Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest Liturgia Mszy Świętej?
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Rzecz w tym, że dla nas, czy Katolików "niedzielnych", czy Katolików w pełnym tego słowa znaczeniu ten, jak to s_m ładnie nazwał "cienki pszenny opłatek" ma wielkie znaczenie. W czasie przeistoczenia dokonuje się transsubstancjacja, czyli ów opłatek traci swoje przypadłości i staje się ciałem Chrystusa, ale jednocześnie zachowuje swoje cechy fizyczne i chemiczne(skład, barwę, kształt). I nie ważne, że nie "krwawi, jak się go nakłuje". Czyni to sam Bóg, a my w to wierzymy, choćby nieświadomi. Prawdziwy Katolik nie potrzebuje cudu, aby uwierzyć. Wiara nie polega na opieraniu się na widocznych znakach s_m, lecz na zaufaniu Bogu, że to, co robi wynika z Jego miłości do nas. Cuda są dla "niewiernych Tomaszów", co nie znaczy, że są nie potrzebne. Przeciwnie- są niezbędne. Pomagają niektórym( tak jak czytamy wyżej, we wcześniejszych postach) powrócić do wiary. Przeistoczenie czyni liturgię Mszy Świętej tak ważną i potrzebną. I nie jest ważne, czy klepiemy z pamięci, czy ziewamy z nudów na kazaniu, ale na przeistoczeniu nikt nie ziewa, ponieważ dokonuje się cud(dlatego klęczymy). Liturgia nie jest nudna. Ona jest piękna. Nawet, jeśli nudzisz się, to twoja dusza potrzebuje tej liturgii, a Bóg o tym wie. PozdrawiamUśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
28-08-2005 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Przede wszystkim jest pamiątką ostatniej wieczerzy Jezusa, kiedy ustanowił on sakrament eucharysti i powiedział: "Czyńcie to na moją pamiatkę". O tym warto pamiętać.

[Obrazek: 11183.jpg]

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2005 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
jeju... juz widze co bedzie jak gawiedź zobaczy tu "ostatnią wieczerzę"... szykujcie się moderatorzy, trzeba będzie poprzenosić parę postów do wątku o głupotach Dana B.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-08-2005 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Nie przesadzaj, każdy katolik będzie bronił swojej wiary i w tego co wierzy, a skoro mam jej bronić to nie pozwole na jakieś głupie herezje. Więc nie panikuj Aslan,nic narazie nie będziemy przenosić. Nie widzę takiej potrzeby.

Może powiesz jaśniej o co biega?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2005 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Eucharystia to antycypacja /pewne założenie, czegoś co sie wydarzy w przyszłości/ naszej komuni czyli wspólnoty z Bogiem.

Przyjmując Jezusa spożywamy Boga wchodząc w Boga. Bardzej to On nas przyjmyje niż my Jego. Wchodzimy w ten sposób do wewnętrznego życia Trójjedynego Boga. Narazie dzieje sioę to przez zasłony ale jednak się dzieje. Tutaj napewno dokonuje się nasze przebóstwienie czyli powolne upodabnianie do Boga Jezusa.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
29-08-2005 08:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów