Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I jak tu się nie złamać ...
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
I jak tu się nie złamać ...
Trochę sobie pomarudzę Smutny

Znalazłam wiadomość napisaną przez pewną matkę. Tzn. ona jeszcze nie urodziła. Okazało się że jest w ciąży, nieplanownej. Mąż zarzuca, ze specjalnie nie uważała, że to głupota, ona, że nie kocha sowjego dziecka, męża nie chce znać, teraz to już pójdzie do piekła na pewno, bo następne dziecko zabije.

Tysiąc ludzi zginęło przez plotke w Iranie.

Rok temu zginęły dzieci w Biesłanie a do dziś rodzice nie doszli, jak doszło do tragedii. Nienawidzą sami siebie, że nie uchronili dzieci przed śmiercią.

U mnie w pracy jenda z pań na wniosek o integracyjengo grilla w piatek odpowiada: to niech nam teraz ksiadz jakis odpust załatwi. I ONA TO MÓWIŁA ŚMIERTELNIE POWAŻNIE !!!!!

Dopiero co byłam świadkiem bitki ulicznej, bo jakis pijany facet zatoczył się na samochód wjeżdżający na chodnik - zresztą wbrew przepisom - i oskarżył kierowcę, że ten go potrącił.

Muszę patrzeć jak ktoś mi bliski niszcz siebie i innych, w tym mnie, bo potrzebuje pomocy, a nie chce jej, bo to by oznaczało wzięcie siez życiem za bary i próbę zrobienia ze sobą porządku, a przecież po co, skoro lepiej jest usiąść na tyłku i poczekać na koniec Smutny

I to wszystko zajęło przestrzeń 1-2 godzin...

-----

Ja wiem, że zło jest tak widoczne, bo jest głośniejsze, ale czasem można odnieść wrażenie, że dobro po prostu przegrywa Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat: teraz to już pójdzie do piekła na pewno, bo następne dziecko zabije.
Powiedz Jej, że nie ma prawa tak mówić. Nie wiadomo kto gdzie skończy. Święty Paweł był nałogowym mordercą, a Jezus tak potrafił w swojej NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI nagiąć Go do swojej woli, że Paweł stał się orędownikiem Bożej Miłości, kim ja sam chciałbym być. Jezus potrafi wybaczyć wszystko.
Pamiętaj, że gdy Go żołnierze rzymscy przybijali do krzyża, to modlił się za nich: "Ojcze, PRZEBACZ im, bo nie wiedzą, co czynią"
O ileż bardziej przebaczy skruszonej kobiecie
A co do tego dziecka, to niech go nie uśmierca. Lepiej już zrobi, kiedy je urodzi i odda do domu dziecka, a najlepiej( i to Bóg doceni z pewnością), kiedy sama je wychowa( to będzie jej krzyż od Pana( za to powinna Mu dziękować).

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Tyle, to ja wiem, ale i tak dziekuje Uśmiech

Gdybym miała okazje, to bym jej to powiedziała, i wiele innych rzeczy, ale najgorsze jest to, że ja tylko mogłam przeczytać jej świadectwo Smutny

Po prostu nic nie można zrobić !!!

Jak się tyle nawarstwi, to wtedy naprawdę nie wiadomo, co robići czy warto... bo normalnei to wiem, że pewnie, że tak, ale w takich chwilach to tylko zawinąć sie w koc, położyć w kacie, i zasnąć na trzy tygonie.

Ech, muszę odpocząć w końcu, bo przez ten ciągły pęd jestem zmęczona i marudna i czarno widzę świat :]

Czyli nie trzeba się mną w ogóle przejmować Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Po prostu nic nie można zrobić !!!
Można, a nawet trzeba. Może nie dla niej, ale na przykład w twoim otoczeniu jest ktoś, kto potrzebuje pomocy. Chrześcijanin nie jest od załamywania rąk, tylko od niesienia pomocy w imię Chrystusa. Kochaj życie i dawaj siebie innym. Taki jest jego cel. Mówił o tym Jezus. Jeśli się załamiemy nad niedolą świata, to sami źle skończymy. Cieszmy się z życia i z tego, że dane nam jest znać Chrystusa i dawajmy siebie innym.Amen!!!

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
31-08-2005 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Dzięki, w szczególności za to Uśmiech

Cytat: Jeśli się załamiemy nad niedolą świata, to sami źle skończymy.

I za to ściagnięcie na ziemię masz "pomógł" Uśmiech Z Bogiem Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2005 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie martw się, to się tylko tak wydaje, ale warto się starać by za zło nie odpłacać złem, wtedy przewaga dobra napewno wzrośnie.
Ale jeśli za wszystko płacimy złem, jeżeli sie mścimy za to, że ktoś nam cos zrobił to marne szanse są na przewage dobra.
Ponadto często uważamy, ze to inni powinni się zmieniać (zmienić), tylko nie ja. Ale to właśnie kazdy powinien zacząć od siebie, do chwili kiedy w sobie nie zauważymy grzechów: egoizmu, pychy, zazdrości,kłamstwa i wielu innych, to nie można mówić by inni się zmieniali. A bardzo trudno jest się zmienić, jeśli w życiu nie ma miejsca dla Boga lub jest on na ostatnim miejscu a nie na pierwszym.

I pamiętaj : [shadow=blue]Dobro zwycięży[/shadow]

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
Moja rada
Ja dodam że wiele jest sytuacji kiedy po ludzku patrząc nic nie da się zrobić albo nie można pomóc. Oglądam w telewizje jakąś tragedie i co mogę na nią poradzić. Smutny . A od czego jest modlitwa. [-o< Zawsze można się pomodlić za danego człowieka lub w danej intencji. Przecież modlitwa to jeden z najważniejszych ludzkich uczynków. Kiedy nie umiem pomóc fizycznie staram się pomóc duchowo. I ufam że Bóg mnie wysłucha. Bo On wszystko może. Uśmiech

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
31-08-2005 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jeśli chcesz przezwyciżyć pokusy i kłopoty,
Jeśli chcesz zniszczyć złe zamiłowania,
jeśli chcesz poznać podstępy szatana i zwyciężyć je kompletnie,
jeśli chcesz żyć radośnie wśród zmartwień,trosk i udręk tego świata,
jeśli chcesz postępować na drodze ducha i nie być wleczonym przez potok namiętności,
jeśli chcesz odstraszyć i odrzucić daleko za siebie złe myśli,
jeśli chcesz aby twoja świadomość zastała napełniona ąwiętymi myślami,
a twoje serce wznisłymi pragnieniami doskonalenia się,
jeśli chcesz mieć ducha potężnego i stały zapał w służbie Bożej,
jeśli chcesz wypełnić wszystkie wady i otrzymać wszystkie cnoty,
jeśli chcesz osiągnąć konteplację i największe zjednoczenie z Bogiem,
BĄDŻ CZŁOWIEKIEM MODLITWY!!!
gdyż w modlitwie otrzymuje się namaszczenie Ducha Świętego, który oświetla świadomość, a przez światło modlitwy otrzymuje się dar kontemplacji i upodobania rzeczy niebieskich.
Św.Antoni M. Klaret

Kartrckę z tą modlitwą mam w Bibli.Polecam.
31-08-2005 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Tak, to jest wspaniałe co napisałaś, napewno sobie to zamieszczę w widocznym miejscu. Tak na marginesie : nie Klaret tylko Claret - wspaniały człowiek i apostoł ewangelii wśród ludzi o znacznie odmiennej kulturze. Bardzo ciekawa postać. Nie wiedziałem, że on cos takiego napisał, ale ciesze się, że to zamieściłaś. Moze pomóc wielu osobom, także i mnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
Jesteście kochani, dziękuję :*

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-09-2005 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
TOMASZ32 napisał(a):Dobro zwycięży

To dopiero przerażająca perspektywa!

Nie wiem czy gdzieś tego cytatu nie skrobnąłem, ale go powtórzę: Jeśli kimś kieruje rządza władzy, chciwośc i miłość własna to pół biedy-ich przynajmniej czasem gryzie sumienie, ale nie ma nic gorszego od jasnookiego idealisty, który postanowił uszczęśliwić świat, gdyż zaleje on całą ludzkość krwią po kolana i nawet się nie skrzywi"

Jeśli "dobro" zwycięży to będziemy brodzić po kolana w krwi. Jak zło zwycięzy zresztą też.


IMHO kluczem do tego by świat stał się lepszym mniejscem nie jest to żeby zwyciężyła jakaś konkretna opcja tylko równowaga. Równowaga w dązeniu do włąsnego szcześcia i szczęścia najbliżych względem społeczeństwa i państwa. Równowaga względem zaspokajania własnych potrzeb i pomaganiu innym, równowaga aby nasze złe uczynki były zbilansowane dobrymi. Wcale nie trzeba kochać wszystkich ludzi (jak nakazuje chrześjaństwo)- wystarczy szacunek i trochę tolerancji.
18-10-2005 15:05
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów