Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamy w telewizji
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
semper_malus napisał(a):Katolickie sianko bywa nie lepsze.

Semper może zejdę z tematu i zadam retoryczne pytanie: czy Ty w każdym temacie musisz odnosić się do zła bądź wogóle do katolicyzmu i katolickości?! To jest temat o reklamie, jej jakości i nie ma co z tym mieszać wszystkiego.... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-10-2005 08:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Gregoriano napisał(a):Semper może zejdę z tematu i zadam retoryczne pytanie: czy Ty w każdym temacie musisz odnosić się do zła bądź wogóle do katolicyzmu i katolickości?! To jest temat o reklamie, jej jakości i nie ma co z tym mieszać wszystkiego..

To jest temat o reklamie? Czy o antykatolickości telewizji? Ten post był bepośrednim odniesieniem do innego postu. Czy ten ktoś został skarcony, ze pisze nie na temat? Nie. Nie wydaje mi się.
01-10-2005 11:27
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:To jest temat o reklamie? Czy o antykatolickości telewizji?
Ja już nie powiem kto zrobił tu temat o antykatolickości telewizji. Jakoś reklamy nie są antykatolickie. My pisaliśmy o złych wartościach w nich przekazywanych i o tym, że ogłupiają człowieka, ale jak zwykle wejdzie sepmer i koniec. Już o kościele musi mówić i atakować nawet w temacie o reklamach.
Reklamy są głupie i nie przekazują dobrych wartości propagując materializm i wykorzystując seksizm. Ot wszystko, co na ten temat można rzec.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
01-10-2005 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Ajfen napisał(a):Reklamy są głupie i nie przekazują dobrych wartości propagując materializm i wykorzystując seksizm. Ot wszystko, co na ten temat można rzec.

Jesli ujmować rzecz poważnie uważam, że dobra reklama jest sztuką. Oczywiście większość to chłam z tym się zgadzam i nigdy nie kupuję produktów pod wpływem reklamy- wręcz głupia reklama jest stanie mnie skłonić by olać dany produkt, ale są reklamy -dzieła sztuki, że wspommnę np. żubra występującego w puszczy.

Reklamy mają prezentować i skłaniać do zakupu towarów, a nie przekazywać wartości. Po wartości to jak człowiek chce to szuka gdzie indziej. Także zgłupotą zdecydpowanej większości reklam nie ma co dyskutować, ale to , że nie przekazują wartości to jest chybiony zarzut bo to nie są przypowieści.
01-10-2005 13:29
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
semper_malus napisał(a):Także zgłupotą zdecydpowanej większości reklam nie ma co dyskutować, ale to , że nie przekazują wartości to jest chybiony zarzut bo to nie są przypowieści.

oczywiscie. poza tym, jak napisalem na samym poczatku, reklamy są robione 'pod ludzi'- więc: jakie społeczeństwo,taki naród. reklamy same w sobie nie mają za zadanie przekazywać określonych wartości dobrych czy złych- czyli śmiało można ich aksjologię pominąć.
ale to pośrednio wynika z postaw ludzi- to reklama jest do nich dostosowywana, a nie odwrotnie.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
01-10-2005 13:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Natomiast na zachodzie, zwłaszcza w Niemczech da się zaobserwować coś co można od biedy nazwać reklamą społeczną- nastawioną na ludzi i problemy społeczne. Był taki filmik/reklama dotycząca handlu ludźmi i prostytucji dziecięcej. Intrygujące i poruszające; także "reklama" zwracająca uwagę na problem nielegalnego oprogramowania - takie więzienne spoty też bardzo przemawiające do ludzi. Raz przejmujące raz dowcipne, ale zawsze intrygujące, zwracające uwagę- nie na produkty, ale na problemy.

Polskie reklamy- społeczne takie jak zły dotyk, czy dotyczące przemocy domowej to albo nachalne głupawe moralitety albo zwykła łopatologia, gdzie stosduje się chwyty z reklam proszków do prania. A szkoda.
01-10-2005 13:35
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
semper_malus napisał(a):Jesli ujmować rzecz poważnie uważam, że dobra reklama jest sztuką.
Ok, tu sie zgadzamy, ale to, co sie nam prezentuje przez kwadrans po każdych dziesięciu minutach filmu ze sztuką nie ma wspólnego zupełnie nic, no chyba że to ma być sztuka jak styl Boudlaire'a.

Nie zgadzam sie co do reklam społecznych - są na tyle proste w przekazie , że moze do coniektórych dotrze, że to nie problem z zachodnich filmów, ale obecny i u nas Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-10-2005 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Annnika napisał(a):ie zgadzam sie co do reklam społecznych - są na tyle proste w przekazie , że moze do coniektórych dotrze, że to nie problem z zachodnich filmów, ale obecny i u nas

Widzisz nie jest problem ,żeby pokazać, że coś jest złe. Przecież zła mamy pod dostatkiem w wiadomościach- katastrofy, morderstwa, wypadki, korupcja itd. Non stop, dzień w dzień. Dlatego samo pokazanie "zła" w reklamie społecznej nic nie daje- potrzebny jest pomysł, żeby ludzi to zaintrygowało, zaciekawiło-, żeby to jakoś się wyróżniło z tej papki telewizyjnej. Same pokazanie i napiętnowanie zła juz nie wystarcza- ludziom sie już opatrzyło.
02-10-2005 12:13
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Ale problem chociażby molestowania dzieci nie był wcześniej tak nagłośniony, mam znajomych którzy pracują w fundacjach i stowarzyszeniach pomocy takim dzieciom, po tych reklamach dopiero okazało się, jakiej rangi jest to problem, ludzie zaczęli sieprzyznawać, że w ich otoczniu dziecku dzieje sie krzywda.

Może pamiętacie taką reklamę społeczną o wypdkach na drogach - tę ze zdjęciami z kostnicy Smutny - faktem jest , że w porównaniu do poprzedniego roku ilość śmiertelnych wypdków na drogach w Polsce zmniejszyła sie o 30%. To ogrommna ilość, biorąc pod uwagę, że mówimy o śmierci ludzi jakby nie było.

Zmniejszyła sie także liczba zakażonych wirusem żółtaczki. To też coś :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-10-2005 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ajfen napisał(a):
Cytat:To jest temat o reklamie? Czy o antykatolickości telewizji?
Ja już nie powiem kto zrobił tu temat o antykatolickości telewizji. Jakoś reklamy nie są antykatolickie. My pisaliśmy o złych wartościach w nich przekazywanych i o tym, że ogłupiają człowieka, ale jak zwykle wejdzie sepmer i koniec. Już o kościele musi mówić i atakować nawet w temacie o reklamach.
Reklamy są głupie i nie przekazują dobrych wartości propagując materializm i wykorzystując seksizm. Ot wszystko, co na ten temat można rzec.

Tak Ajfenie, dokładnie o to mi chodziło, ze reklamy sa głupie i nie przekazują nic mądrego, ale same głupoty, ale nie każdy to potrafi zrozumieć, tylko fakt jest faktem, że nie potrzebnie sie używa niektórych wyrażeń, bo są tacy, którzy poprzekręcają to w drugą stronę. Reklama nie pokazuje dla mnie nic mądrego, nigdy nie widziałem dobrej reklamy. No, może po za tym żubrem, ale to jest reklama zachęcająca do kupowania piwa, a wiec namawiająca do picia alkoholu, więc samo wykonanie jest ok, ale przesłanie jest złe i dla mnie taka reklama jest już nic nie warta.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-10-2005 00:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
TOMASZ32 napisał(a):to jest reklama zachęcająca do kupowania piwa, a wiec namawiająca do picia alkoholu, więc samo wykonanie jest ok, ale przesłanie jest złe i dla mnie taka reklama jest już nic nie warta.
Ja wychodzę z założenia, że prawie wszystko jest dla ludzi, piwo również. Piwo, jak i wszystko inne jest towarem, który chce się sprzedać, a skoro chce się coś sprzedać, to trzeba to reklamować, bo konkurencja nie śpi.

Więc, to że się reklamuje piwo nie uważam za złe, tutaj złem jest, że w sklepach mimo zakazu sprzedaje się piwo i inne trunki, i użwyki nieletnim.

Interesujących reklam jest w Polsce coraz więcej, chociaż cały czas przede wszystkim czerpiemy z rynku niemickiego, a tamte reklamy są kiepskie imho. Natomiast jedne z ciekawszych to reklamy brytyjskie, no ale to juz rzecz gustu.

Co do reklam społecznych, to na szczęście są coraz lepsze i coraz bardziej interesujące, po prostu nasz rynek reklamy dobrze się rozwija, przynajmniej ten ogólnopolski, gdyż reklamy w mediach lokalnych to cały czas "zabawa w reklamę".

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
04-10-2005 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tak msg, masz rację, najorsze jest to, ze sprzedaje się nieletnim alkohol, mimo zakazu. Tylko pamiętam, ze w telewizji reklamujace np. alkohol miały być w późniejszych godzinach, a jednak długo to nie trwało, znowu puszczają takie reklamy wcześniej niż powinni.
Dzieci ogladają telewizje i takze reklama na nich działa, jeszcze bardziej niż na dorosłych. Tak przynajmniej myślę, że powinno tak być, ale nie jest.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-10-2005 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
TOMASZ32 napisał(a):Tak msg, masz rację, najorsze jest to, ze sprzedaje się nieletnim alkohol, mimo zakazu

Tomku, tutaj akurat reklama nie ma nic do rzeczy, naprawdę. kto chce sprzedać alkohol małoletniemu, to i tak to zrobi, a tym bardziej małoletni, jezeli zechce, zdobędzie ten alkohol!
poza tym mówimy tutaj o piwie, bo tylko takie reklamy można zobaczyć w telewizji. rzeczywiście, jeżeli chodzi o ów zlocisty trunek, to wiele robi reklama wśród młodzieży, która rzeczywiście chętniej sięga po reklamowane marki.
przez zakaz puszczania reklam z alkoholem nie wytępimy alkoholizmu wśród nieletnich; można jednak jakoś to ograniczyć, zgadzam się.
pozdrawiam!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
04-10-2005 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
No skoro kary nei odstraszają, to nic dziwnego.

Pamiętam jak wprowadzili przepis, że reklamy nie mogą przerywać programu częściej niż co 30 minut - POlsat zdaje się zapłacił 50000 grzywny, śmieszna kwota :?

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2005 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Aslan napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Tak msg, masz rację, najorsze jest to, ze sprzedaje się nieletnim alkohol, mimo zakazu

Tomku, tutaj akurat reklama nie ma nic do rzeczy, naprawdę. kto chce sprzedać alkohol małoletniemu, to i tak to zrobi, a tym bardziej małoletni, jezeli zechce, zdobędzie ten alkohol!
poza tym mówimy tutaj o piwie, bo tylko takie reklamy można zobaczyć w telewizji. rzeczywiście, jeżeli chodzi o ów zlocisty trunek, to wiele robi reklama wśród młodzieży, która rzeczywiście chętniej sięga po reklamowane marki.
przez zakaz puszczania reklam z alkoholem nie wytępimy alkoholizmu wśród nieletnich; można jednak jakoś to ograniczyć, zgadzam się.
pozdrawiam!

Zawsze to coś, każdy sposób jest dobry by walczyc z tym nałogiem, szczególnie sród młodzieży i dzieci niepełnoletnich, a takich jest co raz więcej. Napewno sie tego nie wytępi, ale jeśli zrobimy krok do przodu z jednym, to może inne metody takze moga ulec. Najważniejsze aby to miało jakiś sens, a reklamy sie bardzo do tego przyczyniają.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-10-2005 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów