Ankieta: Czy potrafisz tworzyć strony www?
Tak, umiem tworzyc strony
Nie, nie umiem i liczę na pomoc innych
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie stron www
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca lepiej dogadaj sie z Groniem albo na PW albo przez gg nie pisz takich wwiadomosci powszechnie bo pozniej kazdy by mogl zrobic z tym co zechce Uśmiech Oczko
12-09-2005 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Oj wiem, wiem, też to chciałam pozniej wykasować. Mam nadzieję, że Groniu zdąrzył zapisać... Juz mi się na PW nie chciało pisać ;P
Groniu, zapisałeś, czy mam Ci na PW przesłac?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-09-2005 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Gonzo napisał(a):Offca lepiej dogadaj sie z Groniem albo na PW albo przez gg nie pisz takich wwiadomosci powszechnie bo pozniej kazdy by mogl zrobic z tym co zechce Wesoły Oczko

Na szczęśnie od razu zareagowałem 8-[

Zapisałem, to ja edytowałem tego posta ufff :o
12-09-2005 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
No to dobrze :- Więc czyń Groniu co trza Uśmiech Tylko tak, żeby mi się licznik odwiedzin nie wyzerował i żeby był taki stan jak mam teraz. Da się to tak? :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-09-2005 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
no tak Groniu Ty go edytowales ale ja go wczesniej edytowalem wiec Ty edytowales juz to co ja edytowalem Duży uśmiech :diabelek: czyli dzialamy szybko Oczko :diabelek:
12-09-2005 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Offca napisał(a):No to dobrze Gwiżdże Więc czyń Groniu co trza Wesoły Tylko tak, żeby mi się licznik odwiedzin nie wyzerował i żeby był taki stan jak mam teraz. Da się to tak? Pan Zielony
Zrobiłem Uśmiech Jest tylko jeden problem, jeżeli chcesz mieć ten skrypt widoczny na każdej stronie musisz zamienić pliki .html na .php, ale to jest mniejszy problem bo mogę to zrobić bez problemu, większym problemem jest to, że trudniej będzie ci edytować stronę, choć może nie znacznie hmmmm....
A tu masz przykład strony którą przerobiłem na php i wstawiłem ten skrypcik http://www.kanaan-odnowa.olsztyn.opoka.o...glowna.php Pomysł
12-09-2005 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
i musze przyznac ze mi strona php jakos szybciej sie zaladowala niz html Uśmiech Uśmiech
12-09-2005 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Uuuuu, superaście to teraz wygląda :mrgreen: Czyli musiałabym teraz rozszerzenia pozmieniać z html na php w każdym tekście? Znasz na to jakiś szybszy sposób niż ja, czyli wchodzenie do edytora, i zmienianie każdego pliku na php, po czym wrzucanie go na serwer przez total commandera? ;P
A jeszcze mi powiedz, jakie mogę mieć problemy teraz z edytowaniem strony? W czymś się mogę nie połapać?


Gonzo napisał(a):i musze przyznac ze mi strona php jakos szybciej sie zaladowala niz html

Mi tyż :mrgreen: \Duży uśmiech/

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 ]
Acha, jeszczem się chciała spytać panów expertów jaki kodzik się wpisuje, żeby zmienić czcionkę na jakąś inną? I czy jest jakaś strona z przykładami czcionek, których mogę użyć na stronie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-09-2005 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Offca napisał(a):Uuuuu, superaście to teraz wygląda Pan Zielony Czyli musiałabym teraz rozszerzenia pozmieniać z html na php w każdym tekście? Znasz na to jakiś szybszy sposób niż ja, czyli wchodzenie do edytora, i zmienianie każdego pliku na php, po czym wrzucanie go na serwer przez total commandera? jęzor
Żaden problem mogę to dla ciebie zrobić to jest kwestia paru minut :wink:

Offca napisał(a):A jeszcze mi powiedz, jakie mogę mieć problemy teraz z edytowaniem strony? W czymś się mogę nie połapać?
Skrypty php nie są wyświetlane z poziomu komputera, muszą być odpalane z serwera, czyli możesz mieć problem z podglądem strony, ale jeżeli poprzestaniesz na tych skryptach to nie powinnaś mieć większego problemu Uśmiech
12-09-2005 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Groniu napisał(a):Żaden problem mogę to dla ciebie zrobić to jest kwestia paru minut

no to jakbyś mógł... :mrgreen: Bo ja bym się pewnie do jutra z tym babrała ;P

Groniu napisał(a):Skrypty php nie są wyświetlane z poziomu komputera, muszą być odpalane z serwera, czyli możesz mieć problem z podglądem strony, ale jeżeli poprzestaniesz na tych skryptach to nie powinnaś mieć większego problemu

Acha, czyli jak poprzestanę tylko na tych licznikach w php, si? Na razie mi wystarczy tyle, chciałam się po prostu pozbyć tych głupich reklam, bo mi wyskakiwały przez te darmowe serwisy licznikowe z których korzystałam :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-09-2005 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Offca napisał(a):
Groniu napisał(a):Żaden problem mogę to dla ciebie zrobić to jest kwestia paru minut


no to jakbyś mógł... :mrgreen: Bo ja bym się pewnie do jutra z tym babrała ;P
Zrobię to jutro bo zaraz idę spać :wink:


Offca napisał(a):Acha, czyli jak poprzestanę tylko na tych licznikach w php, si?
Myślę, że nie powinno być problemu Uśmiech


Offca napisał(a):Na razie mi wystarczy tyle, chciałam się po prostu pozbyć tych głupich reklam, bo mi wyskakiwały przez te darmowe serwisy licznikowe z których korzystałam Przewraca Oczy
Offca napisał(a):Gonzo napisał/a:
i musze przyznac ze mi strona php jakos szybciej sie zaladowala niz html

Mi tyż Pan Zielony Tańcze

Właśnie dlatego strona html się włącza dłużej od tej php :wink:
12-09-2005 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Groniu napisał(a):Zrobię to jutro bo zaraz idę spać

Dobrze, już i tak Cię dziś dostatecznie wymęczylam Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-09-2005 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Z dużym zainteresowaniem przeczytałam posty w tym temacie i mam pytanie.Czy są jakieś programy na Linuxa godne polecenia?
12-09-2005 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Nie jest tak źle z linuxem. W wielu dystrybucjach zadomowiło się kilka programów do tworzenia ston WWW. Ot choćby Open Office. Pozwala całkiem wygodnie komponować strony w HTML (zarówno wizualnie, jak i grzebiąc w samym kodzie). Można także posłużyć sięprogramem Eclipse (po dodaniu stosownych wtyczek). Innym programem jest Blue Fish - pozwala zarządzać całym projektem naszej witryny. Można pojedyncze strony edytować w Mozilli lub Firefoxie (potrzebne są dodatkowe wtyczki). Mozliwości takie ma najnowsza wersja przegldarki Netscape (wypadłą nieco z obiegu i popadła w zapomnienie). Jest jeszcze kilka innych programów, ale nei pamiętam ich teraz. W dystrybucjach Debiana, Mandrivy, Auroxa czy Fedora Core znajdą się podstawowe programy do edycji HTML. Wybór nie jest może jeszcze oszałamiający, ale za to mamy do dyspozycji narzędzia darmowe i coraz lepsze.

Instalując Linuxa mamy podstawowy zestaw narzędzi do edycji grafik. Niestety, nie orientuję się, jak jest z edytorami Flasha. Co do PHP, to jeśli niechcemy posługiwać się Vim czy Emax - sięgnąć mozemy po Eclipse albo edytory typu "przeglądarkowego". Wystarczy pogrzebać na stronach SourceForge.

[ Dodano: Pon 12 Wrz, 2005 23:49 ]
Poprzez pośrednictwo Wine daje sie odpalić Front Page. Można też posłużyć cię Cross Ofiice (pozwala postawic MS Ofiice) lub VMWare (tworzymy sobie wirtualny komputer - warto mieć silny procek, dużo RAM i nieco miejsca na HDD).

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
12-09-2005 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Offca napisał(a):
Groniu napisał(a):Zrobię to jutro bo zaraz idę spać

Dobrze, już i tak Cię dziś dostatecznie wymęczylam Oczko

Gotowe, zrobiłem - wszystkie pliki php wrzuciłem na serwer i już funkcjonują Uśmiech
13-09-2005 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów