Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekumenizm numerem 1
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Annnika napisał(a):Kościół Katolicki jest częścią Kocioła Chrystusowego, ważną, ale nie jedyną.
Uznajemy za to, że Kościół Katolicki jest najlepszą ale nie jedyną drogą osiągnięcia Zbawienia w Jezusie.

Anniko

Kościół Chrystusowy trwa w pełni w Kościele Katolickim. Inne wyznania i religie o tyle są częścią Kościoła, o ile głoszą tożsamą z nim naukę - ta tożsama nauką to ziarna Prawdy w innych religiach.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
16-01-2006 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Annnika napisał(a):Oj Zygmuncie, jednak sie nie zgodzę.

Kościół Chrystusowy - owszem, ale do Kościoła Chrystusowego zaliczamy osoby wyznające wiarę w Jezusa i uznające Zbawienie w Jego Imie.

I zaliczają sie tu też np. prawosławni i te odłamy protestantyzmu, które uznają chrzest w imięTrójcy i uznaja Jezusa za jedynego Zbawiciela.

Kościół Katolicki jest częścią Kocioła Chrystusowego, ważną, ale nie jedyną.
Uznajemy za to, że Kościół Katolicki jest najlepszą ale nie jedyną drogą osiągnięcia Zbawienia w Jezusie.

A co powiesz Anniko o ludziach, ktorzy byli w Kosciele Katolickim i dla innej religii protestanckiej ten Kosciol opuscili ?

A co powiesz na to, ze koscioly uwazajace sie za jedyny kosciol Chrytsusa (tj. protestanckie) osmieszaja Kosciol Katolicki i twierdza, ze u nich jest zbawioenie ?

Pozdrawiam Uśmiech Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
16-01-2006 03:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Zygmunt napisał(a):A co powiesz na to, ze koscioly uwazajace sie za jedyny kosciol Chrytsusa (tj. protestanckie) osmieszaja Kosciol Katolicki i twierdza, ze u nich jest zbawioenie ?

Narazie Zygmuncie ośmieszasz się sam swoją ignorancją . Protestanci wyznają że
założycielem Kościoła jest Jezus Chrystus. Do Kościoła Powszechnego należą ludzie wierzący i odrodzeni z Ducha Świętego zarówno żyjący na ziemi, jak i ci, którzy "zasnęli w Chrystusie". Ci, którzy odeszli do wieczności stanowią Kościół Tryumfujący, za jeszcze żyjący na ziemi - Kościół Pielgrzymujący. Głową Kościoła jest Jezus Chrystus.Kosciół to nie organizacja , Kościół to duchowe ciało Jezusa Chrystusa. Zadna denominacja protestancka którą znam nie uważa się za organizacją jednozbawczą w przeciwieństwie do Kościoła Katolickiego który uzależnai zbawienie od członkostwa w nim (podejście iście sekciarskie).
Czyli Zygmuncie jest zupełnie na odwrót jak mówisz .Albo żyjesz w nieświadomości albo najzwyczajniej uznajesz fakty takimi jakimi chciałbyś je widzieć , a nie takimi jakimi są
Spróbuj otworzyć się na Jezusa ,a nie na organizacje ,która ci Go reglamentuje ](*,)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
16-01-2006 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
uważam że ekumenizm można zostawić teologom, a na naszej, że tak powiem płaszczyźnie nie bawić się w jego uprawianie

przychylam się do poglądu że pełnia środków zbawienia jest w Kościele Katolickim, natomiast nie twierdzę że poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia - nie odbieram protestantom tej możliwości :diabelek:

choć znajoma mi osoba z wolnego kościoła odebrała mi taką możliwość - zbawienia - i nie tylko mi ale wszystkim tym, którzy nie wyznają słowami - że Jezus jest Panem (nawiązując do fragm. Pisma Świętego) co dla mnie samej było czymś nie do przyjęcia, bo jak można uzależniać zbawienie od wypowiedzenia kilku słów :!: [-X
jasne, jeśli za tym idzie życie w Jezusie, to ok, ale jeśli nie :?:

choć ta osoba dała szansę np. mojej Babci na zbawienie, no bo że starsza, no bo że nie ma świadomości pewnych spraw...chociaż to...bo jakoś nie mogę uwierzyć że moja Babcia nie będzie zbawiona... :roll:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-01-2006 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
"NIE MA ZBAWIENIA POZA KOŚCIOŁEM KATOLICKIM W NIM TYLKO JEST PELNIA PRAWDY"-jak mozna mowić o dialogu i ekumeniźmie(celem ekumenizmu jest przywrocenie jednosci a nie to ze wszyscy maja sie stać katolikami nie wiem skad masz te informacje.przywrocenie jednosci to stworzenie jednego kosciola chrzescijanskiego;dialog zas nie koniecznie ma prowadzic do stworzenie uniwersalnego kosciola,to porozumienie w roznych sprawach).
Nasz kosciól duzo mowi o poszanowaniu innych religii,ale ciągle uporczywie twierdzi ze nie ma zbawienia poza kosciolem katolickim... postawmy sie teraz na miejscu chrzescijanina powiedzmy z kosciola ewangelickiego chodzacego do kosciola,do spowiedzi,bedacego ochrzczonym,wierzacego w Boga i nagle ta wydawalo by sie dobrze postepujaca osoba dowiaduje sie od naszego ksiedza,biskupa czy papieża ze nigdy nie zostanie zbawiona...
A gdybysmy usluszeli od duchownego innego wyznanie ze np."Pełnia Prawdy jest tylko w kosciele:Ewangelicko-Ausburskim,Prawoslawnym,Ewangelicko-Reformowanym,Babtystycznym,...czy wielu innych ktore moglbym wymieniać,Czy wtedy uwierzylibysmy w to i przestąpili,czy zgodzilibysmy sie z tym :coo:
19-07-2006 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
dariusie
Cytat:Nasz kosciól duzo mowi o poszanowaniu innych religii,ale ciągle uporczywie twierdzi ze nie ma zbawienia poza kosciolem katolickim...
Zaleca się lekturę deklaracji "Dominus Iesus" i dokumentów II Soboru Watykańskiego. Te drugie mają już 40 lat.

Tak, pełnia prawdy i środków zbawczych jest w Kościele katolickim. nie oznacza to, że u innych chrześcijan nie ma ich wcale.
19-07-2006 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
czytałem.
lecz wyznawcy każdej religii mogą powiedzieć ze ich kościół posiada Pełnie Prawdy a inne wyznania mają tylko jej cześć(w tym kościoł katolicki)
19-07-2006 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
darius napisał(a):czytałem.
lecz wyznawcy każdej religii mogą powiedzieć ze ich kościół posiada Pełnie Prawdy a inne wyznania mają tylko jej cześć(w tym kościoł katolicki)

No i jaki z tego wniosek, ponieważ go nie napisałeś????

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-07-2006 09:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Zygmunt napisał(a):ze koscioly uwazajace sie za jedyny kosciol Chrytsusa (tj. protestanckie)


udowodnij tą tezę!

powtórzę za jednym z uczestników: tezę bez dowodu odrzucam bez powodu
25-07-2006 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
ludzie wy za chwile bedziecie jak rydzyk,jakos w kościołach protestanckich nie slychac o takich idiotaj jak ten księżula. Wiecie może ze wszystkie kraje protestanckie są wyżej rożwiniete od fanatycznych krajow katolickim (ktorego przykladem jest polska) moglbym pomyslec ze to przypadek albo coś ale wtedy gdyby byl jakis wyjatek od tej regóły-ale nie ma.
ide bo z waszych tekstow bije mocherowość i fanatyzm :diabelek:
(ciekaw jestem jak mnie skomentują-pewnie znowu powtorza jakies uniwersalne haslo typy przeczytaj sobie piusaXI itp.lecz ja takich bajek nie czytam gdyż ludzie są omylnie bez wyjatku papieże też,jedyne co moglbym polecic do czytania to Biblia)
01-08-2006 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Wiesz co, cały twój post to porowokacja, chociażbyś zrezygnował z durnych określeń "księżulo", które mogą być uznae za obraźliwe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-08-2006 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darius Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
alez tak to jest obrazliwe,otwarcie obrażam "ojca dyrektora"
01-08-2006 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
darius napisał(a):"NIE MA ZBAWIENIA POZA KOŚCIOŁEM KATOLICKIM W NIM TYLKO JEST PELNIA PRAWDY"-jak mozna mowić o dialogu i ekumeniźmie(celem ekumenizmu jest przywrocenie jednosci a nie to ze wszyscy maja sie stać katolikami nie wiem skad masz te informacje.przywrocenie jednosci to stworzenie jednego kosciola chrzescijanskiego;dialog zas nie koniecznie ma prowadzic do stworzenie uniwersalnego kosciola,to porozumienie w roznych sprawach).
Nasz kosciól duzo mowi o poszanowaniu innych religii,ale ciągle uporczywie twierdzi ze nie ma zbawienia poza kosciolem katolickim... postawmy sie teraz na miejscu chrzescijanina powiedzmy z kosciola ewangelickiego chodzacego do kosciola,do spowiedzi,bedacego ochrzczonym,wierzacego w Boga i nagle ta wydawalo by sie dobrze postepujaca osoba dowiaduje sie od naszego ksiedza,biskupa czy papieża ze nigdy nie zostanie zbawiona...
A gdybysmy usluszeli od duchownego innego wyznanie ze np."Pełnia Prawdy jest tylko w kosciele:Ewangelicko-Ausburskim,Prawoslawnym,Ewangelicko-Reformowanym,Babtystycznym,...czy wielu innych ktore moglbym wymieniać,Czy wtedy uwierzylibysmy w to i przestąpili,czy zgodzilibysmy sie z tym :coo:

oczywiście nie interesują nas [ciebie i mnie] spekulacje, ale fakty

czy Chrystus zbawia "obok" Kościoła, czy zawsze poprzez Kościół? czy może zbawiać "obok" Kościoła, skoro sam jest jego Głową? i najważniejsze - z punktu widzenia poruszanego problemu - jeśli Kościół Chrystusowy rzeczywiście 'subsistit in' Kościół Katolicki/Kościele Katolickim, to czy można go całkowicie pominąć ?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-08-2006 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
przepraszam bardzo, krytykujecie KK, że uważa że w nim jest pełnia objawienia, bronicie protestantów, a KK wcale nie twierdzi że oni nie będą zbawieni a protestanci nam bardzo często możliwości zbawienia odmawiają [-X

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
05-08-2006 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Lola napisał(a):przepraszam bardzo, krytykujecie KK, że uważa że w nim jest pełnia objawienia, bronicie protestantów, a KK wcale nie twierdzi że oni nie będą zbawieni a protestanci nam bardzo często możliwości zbawienia odmawiają [-X

a gdzie wam tego odmawiają ??? Moze jakaś encyklika protestantów ??? Duży uśmiech .Człowiek nie może być zbawiony jedynie przez fakt przynależności do jakiejś organizacji ,ale z tym to się chyba zgadzamy :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-08-2006 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów