Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bo góry mogą ustąpić...
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Bo góry mogą ustąpić...
W tym roku bylem w Zakopanym w naszych Polskich pieknych górach. Tam moglem sie przekonac jak wielka jest milosc Boga. On sam mowi, ze moga gory ustapic ale Jego milosc nie odstapi od nas. I kiedy bylem na szczytach i widzialem wielkosc i potege tych gor. To ten cytat sie taki dla mnie mocny zrobil.
Moze to nie jest jakies wilekie swiadectwo ale tutaj jest mowa o krodkich Język

Zachecam wszytskich do Zakopca Duży uśmiech
18-08-2004 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wędrówki górskie - szczególnie w tak piękne rejony jak Tatry, Bieszczady Pieniny lub Gorce - pomagają w "wyciszeniu się" i sprzyjają lepszemu poznaniu samego siebie.
W połączeniu z modlitwą uważam wędrówki órskie za najwspanialszą formę wypoczynku.
Pozdrawiam Uśmiech
22-08-2004 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
Moja wędrówka w Tatrach
Ja też bardzo lubie góry. Szczególnie Tatry, bo są wysokie, piękne widoki, człowiek wydaje się być bliżej Nieba...
Ale wspomnę o moim przeżyciu z lipca 2000 roku.
Mianowicie byłem z wycieczką Duszpasterstwa Akademickiego w Zakopcu. W niedzielę postanowiliśmy pójść na mszę świętą do najwżej położonej parafii w Polsce. Jest to kościółek na wzgórzu, gdzie aby do niego dojść, trzeba iść od najbliższej drogi godzinę górskim szlakiem pod górę. Niestety tego dnia jak tylko wyszliśmy z autobusu i zaczęliśmy naszą ową godzinną wędrówkę pod górę to zaczęło lać. Tak mocno padało, że moja nieprzemakalna kurtka przemokła w 15 minut. Deszcz narzucił nam takie tępo, że w kościółku byliśmy już po 30 minutach (a to trasa na 1h!). Wszyscy byli cali mokrzy. Ale jaka radośc nas przepełniała, że można się skryć w Domu Bożym. Owe słowa "Dom Boży" nabrały tam innego wymiaru. Czułem, że jest to miejsce gdzie można zawsze przyjść i się schronić, nie tylko przed deszczem...

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
23-08-2004 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Widze, ze nie tylko ja uwielbiam gory. Uśmiech
Ciesze sie, ze moje swiadectwo skolnilo was do wsazego Uśmiech
24-08-2004 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
Nie tylko góry
Owszem, góry lubię i to bardzo 8)
Ale na Ziemii jest wiele ciekawych, malowniczych i pięknych miejsc, w których można się na chwilę zatrzymać, pokontemplować i pomyśleć nad tym co pieknego stworzył nam nasz Ojciec. Ja szczególnie doświadczam piękno otaczającego nas świata właśnie wędrująć w górach. Ale może ktoś inny owy "cud natury" dostrzega w np. zachodzącym Słońcu, czy patrzeniu nocą w gwiazdy. Przecież wszędzie można dostrzec piękno, trzeba tylko umieć je dostrzec i docenić Duży uśmiech

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
25-08-2004 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Rasta napisał(a):Widze, ze nie tylko ja uwielbiam gory. Uśmiech
Ciesze sie, ze moje swiadectwo skolnilo was do wsazego Uśmiech

Hmmm.... góry, dla mnie to coś więcej niż tylko uwielbienie nimi. Jak zostało już powiedziane - moje serce tam wznosi się do Boga. Gdy jestem na szczycie jakby Bóg ciągle do mnie mówił "sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga". Wzrok mojej wiary, mojego lęku, abym wychodził poza siebie ku pełni człowieczeństwa, która urzeczywistniła się w Chrystusie!!!!!!

Ale poleciałem poetycko Duży uśmiech Tak, Zakopane, Orla Perć, te łańcuchy.......... bajka.

Zakończe znów poetycko, cytatem Przerwy Tetmajera:
Krywaniu wysoki, pędzą lecą spod tobie potoki, tak się leją moje łzy..

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-08-2004 12:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Góry... To moja miłość... Są piękne i wielkie...

Chodząc po górach zapominam o wszystkich smutkach i tym, co złego czynią ludzie... Piękne widoki sprzyjają w rozmowie z Bogiem... Nie dziwi się, że Jan Paweł II kochał je...
07-05-2005 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
trapezik_na_lince Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Góry są super. Byłam też w Zakopcu, ale jakies 3 lata temu. Wspinalam sie na Giewont, pozniej chcialam na inne szczyty, ale zachorowałam po tej wyprawie.

Cóż, Witka, fajnie Ci się to skojarzyło z tym cytatem...
Choć mnie sie czasem wydaje, ze Bog mnie nie kocha.
Pewnie tak nie jest, ale czasem tak myślę.

*outsiderka* ,* dziwol?g*
06-10-2006 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
trapezik_na_lince napisał(a):Choć mnie sie czasem wydaje, ze Bog mnie nie kocha.
Jakby Cie nie kochał, to by Cię nie uratował od najgorszej decyzji w życiu... (patrz temat o samobójstwach )

Nata_89 napisał(a):Góry... To moja miłość... Są piękne i wielkie...

Chodząc po górach zapominam o wszystkich smutkach i tym, co złego czynią ludzie... Piękne widoki sprzyjają w rozmowie z Bogiem... Nie dziwi się, że Jan Paweł II kochał je...
Jakbym słyszała siebie... Uśmiech mi teraz strasznie brakuje górskiego klimatu... z chcęcią wybrrałabym sie naaa ogromny spacer po górskich przestworzach Uśmiech Szczególnie ukochane Bieszczady i Beskid nIski Uśmiech
Tylko TY i ON wśród niezwykłych atutów górskiej przyrodyyy Uśmiech

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
06-10-2006 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
W sumie to co roku jestem jestem w Zakopcu, gdyż uwielbiam góry bardziej niż morze. Dopiero w te wakacje wybieram się gdzie indziej... ale tak szczerze powiedziawszy to nigdy nie kojarzyłam sobie ich z Bogiem. Teraz jak będę wędrować, wspinać się to na pewno będzie w moich myśląc... bo przymnie – koło mnie to zawsze jest Uśmiech

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
10-08-2007 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lolonka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Mialam okazję pojechać z moimi kochanymi do Zakopca,ale niestety nie wypaliło,boje się wysokości i myślałam ,że nie dam rady.Teraz bardzo tego żałuje,bo przecież tyle ile bym mogła to bym weszła.
Brak mi nieraz wiary w siebie,czuję się zagubiona.

lolonka
19-09-2007 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów