Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamy w telewizji
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Reklamy w telewizji
Chciałem porozmawiać na temat reklam w TV.
chodzi mi szczególnie o te które przedstawiając jakiś
produkt odwołują się do spraw związanych z religią.

Np.
Ostatnio plagą są reklamy ukazujące :
niebo - jako krainę chmurek w której :/
Bóg - to dziadek z brodą a =P~
anioły - to takie dzieci-amorki. :aniol:

Chodzi mi o to że ludziom wbija się do głowy takie
bzdury a oni podświadomie w to wierzą.
(Podobnie jak z zabobonami). :roll:
W taki cukierkowaty sposób deformuje się obraz Boga.
Ciekawe że z kolei obraz szatana jest niejako
obłaskawiany. Ukazuje się go jako niegroźnego
:twisted: diabełka z którym można iść na piwo.

Sądzicie że przesadzam czy faktycznie jest to problem . :coo:

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
03-09-2005 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
problem jest, ale z innej strony niż Ty to przedstawiasz:

chodzi o to, że reklamy bazują na pewnych stereotypach; są przeznaczone dla określonej grupy osób, z taką też myślą są tworzone.
zmierzam do tego, że taka reklama o jakiej mówiłeś może być niebezpieczna w tej płaszczyźnie, iż powiela ona pewne stereotypy, jak wspomniany Bóg jako starzec z brodą lub, o zgrozo- szatan jako niegroźny diabełek.

zauważ, ze taki obraz juz funkcjonował w społeczeństwie, zanim te reklamy weszły do obrotu w Papka- Siano-MassMediach.

do czego zmierzam- reklama nie tworzy stereotypów, przynajmniej na razie, ponieważ jest dośc młodą formą przekazu, i na razie- mało twórczą w tej materii (nie mówię że w ogóle nie twórczą).

taka reklama, przedstawiająca np. księdza rozmawiającego w konfesjonale o piłce nożnej, zauważ, że nie budzi w ludziach oburzenia, tylko uśmiech na twarzy.
dlaczego? ano, bo taki stereoyp już funkcjonuje w społeczeństwie, zaś reklama, jako produkt dla mało wymagających- tak to nazwijmy- odbiorców- nie ma za zadanie tworzyć, tylko na podstawie skojarzeń przyciągnąć.

pozdrawiam! Z Bogiem!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
03-09-2005 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Andrzeju, problem polega tylko na tym, ze niektóre reklamy są po prostu zgorszeniem dla ludzi,tylko ludzie tego nie widzą lub nie chcą widzieć,ponieważ dla nich taka reklama to wprowadzenie w ich życie nowych wspaniałych środków, które napewno ułatwią im zycie.
Tak więc po co mieliby negować takie reklamy, tylko dlatego, że Bóg jest przedstawiany tak a nie inaczej?, a co wtym złego?
Ludzie są po prostu zaślepieni,ale wiele zależy od nas, czyli od tych, którzy widzą Boga we właściwym świetle. To my możemy pokazywać Boga tak, jak powinien być widziany, swoim swiadectwem, swoim działaniem a także swoją modlitwą za tych ludzi,aby Bóg pokazał im po przez fakty drogę,którą powinni iść, może wtedy zauważą, że zbaczają z drogi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-09-2005 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jeśli chodzi o reklamy, to, moim zdaniem, problem nie tkwi w pokazywaniu Boga - starca, bo to nie jest częste. większe zagrożenie niesie częste pokazywanie praktyk pogańskich, jak np. joga, w dobrym świetle. To może być poważne zagrożenie.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
03-09-2005 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
Moja odpowiedź
Myśle że Polska Telewizja ogólnie rzecz biorąc jest antykatolicka. O ile stacje komercyjne nie pokazują wogóle programów chrześcijańskich to te państwowe wysilają się czasami na jakieś krótkie programy. I właśnie te programy mnie interesują. Cóż z tego gdy zmuszany jeste do oglądania chorych reklam.
Futrzak napisał(a):moim zdaniem, problem nie tkwi w pokazywaniu Boga - starca,
A moim zdaniem jest. Gdy ktoś okłamuje cię że jego proszek na pewno wypierze twoją koszulę, to nie ma to wielkiego wpływu na twoje zbawienie, natomiast jeżeli ktoś deformuje obraz Boga to w jakimś sensie wpływa.

Wielu moich znajomych ma wciąż dziecinne pojęcie o Bogu i o religi. To nie pozwala im zrozumieć, pokochać i zbliżyć się do Boga. Na ten swój dziecinny światopogląd pracowali całe swe życie. Myśle że duży wkład w obraz Boga, (który sobie stworzyli) miały środki masowego przekazu a szczególnie telewizja. Takie relamy tylko utwierdzają ich w tym.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
04-09-2005 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
A moim skromnym zdaniem jeszcze gorsze są reklamy, które "nie wiedzieć czemu" muszą koniecznie kojarzyć się z seksem.

Juz nawet margaryna nie moze być sprzedana bez nagiego ciała :?:

Te reklamy są emitowane cały dzień. Jeszcze dorosły moze sobie z nimi poradzić, ale co ma powiedzieć nabuzowany hormonami nastolatek, który całymi dniami co 45 minut ma okazję golizną pooglądać :?:

Podobno reklam erotycznych nie można emitować przed 23.00. Regularnie można je zobaczyć na niektórych kanałach od 22.30.

Podobno nie relklamuje się alkoholu. No tak, piwo to nie alkohol :] Ech...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-09-2005 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Andrzej napisał całkowita prawdę, telewizja jest antykatolicka,a to że od czasu do czasu pokażą jakiś religijny film, to nie jest kwetią, że telewizja jest za katolicyzmem. Robi się to, by zwrócić na siebie uwagę, robić sobie reklamę. Warto zauważyć ile jest reklam gorszących ludzi a ile jest filmów czy programów katolickich lub pokazujących naprawdę problemy ludzi,w jaki sposób mogą je rozwiązywać.

Od jakiegoś czasu telewizja zaznacza programy dla dzieci, dla młodzieży oraz dorosłych specjalnymi znaczkami. Ale co z tego wynika? Kompletnie NIC. Dzieci i tak ogladaja to co chcą, młodzież także a rodzice nie widzą nic w tym złego.
Po za tym reklamy czy też wszelkiego rodzaju filmy lub programy nie mają na celu niszczyć tylko dzieci czy młodzież,one niszczą wszystkich, bezwzględu na wiek i daje się to zauważyć po ludziach,ich podejściu do życia, zachowaniu.

Niech ktoś powie, gdzie w telewizji można zauważyć obraz Boga?
Ile jest normalnych programów a ile tych wszystkich, które niszczą. A gdzie jest Bóg w reklamach, jego prawdziwe oblicze?
Ja bynajmniej go nie widzę, ale widzę wiele zła jakie pochodzi z telewizji, w dużej mierze także z reklam (jak słusznie zauważyła Annika : reklamy ukazujące nagość, reklamujące alkohol i wiele innych).

Ciekawe dlaczego nie reklamuje się tak miłości do bliźniego lub innych spraw związanych z wiarą?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-09-2005 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
No właśnie:

bo to nieciekawe :?: nie na topie :?: zamało zamieszania, brudu :?:

A najgorsze jets to, że w sumei niewiel można z tym zrobić Smutny Bo to, że ja sama nie obejrzę nie zmieni faktu, że jakieś dziecko i tak zobaczy to, czego nie powinno. Ech...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-09-2005 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wiele moze nie da się zrobić patrząc na to z punktu widzenia naszych własnych możliwości, ale myślę, że jednak można coś zrobić ufając Bogu i prosząc go o pomoc. Bóg uzdalnia nas do różnych rzeczy i dodaje nam sił, by przeciwstawiać się takiemu gorszeniu innych. Jeżeli pragniemy coś zmieniać, to choćby to było w naszych oczach małe, to w oczach Boga będzie wielkie i Bóg sprawi, że takie małe ziarno może wydawać wspaniałe owoce.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-09-2005 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Co tam reklama, kiedyś szczęka mi do podłogi spadła, kiedy w 5-10-15 w programie dla dzieci występowała zawodowa wróżka. To są jaja, więc Pan Bóg jako szef od prania, to pikuś.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-09-2005 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:Co tam reklama, kiedyś szczęka mi do podłogi spadła, kiedy w 5-10-15 w programie dla dzieci występowała zawodowa wróżka. To są jaja, więc Pan Bóg jako szef od prania, to pikuś.

tutaj właśnie jest dobry argument do tematu: 'dlaczego magia?'

telewizja faszeruje nas sianem. to jest fakt. już od małego. dlatego nie oglądam jej. tylko z zawodowego obowiązku, niestety muszę.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
05-09-2005 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Aslan napisał:

Cytat:telewizja faszeruje nas sianem. to jest fakt. już od małego. dlatego nie oglądam jej. tylko z zawodowego obowiązku, niestety muszę.

Dlaczego musisz? Pracujesz w telewizji?
A to że tv nas faszeruje sianem to jest normalne, tak jaest juz od wielu lat. A co gorsze to jest to antykatolikie siano, które trudno jest przetrawić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-09-2005 03:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Kilka dni temu, podczas gdy oglądałm TV zwróciłem uwagę na jedno: reklamy są już tak idiotyczne, że aż słów mi brakuje. Ludzie są traktowani jak idioci, do których trzeba mówić jak do małp...
Nie sposób już pominać seksizmu w reklamach np. ostatnia reklamówka Forda...
Już powoli zaczyna być to nudne... ciągle te same prowokacje, każda kobieta w każdej nowej reklamie jest seksowniejsza...po prostu żygać mi się chce.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
30-09-2005 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
TOMASZ32 napisał(a):Pracujesz w telewizji?

gwoli wyjaśnienia: nie pracuję w telewizji, jestem od tego baardzo daleki. nistety muszę, bo z braku czasu czasami potrzebuję skoncentrowanej dawki informacji ze świata- wtedy, kiedy nie mam okazji poczytać rozsądnej gazety. pozdrawiam!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
30-09-2005 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
TOMASZ32 napisał(a):A co gorsze to jest to antykatolikie siano, które trudno jest przetrawić.

Katolickie sianko bywa nie lepsze. Korzystając z TV trzeba pamiętać, że ona jedzie na schematach i w sposób karygodny spłaszcza i upraszcza wszystko. Jest jednym z wielu mediów, głupotą jest korzystanie tylko z tego jednego medium.
01-10-2005 01:46
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów