Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest dla nas największym zgorszeniem?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wojtek37 napisał(a):Ja natomiast, staram się nie gorszyć innymi braćmi, którzy może są słabsi ode mnie w wierze. Nie jest to łatwe, ale kiedyś słyszałem od pewnego zakonnika na Oazie. iż "gorszy się zawsze gorszy."

[ Dodano: Pon 05 Wrz, 2005 17:45 ]
Ja bym raczej wplał "Boże miej miłosierdzie, nade mną grzesznikiem"

Ale warto też chyba pamiętać, ze jeśli my zdajemy sobie sprawę z tego, ze coś jest złe to nalezy innych napominać, by zmieniali swoje postępowanie, które jest dla nas zgorszeniem. Jest to oczywiście bardzo trudne zadanie,jednak jako katolicy zostaliśmy powołani do tego by dawać świadectwo prawdzie, św.Paweł bardzo czesto o tym wspominał, by napominać innym i by nie być zgorszeniem dla innych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2005 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja ostatnio to najbardziej gorszę się... sobą. Jak sobie powoli uświadamiam jakim naprawdę jestem człowiekiem, ile zniszczenia potrafię dookoła siebie siać i tym samym "zabijać" ludzi dookoła, to naprawdę - zgorszenie totalne.

Na szczęście ma to i dobrą stronę - bardzo dobrze widzę, że jest mi potrzebne nawrócenie, że bez Boga, to po prostu pływałbym w oceanie esencjonalnego egozimu.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
18-11-2005 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Krótko: ludzkość jako całość.
18-11-2005 14:29
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):Krótko: ludzkość jako całość.

Włącznie z sobą, semper? Bo chyba jesteś człowiekiem?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-11-2005 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Łącznie ze mna Tomaszu bo jestem człowiekiem oraz łącznie z Tobą, gdyż jak przypuszczam jesteś człowiekiem również. Chyba nie napisałem żadnych wyjątków?

I do ludzkości jako do całości mam żal, ale nie do poszczególnych osobników (żeby było jasne).
18-11-2005 18:15
Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
wobecnej chwili nic mnie nie gorszy - juz gorsza chyba nie moge być Smutny

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
19-11-2005 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
semper_malus napisał(a):Łącznie ze mna Tomaszu bo jestem człowiekiem oraz łącznie z Tobą, gdyż jak przypuszczam jesteś człowiekiem również. Chyba nie napisałem żadnych wyjątków?

I do ludzkości jako do całości mam żal, ale nie do poszczególnych osobników (żeby było jasne).

A dlaczego semper masz żal do ludzkości? Uśmiech Przepraszam,że pytam, jesli nie chcesz to mozesz nie odpowiadać, ale jesli mozesz to odpowiedz? Łatwiej może będzie mi ciebie zrozumieć. Uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-11-2005 02:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Bo biorą z przyrody wszystko co chcą i nie dają nic w zamian i nie liczą się z konsekwencjami swych czynów. Bo zamiast patrzeć na siebie jak na część Natury wywyższają się i myślą, że są czymś lepszym- a nie są. Bo wyżynają się z głupich powodów dążac do samozagłady, ale wykańczając się wykańczają jednocześnie wszystko inne co żyje.

Generalnie Natura i ewolucja stworzyły błąd, któremu na imię człowiek.
23-11-2005 03:35
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:Generalnie Natura i ewolucja stworzyły błąd, któremu na imię człowiek.

Tylko, że pamiętaj iż tysiąc lat temu, czy wcześniej człowiek potrafił żyć w symbiozie z naturą. Było na ziemi mniej ludzi, środowisko nie było w zasadzie niczym zagrożone. Dopiero teraz, człowiek jak debil wycina masowo drzewa, zabija zwierzęta, zatruwa środowisko, tylko dlatego, żeby tylko JEMU było dobrze, a przyrode ma w...
Kiedyś człowiek tez czerpał z przyrody, ale nie w taki sposób jak teraz!!! Czerpał, ale nie w sposób dla niej destruktywny :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2005 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
Kiedyś był integralną częścią systemu, teraz próbuje ten system przerobić na swoje potrzeby, zakłócając wszelką harmonię...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-11-2005 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Chyba wola boska co? Przecież mówi Pan coby się rozmnażać i posiąść ziemie- więc niby skąd te święte oburzenie.
23-11-2005 17:27
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Posiąść, ale nie niszczyć. Nie rób z Pana Boga głupka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-11-2005 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
przcież nie muszę nie?
26-11-2005 07:45
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Semper, to już zakrawa na chamstwo :evil: Po co ty to robisz :?: Przypomnij sobie czasem, jaki typ forum otwierasz ;(

O właśnir, dla mnie zgorszeniem jest brak szacunku do rozmówcy Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-11-2005 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dla mnie zgorszeniem jest jak 22letnia osoba robi z siebie dziecko stylem swoich wypowiedzi :diabelek:
26-11-2005 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów