Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Związki kapłanów
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Związki kapłanów
Szok!!! Dowiedziałem się niedawno(mam nadzieję, że to nieprawda), że kościół anglikański zalegalizował związki homoseksualne kapłanów, pod warunkiem, iż będą utrzymywali oni życie w czystości. Jest to kolejny krok do moralnego upadku Europy i w ogóle świata. Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem. Może ktoś mi to wyjaśni? Jak mamy mówić tutaj o urzędzie kapłańskim w kościele anglikańskim, jeżeli dopuszcza on takie praktyki? Ja myślałem, iż główną cechą kapłana w jakimkolwiek kościele jest oddanie Bogu całego swego życia. Tym czasem Ci ludzie demonstrują, że ważniejsze jest dla nich zaspokajanie swoich potrzeb cielesnych. Może kolejnym krokiem będzie dopuszczenie tychże związków do adopcji? Nie daj Bóg, aby tak się stało. Nie chcę tu umniejszyć w naszych oczach kościoła anglikańskiego, który jest przecież także kościołem Chrystusowym, lecz pragnę skłonić wszystkich do refleksji na temat wciąż przesuwających się w dół granic moralności we współczesnym świecie. Proszę o odpowiedzi i pomoc w zrozumieniu zamysłów tychże ludzi, którzy doprowadzają do takich strasznych wydarzeń.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
25-08-2005 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wydaje mi się, że Koścół anglikański miał na początku coś wspólnego z Chrystusem... Teraz już chyba nie wiele. Zwykła samowolka tam panuje. Co królowej przyjdzie do głowy, to i wprowadzi do Kościoła. W końcu to ona jest głową Kościoła anglikańskiego... Widać, że zbytnia tolerancją przez nią przemawia... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 14:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ajfen napisał(a):kościół anglikański zalegalizował związki homoseksualne kapłanów, pod warunkiem, iż będą utrzymywali oni życie w czystości.
:shock: że co :?: Jak zwiążki homoseksualne moga być utrzymane w czystości :?:
25-08-2005 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Daidoss napisał(a):Jak zwiążki homoseksualne moga być utrzymane w czystości

mogą, jeżeli pastor anglikański nie będzie utrzymywał kontaktów seksualnych z nikim oprócz swego męż :hahaha:

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
25-08-2005 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):Wydaje mi się, że Koścół anglikański miał na początku coś wspólnego z Chrystusem... Teraz już chyba nie wiele. Zwykła samowolka tam panuje. Co królowej przyjdzie do głowy, to i wprowadzi do Kościoła. W końcu to ona jest głową Kościoła anglikańskiego... Widać, że zbytnia tolerancją przez nią przemawia... :roll:

W kk jest to samo tyle ze zamiast krolowej jest papiez. co do zwiaskow homo to nie podoba mi sie to strasznie chore a jak cos jest chore to trzeba to leczyc. Ale nie na sile dopuki to nietyczy sie mnie to bezposrednio to niemieszm sie w takie zeczy poprostu je toleruje. Mam znajomych pedałow i oni znaja moj poglad na ich dewiacje. ale nadal sa moimi kumplami bo wiedza ze ja to toleruje, do momentu kiedy nie zaczna sie domnie dobierac to wowczas zle wice taka sytuacje.
25-08-2005 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ajfen napisał(a):który jest przecież także kościołem Chrystusowym

Nie jest Kościołem Chrystusowym!

Lewiatan napisał(a):W kk jest to samo tyle ze zamiast krolowej jest papiez.

Czy jesteś aż takim ignorantem, że nie widzisz różnicy pomiędzy tymi osobami?! :roll:

Lewiatan napisał(a):co do zwiaskow homo to nie podoba mi sie to strasznie chore a jak cos jest chore to trzeba to leczyc. Ale nie na sile dopuki to nietyczy sie mnie to bezposrednio to niemieszm sie w takie zeczy poprostu je toleruje.

Dziwna argumentacja. Najpierw napisałeś, że to jest chore i trzeba to leczyć, później mówisz, że to tolerujesz... Albo albo. Chyba zabrakło ci tutaj konsekwencji :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-08-2005 11:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
moim skromnym zdaniem lepiej aby zalegalizowane byly zwiazki ksiezy niz jak maja to robic po kryjomu, bo spora ich czesc tak robi, znam nawet kto i do kogo i po co chodzi w tym caly celibacie
27-11-2005 23:02
Odpowiedz cytując ten post
Miriss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
zgadzam sie. ksiadz to tez mezczyzna i jak kazdy ma swoje potrzeby. Tez znam takie przypadki... a slyszalam np. o masturbacji zakonic

"Spokój mo?na odnale?? tylko w ciszy...

Wszelkie w?tpliwo?ci topi? w morzu smutku i t?sknoty,
Które wi??? si? ze wspomnieniami minionych dni..."
27-11-2005 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Miriss napisał(a):a slyszalam np. o masturbacji zakonic

Przez księży? Oczko Hmmm masturbacja to troszkę co innego, nie wiem czy powinniśmy to tutaj porównywać ze z tajemnymi związkami ksieży...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-11-2005 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Legwan Zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
dokladnie...kazdy jest tylko czlowiekiem, ksiadz powinien miec normalna rodzine i dopiero wtedy udzielac porad rodzinnych czerpanych z wiedzy praktcznej a nie czysto teoretycznej...moim zdaniem wlasnie z braku rodziny pojawiaja sie przypadki zboczen u ksiezy ;/
27-11-2005 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zboczenia dotyczą nie tylko celibatariuszy, ale także ludzi żyjących w związkach małżeńskich. Więc argument przedmówcy nie jest do końca prawdziwy.
Zastanawia mnie jeszcze kwestia porad rodzinnych...
Czy Profesor Religa przeszedł zawał serca i dlatego jest tak doskonałym kardiochirurgiem?

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
27-11-2005 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Legwan Zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
ks. Arkadiusz napisał(a):Zboczenia dotyczą nie tylko celibatariuszy, ale także ludzi żyjących w związkach małżeńskich

zgadza sie...ale jak ksiad zsam powiedzial...nie do konca prawdziwy, czyli moze to miec wplyw ostatecznie Uśmiech
ks. Arkadiusz napisał(a):Zastanawia mnie jeszcze kwestia porad rodzinnych...
Czy Profesor Religa przeszedł zawał serca i dlatego jest tak doskonałym kardiochirurgiem?
ale ale...Religa nie jest kardiochirurgirm jedynie w teorii...on doskonalil sie poprzez praktyke Duży uśmiech
27-11-2005 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Przez praktykę, nie "autopsję". Duży uśmiech

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
28-11-2005 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Legwan Zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
a czy w tym wypadku to nie to samo ?? :>
28-11-2005 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Pomyśl Legwanie...

Autopsja to działanie (badanie) "na sobie". Doświadczenie "osobiste" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie zawsze jet ono potrzebne. Nie w przypadku Profesora Religii. Zna doskonale teorię ale praktykuje nie na sobie tylko na pacjętach.
Jeżeli mogę użyć tego porównania....

Ksiądz nie musi poznać "na sobie" doświadczenia małżeństwa by być kompetentnym w poradnictwie rodzinnym. Jeśli zna dobrze teorię (prawo naturalne - biologia i psychologia;, prawo objawione - Pismo św.) i ma doświadczenie (własna rodzina - rodzice, rodzeństwo, rodziny przyjaciół, konfesjonał, zwierzenia pozakonfesjonałem...) może śmiało się wypowiadać w sprawach rodzinnych.

Gdyby było tak, jak mówisz, że ksiądz nie ma doświadczenia, miałbyś rację. Ale księża mają (poza jednostkowymi przypadkami) doświadczenie rodziny. j/w

Jeśli na temat rodziny wypowiada się Magisterium Kościoła (np. Papież) to wspomnianą wiedzę teoretyczną popiera doświadczeniem praktycznym całego Kościoła:duszpasterzy i prawie miliardowej społeczności świeckich, ludzi o różnej wrażliwości, z krajów o różnej kulturze i histori.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
28-11-2005 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów