Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczna joga
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #106
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter - nie będę nic wskazywać, bo po pierwsze nie wiem, czy dokument jest w internecie, a po drugie: Sam ironizujesz, nazywając siebie "błądzącym bratem", więc taka przepychanka imho nie ma sensu. Jeżeli chcesz, jesteś bystry, poradzisz sobie i znajdziesz dokument. Tytuł podałam.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-01-2012 02:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #107
RE: Niebezpieczna joga
(04-01-2012 20:32 )agaja napisał(a):  Tu nie chodzi tylko o interferencje kulturowe
po prostu rdzenny ze tak powim buddysta +jego guru (npP0 ma system zabezpieczen, coby w medytacjach nie zajsc za daleko (bo oni doskonale wiedza, ze za daleko moze zacczac dzialac jakas niebezpieczna sila - po ichniemu, poo naszemu mowiac - szatan po prostu
To właśnie też. Doskonale dopełnia moja myśl.

Dezerter- przykro mi że nie jarzysz o co moi biega. Widocznie tak już mam. Jestem mało komunikatywny.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-01-2012 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #108
RE: Niebezpieczna joga
(03-01-2012 23:34 )Dezerter napisał(a):  Scott bezpodstawnie pisze
"Ale to porównanie z grzybami jest złe, bo grzyb może być jadalny- czyli pożyteczny. Magia dobra może mieć tylko trujące owoce. "
joga ani kundalini nie jest "Magia dobra" a już na pewno nie ma "tylko trujące owoce" - 1 argument a mógłbym wiele
popatrz na liczebność i rozwój demograficzny, kulturalny, cywilizacyjny (dziś i pierwsze cywilizacje w historii) dwa kraje, które przez tysiąclecia były narażone na te "trujące owoce" - po prostu - lol
Liczebność i rozwój demograficzny - to akurat wynika z pracowitości tych ludzi, nie z religii. Kultura? tu nie wiem o czym piszesz, porównaj sobie muzea, malarstwo, muzykę naszą a ich, chyba nie muszę pisać dalej? No i dalej- jak to się ma do tego że ich religie są jakie są?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-01-2012 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #109
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter - a nie wiesz, że trujące grzyby/owoce/zwierzaki bardzo efektownie wyglądają? Oczko

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
06-01-2012 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #110
RE: Niebezpieczna joga
(05-01-2012 11:06 )sant napisał(a):  Dezerter- przykro mi że nie jarzysz o co moi biega. Widocznie tak już mam. Jestem mało komunikatywny.

Twoja odpowiedź mnie ujęła (ironia = zero) dał bym Ci za nią kolejny punkt reputacji (powaga = 100%), ale nie chcę być powodem pojawienia się ewentualnego grzechu pychy u ciebie
szalom

Scott
"trujące owoce" zatruwają organizm, społeczeństwa, naród powodując jego upadek, degenerację, uwiąd
w przypadki Hindusów tych objawów nie widać są obok chińczyków najprężniej rozwijającym się narodem, demograficznie, gospodarczo, kulturalnie, religijnie itd

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2012 21:42 przez Dezerter.)
06-01-2012 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #111
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter - Ty serio nie wiesz, co się dzieje w Chinach?
O naiwności...

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
07-01-2012 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #112
RE: Niebezpieczna joga
(07-01-2012 14:23 )agaja napisał(a):  Dezerter - Ty serio nie wiesz, co się dzieje w Chinach?
O naiwności...
podejrzewam, że wiem nie gorzej od ciebie ... np. bardzo prężnie rozwija się chrześcijaństwo Oczko

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
08-01-2012 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #113
RE: Niebezpieczna joga
Dezerter napisał:
Cytat:...nie chcę być powodem pojawienia się ewentualnego grzechu pychy u ciebie...
Nie martw się. Nie masz na to szans. Pycha była i jest jedną z moich cech na długo zanim się poznaliśmy (wirtualnieSzczęśliwy oczywiście).Jednakże jestem wdzięczny za troskę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2012 09:14 przez Sant.)
09-01-2012 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #114
RE: Niebezpieczna joga
(08-01-2012 20:33 )Dezerter napisał(a):  
(07-01-2012 14:23 )agaja napisał(a):  Dezerter - Ty serio nie wiesz, co się dzieje w Chinach?
O naiwności...
podejrzewam, że wiem nie gorzej od ciebie ... np. bardzo prężnie rozwija się chrześcijaństwo Oczko

SANGUIS MARTYRI---SEMEN CHRISTIANORUM! Oczko
Tyle joga ma z tym wspólnego ...

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
09-01-2012 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #115
RE: Niebezpieczna joga
(03-01-2012 23:34 )Dezerter napisał(a):  -zobowiązuję się publicznie - żadnej magii, wiary w cudowne figówki i obrazy, amulety, cudownych medalików, jogi itp - a ta deklaracja przychodzi mi bardzo łatwo i wiem, że nie tylko tydzień, ale i miesiąc "wytrzymam", bo nigdy - skłamałem - naście lat tego nie robiłem Uśmiech i nie zamierzam...

Dlaczego nie zamierzasz wracać do tych praktyk?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
10-01-2012 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #116
RE: Niebezpieczna joga
(10-01-2012 14:52 )gossia napisał(a):  
(03-01-2012 23:34 )Dezerter napisał(a):  -zobowiązuję się publicznie - żadnej magii, wiary w cudowne figówki i obrazy, amulety, cudownych medalików, jogi itp - a ta deklaracja przychodzi mi bardzo łatwo i wiem, że nie tylko tydzień, ale i miesiąc "wytrzymam", bo nigdy - skłamałem - naście lat tego nie robiłem Uśmiech i nie zamierzam...

Dlaczego nie zamierzasz wracać do tych praktyk?

Huh
A na cóż mi to? skoro znalazłem źródło wody żywej i przywrócony mi został kontakt w Duchu i Prawdzie.

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
13-01-2012 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #117
RE: Niebezpieczna joga
http://www.jmanjackal.net/pol/polyoga.htm
w ogole jakby ktos mial okazje byc na rekolekcjach o. Manjackala to polecam baaardzo

Kiedy Bóg przekona się, że kochamy go nad życie i że jesteśmy gotowi na wszystko, wtedy nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Naprawdę niczego przed nami nie ukrywa, trzeba tylko nauczyć się Go rozumieć. - Jakub Kołacz SJ
26-01-2012 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ambrozja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #118
RE: Niebezpieczna joga
ale co ma joga do bałwochwalstwa, przecież to tylko forma wyciszenia i relaksu, jak ktoś chce to może przy tym różaniec odmawiać i będzie to miało takie samo znaczenie jak powtarzanie mantry...a po za tym jak relaksowanie się jest odsunięciem od Boga to wszystko inne też można pod to podciągnąć. Jak powiem że lubię się relaksować na łonie przyrody i podziwiać dzieło stworzenia to ktoś złośliwie może powiedzieć że źle robię oddalam się od Boga i powinnam rekasować się w kościele na klęczkach podziwiając dzieło człowieka
08-02-2012 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #119
RE: Niebezpieczna joga
heh, i chyba w tym rzecz, jak piszesz: różaniec by nabrał znaczenia mantry, czyli modlitwa zostałaby zdegradowana do czegoś zgoła innego. Natomiast sama joga nie została by podniesiona do rangi czegoś wiecej niż to czym jest. I tu właśnie pies pogżebany. Joga może modlitwe z modlitwy odrzeć natomiast sama nie może się stać czymś innym niż gestami bałwochwalczymi.
Pisząc o podziwianiu na klęczkach dzieła człowieka masz na myśli sztukę sakralną, budynek czy co?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-02-2012 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #120
RE: Niebezpieczna joga
(08-02-2012 11:18 )ambrozja napisał(a):  ale co ma joga do bałwochwalstwa, przecież to tylko forma wyciszenia i relaksu, jak ktoś chce to może przy tym różaniec odmawiać i będzie to miało takie samo znaczenie jak powtarzanie mantry..

Joga to centrum hinduizmu. Jak odmawianie różańca może oznaczać to samo co mantry, przecież to zupełnie inne sprawy. Chyba że chodzi Ci o to że jak się praktykuje jogę to wszystko jedno bo i tak to hinduizm, inaczej to bez sensu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-02-2012 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów