Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczna joga
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #136
RE: Niebezpieczna joga
Nie wiem czy ktoś oglądał "Lawmen", mega ciężko o ten serial u nas... Segal to pierwszy biały człowiek który otworzył w Japonii akademię karate więc wie o czym mówi, ale co mnie zaskoczyło- dla niego zen to stan do którego nieustannie dąży, każdy ruch o którym mówi czy to przy zachowaniach teoretycznie neutralnych światopoglądowo jak zachowanie się ciała w trakcie strzelania, swoboda ruchów- są przepojone zen... Swoją drogą jestem teraz w stanie zrozumieć dlaczego jest gorzej wyjść ze zniewolenia praktykami wschodu od satanizmu nawet, satanizm to pojdzie ktoś na koncert, jakieś ryty i się to kończy. Tutaj cała rozbudowana filozofia, do końca przeniknięta religią i człowiek w niej tkwi cały czas.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2012 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #137
RE: Niebezpieczna joga
(20-02-2012 14:40 )Scott napisał(a):  Nie wiem czy ktoś oglądał "Lawmen", mega ciężko o ten serial u nas... Segal to pierwszy biały człowiek który otworzył w Japonii akademię karate więc wie o czym mówi, ale co mnie zaskoczyło- dla niego zen to stan do którego nieustannie dąży, każdy ruch o którym mówi czy to przy zachowaniach teoretycznie neutralnych światopoglądowo jak zachowanie się ciała w trakcie strzelania, swoboda ruchów- są przepojone zen...
Co masz do zen??
że nie rozumiesz -to rozumiem, bo ja też nie do końca, ale co dalej??
teorii superstrun, też do końca nie rozumiem i ...Huh
Cytat:Swoją drogą jestem teraz w stanie zrozumieć dlaczego jest gorzej wyjść ze zniewolenia praktykami wschodu od satanizmu nawet, satanizm to pojdzie ktoś na koncert, jakieś ryty i się to kończy. Tutaj cała rozbudowana filozofia, do końca przeniknięta religią i człowiek w niej tkwi cały czas.
co ma piernik do wiatraka?
co ma wielowątkowa, często starożytna, bardzo rozbudowana, głęboka itd itp filozoficzno-religijna spuścizna dalekiego wschodu, którą, żyje ponad 3 miliardy ludzi na wszystkich kontynentach poza Afryką
z
satanizmem - liczącym kilkadziesiąt tysięcy zblazowanych, znudzonych i przeżartych konsumpcjonizmem ludzi zachodu?

Jakie znowu "zniewolenia praktykami wschodu" ?!? - praktykowałem, Verlinde praktykował, Orzeszko również - nigdzie nie było trudności w porzuceniu i zniewolenia tymi praktykami! poza oczywistym, stopniowym procesem zmiany świadomości, pojęć, widzenia świata i ludzi i zrozumieniem nowych pojęć filozoficzno-religijnych.

A wiesz jakie jest "zniewolenie i trudności wyjścia z praktyk katolickich", gdy ktoś che zostać buddystą?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 19:51 przez Dezerter.)
20-02-2012 19:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #138
RE: Niebezpieczna joga
Nie rozumiem, skąd wiesz że ja, nie rozumiem co to zen.

Biorąc na tapęte tutaj wschód to ich kultura jest taka że przesiąka na wskroś ich religijnośćią, ot co taka jest. A religijność poganska stanowi zagrożenie duchowe dla chrześcijanina.
Porównuje tutaj stopień w jaki dochodzi do zniewolenia demonicznego poprzez kult pogański i satanizm.

Zniewolenia związanymi z praktykami wschodu, źle się wyraziłem mój błąd.

Nie ma zniewolenia związanego z praktykami katolickimi, bo Jezus nie zniewala. To diabeł jest niekulturalny gość który się wprasza jesli tylko ma furtkę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 21:00 przez Scott.)
20-02-2012 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #139
RE: Niebezpieczna joga
(06-01-2012 21:40 )Dezerter napisał(a):  Scott
"trujące owoce" zatruwają organizm, społeczeństwa, naród powodując jego upadek, degenerację, uwiąd
w przypadki Hindusów tych objawów nie widać są obok chińczyków najprężniej rozwijającym się narodem, demograficznie, gospodarczo, kulturalnie, religijnie itd

Cytat:Chińczyk Lee Kuan Yew mówi w rozmowie ze sławnym Francuzem
(przyjacielem generała de Gaulle’a), Alainem Peyrefittem: „Malarstwo
chińskie może pan sobie tutaj obejrzeć... Nie da się tego porównać z
twórczością choćby Rembrandta. To jak muzyka. Czy pan wie, że
Chińczycy znają tylko pięć tonów, gdy wy na Zachodzie macie oktawę?
Waldemar Łysiak MBC tom 1

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2012 17:25 przez Scott.)
27-02-2012 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #140
RE: Niebezpieczna joga
Rozbawiłeś mnie siłą twoich argumentów... pozostaje mi tylko zwiesić w smutku głowę i zamilknąć Smutny

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
27-02-2012 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #141
RE: Niebezpieczna joga
a może by spojrzeć troszkę w tę stronę:
- na zachodzie, ponieważ ludzie mają świadomość Chrystusa (niezależnie czy mają jakieś doświadczenie wiary czy nie), a jednak szukają czegoś celowo poza Nim, to jest to działanie duchowo celowego szukania czegoś poza Bogiem (czyli mniej lub bardziej świadome) dążenie zawsze w stronę demona;
- na wschodzie - jeden kierunek, który owszem celowo miesza się w okultyzmie i kwestiach demonicznych, żeby swoje moce złączyć z ich mocami (np. mocami przodków), a drugi kierunek na zasadzie szukania Boga po omacku (wynikający z nieznajomości Boga, Pisma etc.) i ziaren prawdy rozrzuconych przez Ducha, stąd mniejszy procent faktycznych zniewoleń duchowych czy ogólnie zagrożenia;
ergo nie ma co porównywać jak to działa w jednej kulturze a jak w drugiej.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2012 00:05 przez spioh.)
28-02-2012 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TadeuszN Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #142
RE: Niebezpieczna joga
Dziwne to wszystko. Co joga robi złego?

http://kinkygirl.pl
01-03-2015 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #143
RE: Niebezpieczna joga
mniej więcej to samo co wywoływanie duchów Oczko

Przeczytaj proszę temat wiem że jest tego dużo ale warto Oczko

Jak będziesz miał jakiś pytanie na temat tego czego nie wypisanego w temacie lub wątpliwości co do tego co jest napisane to napisz, tylko konkretniej bo to temat rzeka i odpowiedz na twoje pytanie znajduje się wyżej. Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
02-03-2015 14:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
falasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #144
RE: Niebezpieczna joga
ja kiedyś ćwiczyłem jogę i coś mi się zaczęło po tym dziać
09-09-2015 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kwassimodo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #145
RE: Niebezpieczna joga
Szukają mnie iluminaci, nie powinienem pokazywać się w internecie bo za dużo wiem, ale zrobię to dla Was Moi mili Uśmiech Witam wszystkich jakożem nowy tu.

Jeśli chodzi o samą jogę - praktykuję od ponad 5 lat.
Powód jej zaczęcia był błahy - skolioza drugiego stopnia, a joga obiecywała skorygowanie postawy, no i jak wyczytałem o pozostałych zaletach, chociażby na poziomie ciała, byłem pod ogromnym wrażeniem.

Efekty można ujrzeć z dnia na dzień; poprawiona koordynacja ruchowa i równowaga, elastyczność ciała, większa wytrzymałość stawów i mięśni, wszystko w ciele idealnie wyregulowane jak w szwajcarskim zegarku, pobudzone gruczoły dokrewne, miłe i dodające siły do życia stany. A nawet prostując kręgosłup dochodzi nam +/- 2 cm wzrostu Oczko

Odczuwamy także większy i czystszy przepływ energii życiowej, czasami nawet zauważymy aurę (kawa, papierosy, alkohol i większość pozostałych używek blokuje przepływ tej energii)

Najważniejszy atut na poziomie ciała to chyba większy wigor/libido no i spowolnione procesy starzenia się.

Jeżeli chodzi o doznania na poziomie umysłu, emocji i ducha, wymieniłbym wam tego dziesiątki więcej, przykładowo - wzmożona koncentracja i pamięć, szybsze procesy kojarzenia, kontrola nad własnym umysłem (który w rzeczywistości jest jedynym szatanem, a żyjąc ponad nim osiągamy głębszy wgląd w rzeczywistość) różnorakie siddhi - zarażanie ludzi emocjami, telepatia, siła dzięki której możemy bić rekordy w każdym sporcie, kontrolować ludzkie umysły, zatrzymywać czas, doświadczać licznych oobe i kontaktów z wyższymi istotami które wyróżniają się: olbrzymią dobrocią, inteligencją, humorem i zdolnościami (np. leczenie ciał subtelnych a nawet fizycznego !).

5 lat hatha jogi, trochę mniej praktykowałem kundalini joge i Radża joge, a ponadto zacząłem chłonąć jak gąbka inne systemu rozwoju duchowego - Tao, Zen, Buddyzm, Szamanizm.

Jeszcze w wieku gimnazjalnym (obecnie mam prawie 25 lat) jak to zwykle bywało w grupie - szydziłem z księży na lekcjach religii, robiło im się głupie żarty i kpiło ze wszystkiego co było związane z Bogiem. A teraz? wręcz na odwrót, dodatkowo zagłębiając się w słowa Jezusa mogą dotrzeć o wiele głębiej, bez całej poznanej ezoteryki powiedzenie z nadstawieniem drugiego policzka gdy nas ktoś chce skrzywdzić byłoby dla mnie raczej prozaicznie rozumiane.

Pozdrawiam i serio nie bójcie się, czy sam Bóg nie chciałby dla was najlepiej? ten cudowny system ma wiele zastosowań zdrowotnych i nie tylko, a nawiedzeni prędzej wyjdziemy z gromkiego klubu po sporej porcji dragów niż szukając samodoskonalenia Oczko
18-09-2015 04:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #146
RE: Niebezpieczna joga
Skąd pewność że to Bóg wymyślił jogę Huh

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
18-09-2015 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kwassimodo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #147
RE: Niebezpieczna joga
Witaj GosiuUśmiech bo w rzeczywistości wszystko pochodzi od Niego, nawet rzeczy "pozornie" złe i demoniczne - które tak naprawdę gdy wprowadzą zamęt, dają nam szanse by się obudzić.

Zresztą istotna też jest tu różnorodność kultur, dróg rozwoju duchowego - czyż nie lepiej że każdy może wybrać to, co najbardziej pasuje do jego ja? jeżeli naszą główną motywacją jest odnaleźć najwyższego (a im intensywniej Go szukamy tym vice versa - On bardziej nam pomaga) to uważam że niemal każda droga będzie dobra.

Z kolei ktoś może być Katolikiem, ale jego motywacje są zupełnie inne - modli się by powiększyć majątek, zaspokoić zmysły, mieć piękną żonę itp. a niezupełnie go obchodzi zbawienie.
No tak ale wystarczy sama etykieta "Jogin" by uznać go za wcielenie zła :>
18-09-2015 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #148
RE: Niebezpieczna joga
ło Matko Ściana

Jeśli chodzi o to co demoniczne to Bóg stworzył Lucyfera jako Anioła Anioł ale ten zbuntował się przeciwko Bogu i w wyniku tego buntu został Szatanem ponieważ odrzucił miłość którą jest Pan Bóg Serce

To co złe i demoniczne pochodzi z braku Miłości którą jest sam Pan Bóg Serce
Brak Miłości nie może pochodzić od Tego który Jest Miłością Serce

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
17-10-2015 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lotus1111 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 0
Post: #149
RE: Niebezpieczna joga
mnie joga pomaga w walce z bólem kręgosłupa....

zielona herbata
26-11-2015 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GaweckaM Offline
GaweckaM
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #150
RE: Niebezpieczna joga
A od kiedy joga nie jest niebezpieczna? Przecież nic złego się nie robi, a większość osób trenuje ją tylko dla sprawności.

stojak na rowery cena
28-01-2016 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów