Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współżycie(Małżeńskie) - kiedy można a kiedy nie?
Autor Wiadomość
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Co do współżycia w ciąży można jeśli nie ma zastrzeżeń lekarza i jeśli tylko kobieta tego chce.Podobno kobiecie w ciąży się nie odmawia.Co do drugiego uważam że wielki post jest czasem zeby zwrócić uwagę na rzeczy złe i poprawić dobre.Sex w małżeństwie nie jest grzechem a wielki post jest czasem żeby zwrócić szczególnie uwagę na rzeczy dobre dla dwojga ludzi.Wstrzemiężliwość sama w sobie dla małżonków katolickich jest rzeczą naturalną i jeśli tylko prowadzą NMP.
30-08-2005 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Tak, kobiecie w "stanie błogosławionym" niczego się nie odmawia, ale najważniejsze aby także nie zaszkodzić, jednak już się dowiedziałem, że to pomaga, także i dziecku, tylko aby tez nie przesadzać. Pod koniec warto juz dać odpocząć kobiecie, bo i tak czeka ja ciękie przeżycie, jakim jest poród. Ale później jest także i radość. Takowa będzie dla mnie w styczniu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 01:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Wow, gratulacje Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Dziękuję Anniko, bardzo mi zależało na tych wszystkich wypowiedziach, bo mogą mi one bardzo pomóc w życiu, by unikać wchodzenia w grzech. Teraz mam bardziej jasną sytuację na ten temat.Dziekuję za to wszystkim i nadal zachęcam do dzielenia sie swoim doswiadczeniem i wiedzą.

Przypominam o pisaniu dłuższych postów, krótkie posty są uznawane za nabijanie i bedą usuwane.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Najpierw przepraszam ze nie na temat ale ostatni post noewgo "moderatora" jest niesamowity i niemoge powstrzymac sie od komentarzu. Zatem drogi "moderatorze" wedlog ciebie krutki post ale tresciwy i natemat jest zlym postem a dlugi w ktorym nawija sie od rzeczy jest postem pozytywmym. tak dalej a to forum na psy zejdzie..

wracajac do tematu to ofca ciaza u czlowieka trwa 9 miesiecy nie dłuzej człowiek to nie slon

jak molzonkowie chca to robic wtrakcie cazy to droga wolna a co do wielkiego postu to jest to dla mnie nic zobowiazujacego ani nic waznego.

MAM NADZIEJE ZE MOJ POST JEST WYSTARCZAJACO DLUGI
31-08-2005 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Lewiatan napisał(a):wracajac do tematu to ofca ciaza u czlowieka trwa 9 miesiecy nie dłuzej człowiek to nie slon

A gdzie ja napisałam, że trwa dłużej :?: :?: :?: I wiem, że człowiek to nie słoń! Nie rób ze mnie tępaka.

Lewiatan napisał(a):a co do wielkiego postu to jest to dla mnie nic zobowiazujacego ani nic waznego.

Doprawdy?! Skąd ja to wiedziałam, że to napiszesz :shock:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Offca napisał(a):...Można współżyć z żoną kiedy jest ona w czasie błogosławionym, ale chyba tylko do któregoś miesiąca, ze względów hmmm... fizycznych? anatomicznych? Nie wiem jak to określić ;P W każdym razie chodzi o płód. Jeśli się nie mylę, można spokojnie współżyć do 8 albo nawet 9 miesiąca, a później dac już dzieciątku trochę spokoju przed rozwiązaniem ...

A napisalas to tu

co do drugiego pewnie jestes prorkiem.
31-08-2005 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Tak? A starałeś się zrozumieć sens tego co napisałam? Można współżyć DO 8 albo DO 9 miesiąca, a przed porodem ( czyli PÓŹNIEJ)
Offca napisał(a):przed rozwiązaniem ...
dać na luz.
Nie rozumiem co tu jest niejasnego. Każdy wie ile trwa ciąża u ludzi jak domniemam.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Jak najbardzie sie staram i nadal z twojej wypowiedzi wnioskuze ze niejestes pewna czy do 8 czy 9 miesiaca ale jestes pewna ze puzniej czyli po 9 miesiacu.

Taka jeszcze jedna rzecz czasem lekasz zaleca stosunek tuz przed porodem aby wywolac porod tak samo jak chodzenie po schodach lub spacery po hallu szpitalnym. Tak aby uniknac podania octow.
31-08-2005 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wiesz co oznacza DO 9 miesiąca?! Oznacza na przykład koniec 8 miesiąca, lub sam początek 9 miesiąca! A nie cały 9 miesiąc! A słówko "później" czytaj jako przed samym rozwiązaniem. Tomasz jakoś potrafił to zrozumieć. Mam Ci tłumaczyć jak dzieciakowi w przedszkolu?!

Cytat:Taka jeszcze jedna rzecz czasem lekasz zaleca stosunek tuz przed porodem aby wywolac porod tak samo jak chodzenie po schodach lub spacery po hallu szpitalnym. Tak aby uniknac podania octow.

To chyba się zaleca w przypadku, gdy mija termin porodu, a dziecko jak nie chciało "wyjść" tak dalej "nie chce". Mojej siostry koleżanka tak miała, tylko że jej poród chyba chemicznie wywołano. Z jakiego źródła zaczerpnąłeś powyższe stwierdzenie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
z wlasnych doswiadczen (ups chyba zakrutki post dalem)
31-08-2005 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Lewiatan napisał(a):z wlasnych doswiadczen

Tak? Rodziłeś już w taki sposób? Też chodziłeś po schodach, spacerowałeś sobie? Ktoś z Tobą współżył przed samym porodem by go przyspieszyć? Może chcesz o tym porozmawiać? :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ja nie ale moja zona to robila i jak nazlosc musiala byc "cieta" bo Filipek moj syn niechcial sam wyjsc na ten swiat trzeba bylo mu pomoc mechanicznie nie naturalnie.
A ja bylem przytym i moge powiedziec ze tez rodzilem razem z moja zona. Osobiscie lekasz nie mi nie mowil zeby współzyc ale mojemu znajomemu tak.
31-08-2005 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Bardzo dziwne, bo nigdy nie wspominałeś, że masz żonę i dziecko. Wybacz, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć za bardzo.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-08-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Lewiatan napisał(a):Najpierw przepraszam ze nie na temat ale ostatni post noewgo "moderatora" jest niesamowity i niemoge powstrzymac sie od komentarzu. Zatem drogi "moderatorze" wedlog ciebie krutki post ale tresciwy i natemat jest zlym postem a dlugi w ktorym nawija sie od rzeczy jest postem pozytywmym. tak dalej a to forum na psy zejdzie..

wracajac do tematu to ofca ciaza u czlowieka trwa 9 miesiecy nie dłuzej człowiek to nie slon

jak molzonkowie chca to robic wtrakcie cazy to droga wolna a co do wielkiego postu to jest to dla mnie nic zobowiazujacego ani nic waznego.

MAM NADZIEJE ZE MOJ POST JEST WYSTARCZAJACO DLUGI

Lewiatanie

Gdybym był naprawdę wredny to bym ten post Anniki usunął, ale tego nie zrobiłem,ale przypomniałem, to co pisało większość moderatorów tutaj, więc postaraj się nie lekceważyć tego.
A jeżeli już lekceważysz, to nie zdziw się jak dostaniesz kolejne ostrzeżenia.

i tak na koniec : punkt 19 regulaminu

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów