Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seksizm w mediach
Autor Wiadomość
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
msg napisał(a):Dlatego w języku polskim używa się do tego przymiotników, więc mamy Boża Miłość, miłość ojcowską, rodzicielską, przyjacielską (?), a tak nazwane to wiadomo o co konkretnie chodzi.

oczywiscie, jezeli jest tak nazwane. ze świecą jednak szukać tak nazwanego w mediach polskich, tam na wszystko jedno jest określenie- miłość. bo o to dzisiaj chodzi- hasła którkie, treściwe, medialne, łatwe do zapamiętania... tak samo słowo 'miłość' jest wykorzystywane i przerabiane do potrzeb masowego odbiorcy, który chce wszystko mieć łatwo, szybko, za jak najmniejsze pieniądze; to takie opium dla ludu, coby sparafrazować Lenina. człowiek widząc, że może sięgnąć po miłość, nie wnika, jak ona jest; bierze to, co ma pod ręką, i co mu się dobrze kojarzy. i później rodzi się ból- gdy koniec końców taka miłość zawiedzie.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Aslan napisał(a):to takie opium dla ludu, coby sparafrazować Lenina. człowiek widząc, że może sięgnąć po miłość, nie wnika, jak ona jest; bierze to, co ma pod ręką, i co mu się dobrze kojarzy.


Kurczę, ale czemu Bóg nie chce im sie dobrze kojarzyć... to przecież kwintesencja najgłębszej miłości Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-09-2005 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Annnika napisał(a):Kurczę, ale czemu Bóg nie chce im sie dobrze kojarzyć... to przecież kwintesencja najgłębszej miłości

a tutaj to już naprawdę potrzeba głębokiej analizy, i na pewno niezgodnej z tematem....
faktem jest, że Bóg nie obiecuje łatwego życia.
a miłość świata, która jest tuż-tuż za oknem, bądź lepiej- za szybą telewizora, to łatwizna.
do wzięcia zaraz, teraz, na ile chcesz czasu.
to ludzie nie chcą dobrze kojarzyć Boga, bo kojarzy On się im nie z Miłością, ale z zakazami, zakazami, zakazami.... świadomość na poziomie pierwszokomunijnym.
niestety.
z Bogiem~!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-09-2005 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Trochę inny watek, ale bardzo zdaje się na temat.:


Wydawnictwo: TOWARZYSTWO AUTORÓW I WYDAWCÓW PRAC NAUKOWYCH UNIVERSITAS - Kraków, 2005 / ISBN: 83-242-0570-5 (9798324205706) , proponuje czytelnikom broszurę?345str/ Buczkowski A.: „Społeczne tworzenie ciała: płeć kulturowa i płeć biologiczna”.

Autor rozważa tu m. inn. kwestię zupełnie dla mnie zdumiewającą, a mianowicie:„Czy tak dziś podkreślana różnica płciowa pomiędzy kobietą i mężczyzną jest skutkiem zmian w definiowaniu i wyjaśnianiu tajemnic biologicznych funkcjonowania ciała”

Nie mam pojęcia o co tu może chodzić, bo chyba nie o nadmiar seksu w reklamie? Czy zauważacie coś podobnego? Czy wiecie Uśmiech co autor manamyśli?
_________________
03-10-2005 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja nie wiem, ale ważne jest by trzymać się tematu. Jeśli nie ma to nic wspólnego z tematem to załóż nowy wątek z tym tekstem.
To jest temat "Seksizm w mediach" i tego tematu trzeba się trzymać.


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-10-2005 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
A na czym stanęliśmy w tym wątku - póki bylo na temat :?: Bo nie mogę się zorientować Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-10-2005 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Najlepiej zacząć od pierwszego postu na tej stronie, czyli Aslana, lub cofnąć sie jeszcze wcześniej, jak wolisz, ale ostatnia odpowiedź nawiązująca do tego tematu to odpowiedź Aslana.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-10-2005 03:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Ajej, Tomaszu ,jakiś ty niedomyślny Duży uśmiech Liczyłam na drobne podsumowanie, bo chyba nikt inny nie jest w stanie uchwycić tego co było pod koniec Uśmiech o czym mówilismy, a o czym nie Oczko Leniwiec ze mnie ostatnio, ale to ze zmęczenia Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-10-2005 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
TOMASZ32 napisał(a):To jest temat "Seksizm w mediach" i tego tematu trzeba się trzymać.
Wolno zapytać, czy w mediach zauważacie coś takiego jak podkreślanie różnic płciowych między mężczyzną a kobietą?

"Bóg jest wielki!"
10-10-2005 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
może oglądam za mało tv i slucham za malo radia, ale zdaje mi sie, ze wszystko teraz jest uniseksowe, czyli nijakie z jednej strony, a z drugiej z kobiet robi sie mezczyzn, a mezczyzn przedstawia sie jako zniewiescialych. Takie pomieszanie z poplataniem.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
10-10-2005 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Dokładnie. Ja też widzę tendencję do unifikacji płci (nie licząc sfery, której nie warto nawet tu nazywać), i dlatego zaskakuje mnie praca naukowa, która rozważa coś czego my nie zauważamy:
„Czy tak dziś podkreślana różnica płciowa pomiędzy kobietą i mężczyzną jest skutkiem zmian w definiowaniu i wyjaśnianiu tajemnic biologicznych funkcjonowania ciała”

To wygląda na tworzenie wirtualnej, bo chyba nie naukowej rzeczywistości – o co tu chodzi?

"Bóg jest wielki!"
11-10-2005 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Wiesz, co, żeby to zrozumieć to chyba by trzeba było być już po kilku "głębszych" :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-10-2005 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Po kilku głębszych to raczej inaczej sie będzie to widzieć niż powinno. Wątpię by taki człowiek to w takim stanie zrozumiał, skoro w normalnym stanie nie potrafi to pod wpływem kilku głębszych tym bardziej nic nie pojmie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
meta napisał(a):latego zaskakuje mnie praca naukowa, która rozważa coś czego my nie zauważamy
To może otwórz tę pracę i napisz, co jest we wstępie, to powinno wyjaśnić trochę. I nie będzie trzeba się alkoholizowac Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-10-2005 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
msg napisał(a):
meta napisał(a):latego zaskakuje mnie praca naukowa, która rozważa coś czego my nie zauważamy
To może otwórz tę pracę i napisz, co jest we wstępie, to powinno wyjaśnić trochę. I nie będzie trzeba się alkoholizowac Uśmiech

A po co się alkoholizować msg? Do czego to komu potrzebne?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów