Ankieta: Czy modlisz się modlitwą brewiarzową ?
TAK, regularnie, wszystkie Godziny
TAK, regularnie, wybrane Godziny
TAK, nieregularnie
TAK, ale sporadycznie, okazyjnie
NIE, nie chcę, nie odpowiada mi taka forma
NIE, nie znam tej formy
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa brewiarzowa
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Modlitwa brewiarzowa
Hej wszystkim Uśmiech Co myślicie o takiej formie modlitwy :?: Modlitwa brewiarzowa inaczej Liturgii Godzin u osoby świeckiej - i nei tylko: przesada czy przykład godny polecenia :?:

Zachęcam do wypowiedzi wszystkich bez ograniczeń Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-08-2005 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
piękna... naprawdę piękna i głęboka modlitwa... szkoda tylko, że u mnie jest sporadyczna. i mam niestety mało czasu na ową.
uwielbiam śpiewać Jutrznię, modlić się Nieszporem... to głębokie.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
28-08-2005 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
No ja jeszcze swojego własnego brewiarza nie posiadam (a dokładniej to Liturgii Godzin dla świeckich :wink: ) Ale uważam tę modlitwę za bardzo piękną i wiem że wiele osób świeckich się nią modli Uśmiech Uważam że jest to przykład godny polecenia Uśmiech A szczególnie jeśli osoba ta upodobała sobie tę modlitwę i naprawdę w niej się zagłębia Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
28-08-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
modlitwa brewiarzowa podoba mi się - gorzej z konsekwencją w modleniu się, no ale może kiedyś sie uda Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
28-08-2005 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
ja posiadam własną osobista i prywatna LG w wersji 4 tomowej. kiedys z regularnym odmawianiem było łatwiej, teraz szczególnie kiedy mam ciężki duchowo czas, jest gorzej Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
28-08-2005 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja także posiadam Liturgię Godzin Uśmiech dostałem w prezencie od ks . Darka Uśmiech

Niemal co dzień się nia modlę. Jutrznia, Modlitwa w ciagu dnia i Nieszporki.
W najblizszym czasie będę zobowiązany modlić się nia ciagle Duży uśmiech
29-08-2005 07:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jest to szczególna modlitwa, ponieważ prawie 100% to teksty Biblii. Fakt, psalmy są trochę uładzone - przystosowane do śpiewu ale przecież to nie wypacza sensu a łatwiej się śpiewa!

Osobiście to czytam w ciszy. Polecam z prostej przyczyny kontakt ze słowem Bożym oraz modlitwa z całym Kościołem powszechnym. Jest także szczególnie pomocna gdy człowiekowi nie chce się modlić. Nie chodzi mi, że jest gotowy wzór to se odklepie ale to własnie pomoga. Gdy nie umiem sie modlić Bóg przychodzi z pomoca mojej słabości oto w taki sposób :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
29-08-2005 08:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja po raz pierwszy z Jutrznią i nieszporami spotkałem się dopiero na tegorocznym Przystanku Jezus. I szczerze mówiąc "nie uwiódł" mnie ten rodzaj modlitwy. Wiem, że wiele osób korzysta z tej formy modlitwy i doceniam to. Ale mi po prostu ona jakoś nie pasuje.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
29-08-2005 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
A ja się spotkałam pierwszy raz na rekolekcjach w Dobrym Mieście. Codziennie się tam rano jutrznię odmawia. Mi się nawet podoba, ale jak jest większa grupa osób, bo samej to trochę smutno no i samej w domu raczej na głos się nie pomodlę... Nie podobał mi się tylko rytm w jakim była ona odśpiewywana, ale chyba jest ich kilka a nie jeden, a my w tym roku mieliśmy taki... hmmm... trochę nieciekawy i smutny.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-08-2005 10:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
TAK, nieregularnie

Bardzo fajny sposób na modlitwe oraz na organizacje czasu na nią. Wiadomo,ze Jutrznią nie będę się modlił w nocy a Nieszporami w dzień ;P

Nie lubię tylko wspołnie spiewac ale samemu recytowac owszem Uśmiech :aniol:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
29-08-2005 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Uwielbiam Jutrznię za nieszporami nie przepadam.Ale nie zawsze jest czas na chwilę ciszy rano.
30-08-2005 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Zdarzyło mi się bodaj kilkakrotnie odmawiać brewiarz. Planuję kupno takowego, lecz na razie z braku funduszy nie mogę sobie na to pozwolić. Lubię jednak tę formę modlitwy i uważam ją za kolejny krok w poznaniu Boga. Brewiarz to nie tylko Jego uwielbienie poprzez śpiewane psalmy, ale również rozmowa z Nim, który patrzy na mnie każdego dnia.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
To wspaniała modlitwa całego Kościoła Powszechnego. Szczególnie piękne są teksty Ojców Kościoła z Liturgii Godzin. A jak jeszcze śpiewa się to (psalmy) w Gregoriance, to już miodzio w sercu.[/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
31-08-2005 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Ajfen napisał(a):Zdarzyło mi się bodaj kilkakrotnie odmawiać brewiarz. Planuję kupno takowego, lecz na razie z braku funduszy nie mogę sobie na to pozwolić. Lubię jednak tę formę modlitwy i uważam ją za kolejny krok w poznaniu Boga. Brewiarz to nie tylko Jego uwielbienie poprzez śpiewane psalmy, ale również rozmowa z Nim, który patrzy na mnie każdego dnia.

Ja początkowo korzystałam z tekstów w internecie, zawsze są np. na http://www.katolik.pl

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Futrzak napisał(a):Ale mi po prostu ona jakoś nie pasuje.
A mi wręcz przeciwnie, bardzo pasuje. :krzywy: Jeśli wszystko będzie OK, to już niedługo powinnam posiadać swój własny brewiarz. :jupi:
Ten rodzaj modlitwy stał mi się szczególnie bliski podczas Przystanku Jezus - to sposób na moje często się ujawniające lenistwo. :wink:
31-08-2005 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów