Ankieta: Czy modlisz się modlitwą brewiarzową ?
TAK, regularnie, wszystkie Godziny
TAK, regularnie, wybrane Godziny
TAK, nieregularnie
TAK, ale sporadycznie, okazyjnie
NIE, nie chcę, nie odpowiada mi taka forma
NIE, nie znam tej formy
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa brewiarzowa
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #106
 
Hehe. Na trzeciej stronie tego wątku sa moje wypowiedzi. trochę sie zmienilo od tego czasu. Tak mniej więcej od roku. W dni powszednie odmawiam regularnie Jutrznię z psalmem Wezwania oraz Nieszpory. W niedzielę wszystkie godziny Oczko
Ale poprzez regularne praktykowanie medytacji nauczyłem sie koncentrowac na modlitwie i już nie "klepię"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
16-08-2009 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
U mnie też się zmieniło. Przerzuciłam się na kapłański. Taka sama przemiana jak u Ciebie Kyllyan. Cuda, które dostrzega się po pewnym czasie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-08-2009 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #108
 
Brewiarz jest niesamowity. Niesie ze sobą głęboką treść i zgrywa się z Nami. Gdy ktoś nie czuje sił, nie czuje chęci do spontanicznej modlitwy, sięga po brewiarz, odmawia np. jutrznię i po tym juz zyje tą właśnie modlitwą, pamięta słowa psalmów przez cały dzień... Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
19-08-2009 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #109
 
Ja po przerwie zbieram się do powrotu Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-08-2009 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
Odmawiam, ale nie regularnie. I najczęściej jest to kompleta. Posiadam brewiarz dla świeckich i jak dla mnie na początku był strasznie trudny w użyciu, ale już się jakoś tam przyzwyczaiłam. Uwielbiam ten sposób modlitwy, bo jakoś zawsze tak się dzieje, że przekazuje ona mój stan ducha w danej chwili. Czuję tę prawdziwą bliskość, jaką powinno się czuć na rozmowie z Bogiem. Jak dla mnie piękna modlitwa. Polecam. Duży uśmiech

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
21-08-2009 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #111
 
Modlitwa brewiarzowa -super sprawa Uśmiech) chociaz np laudesy w niedzielę mają części które powtarzaja sięzawsze i to mi sie trochę nudzi.. W niedziele zmawiamy je przed śniadaniem dałą rodziną.. tak w tygodniu to raczej nie mamy czasu sie zgrac razem bo każdy ma swoje sprawy.Ale nieszpory tez staramy się zmawiać w miare systematycznie. Taka rodzinna modlitwa bardzo wiele wznosi w nasze życie. Przynajmniej ja to widzę ile daje mi sił Oczko

ostatnio : dobra to nie było ostatnio, bo w czerwcu Duży uśmiech no ale sie pokłóciłam z moim młodszym bratem bo zrobiłam popcorn dla nas i nie chciał zmyć patelni bo cos tam i skończyło sie trzaśnięciem drzwiami, byłam wkurzona na niego.Wieczorem zapukał do mojego pokoju,akurat zmawiałam nieszpory, spytał czy może wejść,dosiadł sie obok" potem jeszcze dziesiątke różańca zmówiliśmy razem...
dobrze jak sie pamięta w rodzinie o modlitwie, to potem procentuje w życiu Oczko

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
24-08-2009 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
bashca napisał(a):ostatnio : dobra to nie było ostatnio, bo w czerwcu Duży uśmiech no ale sie pokłóciłam z moim młodszym bratem bo zrobiłam popcorn dla nas i nie chciał zmyć patelni bo cos tam i skończyło sie trzaśnięciem drzwiami, byłam wkurzona na niego.Wieczorem zapukał do mojego pokoju,akurat zmawiałam nieszpory, spytał czy może wejść,dosiadł sie obok" potem jeszcze dziesiątke różańca zmówiliśmy razem...
dobrze jak sie pamięta w rodzinie o modlitwie, to potem procentuje w życiu Oczko
piękne jest to, że w rodzinie tak jest czasem, ze całe rodziny wspólnie się modlą, wierzą, szczególnie Brewiarzem, bo jego lepiej odmawiać we wspólnocie...

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
27-08-2009 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
Mi się czasem zdarza odmawiać wspólnie z bratem nieszpory. Tylko, że formą komunikacji jest tel kom.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-08-2009 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #114
 
Gregoriano napisał(a):Jest to szczególna modlitwa, ponieważ prawie 100% to teksty Biblii.
Przesada- hymny nie są tekstami Biblii, również słowo Ojców Kościoła, czy dokumenty np soborowe.

Acha- Jutrznię połączona z godziną czytań i kilkunastominutowa modlitwa w ciszy, odmawiamy z żoną regularnie, przed praca, a w niedziele i święta z dziećmi, ale już samą jutrznię.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-08-2009 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #115
 
Rachel napisał(a):Tylko, że formą komunikacji jest tel kom.
to już nie to samo, ale jednak, nie jest to już w samotni Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
28-08-2009 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Cóż, tak to wygląda jeżeli rodzeństwo jest w różnych zakątkach Polski.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-08-2009 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #117
 
Hmm.. w modlitwie brewiarzowej właśnie piękne jest to, że my odmawiamy jutrznię, a chińscy mnisi nieszpory Uśmiech Kiedy oni śpią, my mamy modlitwy w ciągu dnia, gdy my - oni modlą sie za nas. To piękna modlitwa, bo jednoczy w słowach Psalmów i hymnów niesionych do Boga wszystkich katolików, a także prawosławnych...

Modlitwa przez telefon to co prawda nie to samo, ale jednak też ma swój wyraz i teologię Duży uśmiech
28-08-2009 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #118
 
Dawid napisał(a):Modlitwa przez telefon to co prawda nie to samo, ale jednak też ma swój wyraz i teologię Duży uśmiech
Modlitwa w wymiarze wspólnotowym jakoś jednak lepiej mi pasuje. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. A gdzie dwóch lub trzech spotyka się w imię moje, tam ja jestem A przez telefon? ......
Idąc dalej, dojdziemy do tybetańskich bębenków modlitewnych. Tez mają swój wyraz i teologię, cokolwiek by to znaczyło.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-08-2009 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #119
 
A propos brewiarza: może warto zajrzec czasem tu: http://fronda.pl/der_priester/blog
dodać komentarz, sugestię...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-08-2009 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #120
 
Cóż, łatwo jest jak wszyscy są razem. Inaczej, jak każdy w innym krańcu Polski. I łatwiej jak ktoś założył rodzinę .... Nie pisałam o codziennym odmawianiu przez tel tylko od czasu do czasu. Na pewno nie mam zamiaru przeprowadzić się na teren Tybetu bo dużo bym wydała na dzwonienie do rodziny :diabelek: czy też kupować bębenków :evil: :diabelek:
sant napisał(a):Modlitwa w wymiarze wspólnotowym jakoś jednak lepiej mi pasuje. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. A gdzie dwóch lub trzech spotyka się w imię moje, tam ja jestem
To jest bardzo ciężko zorganizować wymiarze brewiarza. Cóż...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-08-2009 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów