-2011 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Niebezpieczna joga
Cytat:- Dez - Ale nie chcesz chyba powiedzieć, że o.Verlinde kłamie , albo, że nadal jest zwiedziony ...

nie nie chce tego powiedzieć
Cytat:
Cytat:gossia
A "kundalini" jest jednym ze sposobów w jaki Szatan zwodzi ludzi tak samo jak amulety itp.
- Dez - zgoda może! tak być, ale równie dobrze może zwodzić przez objawienia Maryjne (te fałszywe rzecz jasna Oczko

może nie znaczy, że kundalini, amulety, objawienia Maryjne są diabelskiego pochodzenia - rozumiesz różnicę?

Szatan nie zwodzi i nie może zwodzić przez Maryję, Szatan może się jedynie pod nią podszywać.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
30-12-2011 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #94
RE: Niebezpieczna joga
Omyku
a tak jakiś link byś podała.... wskazała błądzącemu bratu
znajdę nie ten i się nie zrozumiemy ....

sant
to było do twojego posta, który odpowiadał na mojego:
Mój:
"o. Verlinde droga specjalistko wcale nie mówił o kosmicznej tylko naszej :

Cytat:w 33 minucie wyraźnie mówi, że energia kundalini nie jest związana ze światem duchowym (czytaj nie jest pochodzenia diabelskiego) jest "fizyczna" - nasza!


A na koniec by moje stanowisko było jasne:
ezoteryka, joga, okultyzm jest czasami niebezpieczny i może powodować opętanie, ale to tak jak z grzybami i zbieraniem ich w lesie....:
wytrawny, przygotowany teoretycznie i praktycznie , doświadczony specjalista grzybiarz, przestrzegający zasad zbierania może bezpiecznie zbierać grzyby blaszkowe, rzadkie, a nawet niejadalne, jeśli wie jakiej obróbce kulinarnej je poddać aby mu nie zaszkodziły
ale
jeśli w jego ślady pójdzie początkujący grzybiarz bez przygotowania i nauczyciela to skończy pewnie z ostrym zatrucie...
a później pseudoznawcygrzybiarze, będą grzmieć na forach, "wszystkie blaszkowe grzyby to od diabła pochodzą"

Ja tam super znawcą nie jestem, ale potrafię bezbłędnie odróżnić pieczarkę, kanię, od muchomora sromotnikowego, czy wiosennego
ale do młodych grzybiarzy też apeluję:
nie zbierać blaszkowych, tylko rurkowe!
ale jak ktoś mi wmawia , że kania jest niebezpieczna i od diabła pochodzi, to zawsze powiem, że to nie jest prawda, a tylko Prawda nas wyzwoli i cieszę się, że o. Verlinde jest uczciwy do końca również po tym co przeszedł."

Twoja odp:
"Niektórzy twierdzą, że grzyby w ogóle sa niejadalne. I szkodzą. To że tego nie widać od razu, nie zmienia faktu.
Zresztą, to co jest nieszkodliwe dla danej kultury czy środowiska, dla innej może być zabójcze. "

Moja:
"od gdybania ["niektórzy twierdzą"]do oskarżania o szatańskie pochodzenia [ nie uważasz tak?] czy to jogi czy kundalini jest bardzo daleka droga i nie powinno się mówić, że Rzym i Krym to w zasadzie to samo
ale w jednym zgoda grzyby mogą szkodzić a nawet zatruć Oczko
jaśniej
zbieranie grzybów jako alegoria doświadczań duchowych: rurkowe (bezpieczne) to tylko katolickie, lub inne denominacje chrześcijańskie bez wchodzenia bez ugruntowanej wiary i osobowości w głęboką duchowość, blaszkowe to inne religie , gnoza, ezoteryka - tylko dla dojrzałych osobowości o ugruntowanej wierze i znajomości tematu znający tzw duchowe BHP.
To że kania (joga) jest wielokrotnie mylona z muchomorem wiosennym/sromotnikowym i jest powodem poważnych zatruć (opętań) nie upoważnia laików do mówienia, że jest kania (joga) trująca (od diabła)

.. no sam nie wiem to czytając czy ci wyjaśniłem czy namieszałem jeszcze bardziej...
uwaga!
czytać dwa razy Oczko

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
30-12-2011 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #95
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter- ja się absolutnie nie ustosunkowałem w tym poście do jogi. kundalini (na czym w ogóle się nie znam) czy Verlindego. Chciałem tylko powiedzieć dokładnie to co napisałem. Dotyczyło grzybów. Po prostu uważam że twój przykład z grzybami był chybiony. Niepotrzebnie dorobiłeś ideologię.SzczęśliwyWywracanie oczami

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-12-2011 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #96
RE: Niebezpieczna joga
Uśmiech
a zbierasz blaszkowe czy należysz do tych co to wszystkie blaszkowe omijają z daleka i mówią że niebezpieczne?
...po dokładnym przeczytaniu twojej odpowiedzi...
....tylko o grzybach powiadasz:
"Zresztą, to co jest nieszkodliwe dla danej kultury czy środowiska, dla innej może być zabójcze. "
podeślij mi swe odkrycia na temat : "nieszkodliwego lub "zabójczego" wpływu grzybów na "kulturę czy środowisko"
oj sant coś kręcisz Oczko
ale zostawmy grzyby w spokoju...
czy ktoś ze mną podyskutuje w temacie zagrożeń szatańskich płynących od jogi, kundalini czy buddyzmu, hinduizmu na podstawie podlinkowanych rekolekcji jednego z największych światowych znawców tego tematu w KRK?
Na poprzedniej stronie przeanalizowałem minuta po minucie jego wystąpienie, ktoś się krytycznie ustosunkuje, a może pochwali

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
31-12-2011 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Niebezpieczna joga
Ale to porównanie z grzybami jest złe, bo grzyb może być jadalny- czyli pożyteczny. Magia dobra może mieć tylko trujące owoce.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-01-2012 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #98
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter To ja się poprawię bo widzę że nie doczytałam twojego posta,


Cytat:
Cytat:-gossia A "kundalini" jest jednym ze sposobów w jaki Szatan zwodzi ludzi tak samo jak amulety itp.
- Dez - zgoda może! tak być, ale równie dobrze może zwodzić przez objawienia Maryjne (te fałszywe rzecz jasna

może nie znaczy, że kundalini, amulety, objawienia Maryjne są diabelskiego pochodzenia - rozumiesz różnicę?


Widzisz to nie jest to samo, Szatan aby zwieść człowieka może między innymi np:

Podszyć się pod Maryję -> Fałszywe objawienia

"Dać" człowiekowi poczucie własnej mocy które jest złudzeniem i opiera się na złudzeniu -> wszelkiego rodzaju "energie życiowe"

"Dać" człowiekowi podróbę relacji z Bogiem -> wszelkiego rodzaju transy, charakteryzują się np pustką duchową (wiem co pisałam jakiś czas temu odniosę się do tego jak znajdę ten temat/ te tematy), otwierani czakramów, korzystanie z amuletów itd

"Dać" człowiekowi coś co może pozornie konkurować za znakami Pana Boga -> amulety

"Dać" człowiekowi pozornie trudną drogę do szczęścia (pozornego oczywiście) aby mógł myśleć że osiągnął je dzięki własnemu trudowi -> joga, medytacje buddyjskie itd

Wmówić człowiekowi że te te wszystkie i wiele innych sposobów na oddalenie człowieka od Boga to dary od Pana Boga.

Pokazać człowiekowi "owoce tych działań jako dobre np z wierzchu i ukryć przed nim te części owców które są zepsute" -> kiedy uprawiasz jogę czujesz się dobrze bo ćwiczysz swoje ciało ale jednocześnie uprawiasz coś co zostało dane człowiekowi po to aby odwalić go od Boga i oddalasz się od Boga, czyniąc coś ważniejszym od Boga.

Ponieważ to tylko słowa proponuję ci mały test zrezygnuj z jogi amuletów itd na czas nie krótszy niż tydzień i nie mający określonego terminu zakończenia. Po tym czasie wrócimy do tej rozmowy, zadeklaruj proszę czy decydujesz się wsiąść udział w tym teście.

(Jeżeli ktoś na forum proponował ci taki test i się na niego zgodziłeś, podaj mi proszę link do rozmowy na forum która odbyła się po tym teście)

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
01-01-2012 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Niebezpieczna joga
dobre z tym testem Uśmiech

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
01-01-2012 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #100
RE: Niebezpieczna joga
(31-12-2011 19:47 )Dezerter napisał(a):  Uśmiech
a zbierasz blaszkowe czy należysz do tych co to wszystkie blaszkowe omijają z daleka i mówią że niebezpieczne?
Zbieram również niektóre blaszkowe.

(31-12-2011 19:47 )Dezerter napisał(a):  "Zresztą, to co jest nieszkodliwe dla danej kultury czy środowiska, dla innej może być zabójcze. "
podeślij mi swe odkrycia na temat : "nieszkodliwego lub "zabójczego" wpływu grzybów na "kulturę czy środowisko"
oj sant coś kręcisz
Za dużo wymagasz. Cóż mam ci podesłać? - moja wiedza nie wynika ze studiowania internetu, lecz z czego innego, do czego niestety nie mogę zalinkować. Moją apologią tego stwierdzenie może być właśnie fakt, że jeśli jakieś wschodnie praktyki medytacyjno - doskonaleniowe są dla Chińczyków czy innych Japończyków korzystne, dla Europejczyków bywają szkodliwe. Pewne pokarmy przynoszące korzyść buszmenowi, bywają zabójcze dla europejczyka. Woda pita z kałuży przez mieszkańców Afryki (i jest dla nich zbawienna) zabija zarówno europejczyków jak i azjatów. Pewne toksyny w organizmach, które mają wykształcone mechanizmy obronne, są dla nich nieszkodliwe. Inne organizmy są przez ową toksynę zabijane.
Medycyna prezentuje również właśnie takie spojrzenie stosując szczepionki.
Ale... odwróćmy problem - jeśli twierdzisz że przytoczone zdanie
Cytat:to co jest nieszkodliwe dla danej kultury czy środowiska, dla innej może być zabójcze.
jest nieprawdziwe, to obal je stosownymi przemyśleniami przykładami, czy też inną argumentacją, a nie twierdź, że coś kręcę. Ja pewno zauważyłeś raczej nie stosuję takich praktyk. Serio traktuję zarówno siebie jak i innych.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2012 09:33 przez Sant.)
02-01-2012 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #101
RE: Niebezpieczna joga
sant, mimo, że piszę teraz OT, to muszę ci przyznać rację. Pamiętam, jak rodzice mi opowiadali o Wietnamczykach (mieszkających gościnnie w moim rodzinnym mieście podczas wojny amerykańsko-wietnamskiej), że dziewczynom polskim nie wolno było spoufalać się z chłopcami wietnamskimi, bo mieli w sobie jakieś bakterie grożące życiu Polaków). Że nawet po opuszczeniu ziem polskich przez Wietnamczyków, wszystkie rzeczy, z jakimi oni mieli do czynienia ulec musiały spaleniu, a więc wszystkie koce, pościel, a nawet łóżka, na których spali. I to podobno była prawda...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-01-2012 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #102
RE: Niebezpieczna joga
Oj Nicolo - taka duża dziewczynka a ... nie wie czemu rodzice "młodym dziewczynom" takie rzeczy mówili Oczko
Sant - albo nie rozumiesz ....albo kręcisz do potęgi 2

"Dezerter- ja się absolutnie nie ustosunkowałem w tym poście do jogi. kundalini (na czym w ogóle się nie znam) czy Verlindego. Chciałem tylko powiedzieć dokładnie to co napisałem. Dotyczyło grzybów."

- nadal się upierasz, że tylko grzybów?! (i o tym z przymrużeniem oka pisze , że kręcisz, bo nie o samych grzybach piszesz jednak:

"Dezerter napisał(a): "Zresztą, to co jest nieszkodliwe dla danej kultury czy środowiska, dla innej może być zabójcze. "
podeślij mi swe odkrycia na temat : "nieszkodliwego lub "zabójczego" wpływu grzybów na "kulturę czy środowisko"
oj sant coś kręcisz

"Moją apologią tego stwierdzenie może być właśnie fakt, że jeśli jakieś wschodnie praktyki medytacyjno - doskonaleniowe są dla Chińczyków czy innych Japończyków korzystne, dla Europejczyków bywają szkodliwe".

-ale dajmy spokój, bo to nic nowego do dyskusji nie wnosi

Scott
bezpodstawnie pisze
"Ale to porównanie z grzybami jest złe, bo grzyb może być jadalny- czyli pożyteczny. Magia dobra może mieć tylko trujące owoce. "
joga ani kundalini nie jest "Magia dobra" a już na pewno nie ma "tylko trujące owoce" - 1 argument a mógłbym wiele
popatrz na liczebność i rozwój demograficzny, kulturalny, cywilizacyjny (dziś i pierwsze cywilizacje w historii) dwa kraje, które przez tysiąclecia były narażone na te "trujące owoce" - po prostu - lol

Gossiu nieuważna Oczko
"Ponieważ to tylko słowa proponuję ci mały test zrezygnuj z jogi amuletów itd na czas nie krótszy niż tydzień i nie mający określonego terminu zakończenia."

-zobowiązuję się publicznie - żadnej magii, wiary w cudowne figówki i obrazy, amulety, cudownych medalików, jogi itp - a ta deklaracja przychodzi mi bardzo łatwo i wiem, że nie tylko tydzień, ale i miesiąc "wytrzymam", bo nigdy - skłamałem - naście lat tego nie robiłem Uśmiech i nie zamierzam...

że nie będę medytował to ci nie obiecam, bo każde zamyślenie, modlitwa to medytacja
nie każ mi również zrezygnować z "energii życiowej", bo umierać jeszcze nie chcę, nie żądaj tego ode mnie Oczko - jak przyjdzie czas to mój "dech żywota" wróci do Stwórcy, który mi go dał

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
03-01-2012 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #103
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter- spróbuj zrozumieć, że jeśli coś ci sie nie mieści w głowie, nie musi być od razu kręceniem. Zauważ, że generalnie nie brałem udziału w dyskusji, bo po pierwsze mnie ta tematyka niespecjalnie interesuje i po prostu nie znam się na tych wszystkich waszych Verlindach, kundalinach itd., jednakże śledząc wątek (z obowiązku moderatora) mogę zauważyć pewne niekonsekwencje i niespójności. I za taki uznałem twój przykład o grzybach. Nie muszę znać się na technikach bliskowschodnich, by stwierdzić że to co jest dobre dla Koreańczyka czy innego mnicha buddyjskiego, nie musi wcale być dobre dla europejczyka. Bez mądrzenia się na tematy które mnie nie interesują i bez popierania którejkolwiek ze stron dyskusji. To tyle.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-01-2012 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #104
RE: Niebezpieczna joga
(04-01-2012 08:52 )sant napisał(a):  Dezerter- spróbuj zrozumieć,(...)
Nie muszę znać się na technikach bliskowschodnich, by stwierdzić że to co jest dobre dla Koreańczyka czy innego mnicha buddyjskiego, nie musi wcale być dobre dla europejczyka.

Sant - spróbuj zrozumieć mnie, że jak ktoś twierdzi, że mówi o grzybach tylko i wyłącznie a wszystko inne jest moją nadinterpretacją ....
a ja czytam słowa "to co jest nieszkodliwe dla danej kultury"
to albo to nie jest o grzybach , albo o grzybach halucynogennych ty myślałeś Wykrzyknik eureka - cofam wszystko i hyle czoła nad głębią twej myśli

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2012 19:24 przez Dezerter.)
04-01-2012 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #105
RE: Niebezpieczna joga
Tu nie chodzi tylko o interferencje kulturowe
po prostu rdzenny ze tak powim buddysta +jego guru (npP0 ma system zabezpieczen, coby w medytacjach nie zajsc za daleko (bo oni doskonale wiedza, ze za daleko moze zacczac dzialac jakas niebezpieczna sila - po ichniemu, poo naszemu mowiac - szatan po prostu

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
04-01-2012 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów