Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunizm - system oparty na terrorze.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Komunizm - system oparty na terrorze.
Znalazłem artykuł. Mówi on wiele prawdy o brutalności komunistycznych władz, które bez humanitarnych zasad naraziły wiele osób na dramat i nawet na śmierć.

http://tygodnik2003-2007.onet.pl/1547,14...dzial.html

Zapraszam do komentowania artykułu.
04-02-2009 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nawet nie czytam artykułu ,wiem jaki to był system.Był...,powiedzmy ze juz go nie ma.
A jak nazwiesz to co jest teraz? Jaki to system? System który niszczy czlowieka,
skazuje na powolna śmierć zabierając możliwość leczenia,normalnej egzystencji.
Jak teraz nazwac ten TWÓR? Czy to jest wolnosć? Czy tez spuszczenie z łańcucha
wszelkich złych mocy. :twisted:
Czy teraz nie ma już przemocy, terroru lecz w innej formie?Gdzie jest humanitaryzm,w jakich działaniach się objawia?
06-02-2009 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Vika napisał(a):A jak nazwiesz to co jest teraz? Jaki to system? System który niszczy czlowieka,
skazuje na powolna śmierć zabierając możliwość leczenia,normalnej egzystencji.
Jak teraz nazwac ten TWÓR? Czy to jest wolnosć? Czy tez spuszczenie z łańcucha
wszelkich złych mocy. :twisted:
To, co mamy teraz to w dalszym ciągu spuścizna po komunizmie. W krajach Zachodu, które nie miały "przyjemności" zapoznania się z tym systemem, tak wielu niedogodności, jak w Polsce nie ma.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
06-02-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Nie twierdzę, że teraz jest lepiej, ale nie ma co porównywać. Dzisiaj swobodnie można wyznawać wiarę, listy nie są cenzurowane, a przemoc była od zarania dziejów.

Obecnie też tortury się zdarzają, ale nie w takiej ilości co w czasach komunistycznych, też jest propaganda przed wyborami. Teraz straszniejsza od przemocy jest ludzka obojętność. Altruizm pojawia się tylko podczas powodzi i klęsk żywiołowych. Powódź mija i ludźmi nikt się nie interesuje poza Caritas i PAH. Media celowo przemilczają tragedię. Już w 1998 roku próźno było szukać w mediach słów o pomocy powodzianom (za wyjątkiem mediów katolickich).
06-02-2009 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Vika napisał(a):Nawet nie czytam artykułu ,wiem jaki to był system.Był...,powiedzmy ze juz go nie ma.
A jak nazwiesz to co jest teraz? Jaki to system? System który niszczy czlowieka,
skazuje na powolna śmierć zabierając możliwość leczenia,normalnej egzystencji.
Jak teraz nazwac ten TWÓR? Czy to jest wolnosć? Czy tez spuszczenie z łańcucha
wszelkich złych mocy. :twisted:
Twór? Jak dla mnie to potwór. Świat rządzony przez żądzę zysku. Pomimo szczytnych deklaracji, pięknych słówy, wielkich ideałów - wciąż władzę stanowi pieniądz. Nie mając pieniędzy jesteś nikim, nie możesz nawet umrzeć, bo to też kosztuje. Będąc cięzko chorym za pieniądze zostaniesz wyleczony, gdy pieniędzy nie masz - rząd cię zabija w majestacie prawa - w sensie, że zostawia cię umierającego samemu sobie. W sadach zwycięża zawsze również strona bardziej zasobna, bo sprawiedliwość też kosztuje. Dosżło nawet do tego, że sam brak pieniedzy jest przestępstwem - bo nie płacisz haraczu rządowi - ten cię prześladuje, zastrasza, zamyka w więzieniu, zabija.
Humanitaryzm to puste słowo. Bo wszystko jest za pieniądze.
Dziś mamy taką "komunę" ubraną w kolorowe ubranko. Kiedyś wyznacznikiem naszego "żyć albo nie żyć" była ideologia do jakiej się przeznawaliśmy. Dziś jest to zasobność naszego portfela. Człowiek bogaty ma prawo do wszytskiego co w konstytucji - do leczenia, do wyrażania poglądów, do sprawiedliwości, do równości. Człowiek biedny - stoi niżej.
Co do "wolności słowa" - zakwestionujesz wyrok sądu, powiesz co sądzisz o jakiejś bogatej gnidzie, powiesz w ogóle coś niewygodnego dla gangsterów z rządu - jesteś skarżony o "pomówienia" czy "obrazę". No chyba, że jesteś zakonnikiem z Torunia. Taka to wolnośc słowa.
Nie ma czgoś takiego jak "bezpłatne szkolnictwo" czy "bezpłatna służba zdrowia". Nie kupisz dziecku bajecznie drogich podręczników - będzie miało problemy w szkole. Nie masz kasy to nie płacisz składek na ZUS, nie płacisz składek - nie masz prawa do leczenia. Taki to mamy humanizm w Polsce.
Humanizm bandycki - bo polski rząd, premier, prezydent to najgorsi bandyci ze wszystkich, wielokrotni przestępcy - i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Najgorsi - bo działają jawnie. Każdy człowiek który zamarzł na smierć, umarł z głodu, został zamordowany, popełnił samobójstwo - tak naprawdę jest ofiarą bandytów z rządu, to oni go zabili, zabił go Tusk, zamordował go Kaczyński. Z premedytacją. Bo nie stworzyli mu warunków do życia. Bo nie ochronili go przed złem. A w końcu od tego oni są.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2009 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ratujmy Polskę, bo realnie tonie w oceanie egoizmu i obojętności. Socjalizm już lepszy, bo myśli o społeczeństwie, bo jeśli mamy kapitalizm, który przeobraził się w swoisty "kult pieniądza" to gorzej być nie może. Ten kryzys być może jest w pewnym sensie karą za chciwość, upomnieniem dla świata - chce każdy budować na pieniądzu, a nie pamięta się o Stwórcy i teraz widzimy jak wszystko się rozsypuje, wieża Babel (cała ze złota) wali się w pył.

Prędzej czy później skończy się świat budowany bez Boga, rozsypie się w drobny mak wszystko, co człowiek budował na "piasku".

Wielcy świata "smacznie śpią" a wokół wszystko chwieje się w posadach. To nie sen, to rzeczywistość.
06-02-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt - skąd w Tobie tyle goryczy?
Pieniądz zawsze i w każdym systemie na świecie był i jest dominantem.
Cytat: Gdzie jest humanitaryzm
Bez Boga stał się pustosłowiem...naturalna kolej rzeczy.
06-02-2009 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Po prostu ręce opadają, podczas biernej obserwacji jak tym beztroskim debilom wszystko przecieka przez palca, za jakie "nic" oni mają ludzkie zycie, człowiek jest dla nich "procentem", "marginesem".... To już zwykła ruska mafia postępuje uczciwiej bo u nich bulisz za ochronę i tą ochronę rzeczywiście masz. Tak naprawdę zmieniła się tylko nazwa ustroju - wszystko jest to samo co przedtem. Posłowie na Litwie przegłosowali obniżkę swoich zarobków - do czego musiałoby dojść, żeby u nas tak zrobili? To już chyba taka nasza zas..... polacka mentalność - jak zarobić aby się nie narobić. Komuniści kradli i mordowali. Ale mogliby się wiele jeszcze nauczyć od naszych "demokratów"....

Niech już buduja ten świat z Bogiem, niech już nawet będzie państwo wyznaniowe - niech tam - jeśli oznaczałoby to prawdziwą równość i troskę o człowieka - jestem ZA.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-02-2009 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Helmutt napisał(a):Niech już buduja ten świat z Bogiem, niech już nawet będzie państwo wyznaniowe - niech tam - jeśli oznaczałoby to prawdziwą równość i troskę o człowieka - jestem ZA.

Ale skąd brać tych budowniczych?....tylko w trakcie kampanii wyborczych mają gęby pełne "wartości chrześcijańskich", a po wyborach powrót do starego.
Zbiesił się świat...ot i co.....tysiące dzieciaków umiera z głodu, a majętne dziwaczki zapisują w testamencie swój majatek ukochanemu zwierzakowi.
06-02-2009 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
alus napisał(a):Ale skąd brać tych budowniczych?....

Ano właśnie skąd? Tak słucham wiadomosci, patrzę też od poczatku transformacji,
w jaki sposób doprowadza się do ruiny zakłady pracy większe i te mniejsze ,
i sprzedaje za bezcen nowobogackim, albo obcym kontrahentom.
Nasuwa sie mysl , że zostaliśmy zdradzeni.
W głowie kołacze wiersz Marii Konopnickiej "Wolny najmita".
Zapewne parę osob pamieta jeszcze ten utwór.Czy sytuacja przeciętnego Polaka
nie jest podobna? Bo mnie się to jakoś dziwnie kojarzy.
A tak pamietam słowa Ojca Świetego Jana Pawła II- WOLNOŚC JEST WAM ZADANA.
Nikt tego nie zrozumiał.Wolnośc zmieniła się w samowole i jak za czasów potopu szwedzkiego Ks.Radziwiłł powiedział/w powiesci Potop/, Polska to płaszcz ,kazdy będzie miał tyle ile urwie dla siebie.
To jeszcze z Wesela Wyspiańskiego-
"Miałes chamie złoty róg ,został ci się jeno sznur."
06-02-2009 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Niech już buduja ten świat z Bogiem, niech już nawet będzie państwo wyznaniowe - niech tam - jeśli oznaczałoby to prawdziwą równość i troskę o człowieka - jestem ZA.

Ale skąd brać tych budowniczych?....tylko w trakcie kampanii wyborczych mają gęby pełne "wartości chrześcijańskich", a po wyborach powrót do starego.
Zbiesił się świat...ot i co.....tysiące dzieciaków umiera z głodu, a majętne dziwaczki zapisują w testamencie swój majatek ukochanemu zwierzakowi.
Dopóki nastawienie całego świata nie zmieni się z "zysku" na "życie" - dopóty będziemy trwac w tym chorym kieracie. Gdzie za wszystko musisz płacić. Nawet za swoje zdrowie i zycie. Bo inaczej umrzesz, a rządzący z usmiechem "rozłożą ręce" - bo "Takie sa przepisy"...
W Polsce to już w ogóle ja nie widzę sans na jakiekolwiek zmiany - wciąż będzie ten cholerny system "dwupartyjny" - partia rządząca plus opozycja, po bliższym przryjrzeniu się oczywiście jedno z drugim ma mnóstwo wspólnego. I tylko wciąż skłocanie ludzi - ludzie bez przerwy wyzywają się od "POpaprańców", "PiSuarów", "komuchów" - nie wiedząc jak bardzo zależy na tym władzy. Każde wybory - masz podane w zasadzie na tacy na kogo głosować, można powiedzieć, że to żadne wybory, bo nie wybierasz. Chcesz spełnić obywatelski obowiązek a do "wyboru" masz gnidy w rodzaju Leppera, Tuska, Kaczyńskiego czy Millera. I co? I psinco, jak mawiają na Śląsku.
Zawsze "wybierzesz" ludzi niesamowicie bogatych i wpływowych którzy słuzbę publiczną traktują jak dobrze popłatną posadkę i zasłonę dla swoich prywatnych zamierzeń.
I w zasadzie ja bym powiedział, że takim prawdziwym "patriotycznym obowiązkiem" jest bojkot wyborów.

[ Dodano: Pon 23 Lut, 2009 10:50 ]
Ja czasami myslę, że komunizm, faszyzm to było małe piwo w porównaniu z tym co się teraz dzieje - bo dziś zabija się z usmiechem na ustach, w białych rękawiczkach, i to zabija się dla pieniędzy a nie dla ideologii...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-02-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Oglądałam w sobotę na kanale "religi tv" 90 minutowy film dokumentalny - raport o Aids i HIV na wszystkich kontynentach świata.
W samej Afryce żyje aktualnie ponad 40 milionów sierot - dzieci zmarłych rodziców na Aids.
Tymczasem koncerny farmaceutyczne Europy i USA w ramach "pomocy" wysyłają tony prezerwatyw.
Produkują leki powstrzymujące, spowalnijące rozwój choroby...ale sprzedają po tak wygórowanej cenie, że w bogatych krajach nie każdego stać.
Koszt jednej prezerwatywy w dolarach, w przeliczeniu, przekłada się na koszt wyleczenia z malarii 1 człowieka w Afryce....życie ludzkie w cenie prezerwatywy.
Hinduski profesor wynalazł także leki powstrzymujący, spowalniający rozwój choroby Aids, farbyka w Indiach produkuje je i sprzedaje fundacjom, komitetom niosącym pomoc najuboższym.
Bogate koncerny farmaceutyczne w rewanżu prowadzą wszelkimi środkami walkę z indyjską fabryką, dążąc do jej likwidacji.
Nie trzeba komunizmu do degrengolady człowieka Smutny
23-02-2009 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
W ponad tysiącletniej historii naszego państwa było wiele wzlotów i upadków. Byliśmy najsilniejszym państwem w Europie, ale też zniknęliśmy z map świata na przeszło sto lat...
I można by na komuniźmie (w zasadzie na socjaliźmie, bo do komunizmu nie doszliśmy) wieszać psy, ale czy nam się to podoba, czy nie przyszło nam żyć w takich czasach. Trzeba też pamiętać, że nie było innego wyboru. To nie my decydowaliśmy o granicach wpływów politycznych na wojennych zgliszczach. Żyją jeszcze w znacznej większości ludzie, którzy z zapałem budowali Polskę Ludową.
Dziś łatwo krytykować, rozliczać, lustrować... ale trzeba było żyć i funkcjonować w tym systemie. Dla ówczesnej opozycji, która zaczęła sie organizować po śmierci Bieruta (1956 r.) oraz dla ludzi młodych, urodzonych już w "wolnej" Polsce, PRL był złem. System nie sprawdził się, to fakt niezaprzeczalny. Wyrządził wiele krzywd materialnych (wywłaszczenia, przepadek majątków), moralnych (walka z religią, ograniczenie wolności słóowa) i ludzkich (bezwzględne tępienie przciwników politycznych).
Ale nie wszystko było złe. Dziś nie warto wspominać o tamtej opiece medycznej, dostępie do szkół, czy pracy dla każdego.
Te wartości zostały zniszczone po transformacji ustrojowej w 1990 r., tak jak zniszczono rodzimy przemysł, PGR-y, ośrodki badawczo-rozwojowe, szkolnictwo, służbę zdrowia, sport, kolej... itd.
Przedtem byliśmy uzależnieni od ZSRR, teraz jesteśmy jeszcze bardziej uzależnieni od innych mocodawców. Bo jak nazwć ograniczenia w produkcji mleka (i innych produktów rolnych), połowów ryb, wydobyciu surowców, produkcji statków ...?

Żaden system na świecie nie jest sprawiedliwy. Żadna władza nie zapewni swym poddanym dobrobytu. Sprawiedliwy jest tylko Bóg. Człowiek jest w tej kwestii subiektywny i zawsze patrzy przez pryzmat własnych korzyści.

Swój wywód zakończę żartobliwie:

Sztaby kandydatów na prezydenta (naszego) ustaliły, że narysują karykatury przeciwnika. Były tylko dwa uwarunkowania:
1 - ma być w tle naród
2 - nie można rysować ludzi poniżej pasa.

Prezentacja pierwsza - na tle tłumu portet konkurencyjnego kandydata, ale jedno ucho ma maleńkie, natomiast drugie gigantycznych rozmiarów.
Objaśnienie - małym uchem kandydat słucha narodu, a dużym partyjnych kolegów.

Prezentacja druga - przedstawia portret kontrkandydata, ale jedna pierś zapadnięta, a druga napakowanego kulturysty.
Objaśnienie - zapadnięta pierś karmi partyjnych kolegów, napakowana ... rodzinę.
Na pytanie przeciwnikó - a gzie jest naród?, pada odpowiedź - umawialiśmy się, że nie rysujemy poniżej pasa.

Czy tak jest obecnie?
23-02-2009 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Acant napisał(a):Czy tak jest obecnie?
A nie jest? A nie było tak zawsze? Jakby się ustrój nie nazywał - zawsze rządziły wpływowe i bogate elity uciskające resztę narodu za pomocą swoich siepaczy (policja, wojsko, sądownictwo). Socjalizm, demokracja, komunizm, faszyzm - to tylko rózne nazwy tego samego modelu. Modelu państwa które rzadzący traktują jak własną firmę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-02-2009 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów