Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej?
Autor Wiadomość
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
baranka napisał(a):No dobrze, TGD nie, ale te Wspolnoty Milosci Ukrzyzowanej to rozumiem, ze mozna nazwac piesniami?
niektóre utwory TGD są pieśńmi, niektóre WMU sa piosenkami.

Cytat:akie tam szczegóły jęzor
Ja nie wiem, które to pieśni, a które piosenki jęzor
Polecam instrukcje Musicam Sacram bo właśnie z takiego niedoinformowania biorą się nadużycia liturgiczne w kwestii śpiewu. Piesni Kościelne są zatwierdzana przez KEP, piosenek nie wolno wykonywać w czasie Mszy, można w trakcie niektórych nabożeństw paraliturgicznych, co z resztą prze wszystkie znane mi ruchy jest nagminnie łamane ](*,)

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
06-10-2005 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
No właśnie, przecież na wielu mszach są śpiewane zwykłe piosenki religijne :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-10-2005 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
To są właśnie nadużycia liturgiczne. Powinny być zgłaszane Episkopatowi i zakazane. Uwłaczają godności Liturgii i o tym mowa http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...4761#24761
EOT

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
07-10-2005 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
voska!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mareszce jakas osoba ktora wie co to jest profan songUśmiech sam jetsem oragnista ktory wykonuje i meczy ludzi :0 bachem i takimi tam wytlumacz ludowi co to sa piosenki religijne!!! BO JUZ NIE WIEM Uśmiechi co tu zrobic zeby we koncu dotarlo ze takie rzeczy sie spiewa ewentualnie!!!!!!!!!!!!!! po mszy a ne w czasie niej W czasie mszy nalezy wykonywac piesni mowiace o historii zbawienie , o przemieneniu w chleb o .............!!!!1 no walsnei! a nie np o .............jakies grajek kiedys spiewal w kosciele UJRZALEM CI PANIE W TECHNIKOLORZE CY CUS TAKIEGO ( dla niezorientowanych to taka marka telewizoru!!!! Boze spusc noge i kopnij jak mwiala jedna moja nauczycielka!)niesttsty jest mi przykro jak jakies m,eczyrura ( bo nieststy nie mozan czasem takich panow [pan tezx czasem-nierzadko] nazwac organistami) mecza i cuduja rozne dzienwe kawalki tego typu albo religijne disco polo (przyklad 12 kkm od sulechiowa by nie mowic nic wiecej-zainteresowani i tak wioedza gdzie:)hihihihhi pozdraiwiam:)no i jakos nic nie poradze ze taka muzyka bardziej do mnie przmawia SZANUJE WSZELKIE SCHOLKI DO MOMENTU KIRDY NIE MA PROFANACJI PIESNI MOZNA WYJKONAC Z GITARA I MOZNA TO ZROBIC DOBRZEUśmiechUśmiech ALE NIE PIOSENKI -------NP BARKA W CZASEI MSZY ! GGGRRRRRRRRRRRRR AZ MNIE SKRECA NA SAMA MYSLUśmiech POZADRAWIAM
12-10-2005 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Z tego co mi wiadomo, to Barka dotyczy Chrystusa, więc nie można jej raczej traktować jako piosenki, ale jako pieśń.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
A czym się różnią piosenki religijne od pieśni religijnych i co warunkuje, że te drugie tylko nadają się na Mszę??????

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Tego się trzeba pytać Muzykalnego,on jest organistą, mnie trochę zdziwiło jego stwierdzenie odnośnie Barki. Nie rozumiem tego, dla mnie to jest pieśń religijna.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
no cozUśmiech!!!
barka jest o chrystusie owszem bo o kim ma byc jestpiosenka religijanna tak jak czarena madonno co warunkje nastroj no i nieststy smak !! czy jest w dobrym smaku /barkaewent mozna jakoopiesn ale poalikturgiczna a wiec-niwe spiewac namszy!! ratumku!!albo tzw disco polo religijne albo sacro song wspolczesny np gdy klecze przed toba A przy czarnej madonnie to az sie tanbczyc chceUśmiecha pozatym powaga miejsca i powtarzam za VOSKA czytajcie instrrukcje!! no i nie da sie ukryc to tez podkreslam to KWESTIA WYCZUCIA DOBREGO SMAKU I DOBREGO GUSTU ALE TO TRZBA SOBIE WYPRACOWACUśmiech

[ Dodano: Sro 12 Paź, 2005 22:19 ]
Albo arka noego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zero piesni same piosenki!!
12-10-2005 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
A ja dalej nie rozumiem. MUZYKALNY piszesz tak, że w ogóle mi się to nie rozjaśniło. Gdzie te różnice?! Są jakieś wytyczne specjalne?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
w dodatku wywwrzaskiwane a nie spiewane i tanczoine skakane itp rozumiem-dzieci ale trzeba powagi i szacumku do miejsca uczyc od maelgo czesto nie sie zdazrza ze dzieciaki mi po bocznych chorach w xczasie slubu biegaja i skacza albo traskaja dzrzwiami az sie wszyscuy ogladaja dzis nja rozaniec dla dzieci przyszlo 2 szkrabow i wlezli na chory i gadali a caly kosoo, na dole ludzi i osobiscie pogonilem !!! uczyc podejscia do powagio miejsca od maelgo rowniez muzycznie!!!!!!!!!!! noi ale se zboczyklem z tematu!
12-10-2005 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Nie porównuj Barki do Arki Noego, Barka to co innego a piosenki tego zespołu to co innego.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
offca wyobraz sobue taka sytuacje !!!! ogromna katedra -powiedzmy NOTRE DAME ALEBO WAWEL ALBO CUS pelno ludzi wchodzi procesja do kosciola na czele z biskupem -powiszmy masza z okazji wizytacjii bsikupa
katedra z 13 wieku rzezby obrazy ogromner organy bogate wyposazenie sklepienia super ambona marmurowa posadzka super ornbaty cala asysta kadzidla i teraz rozlega sie muyzka co wybierzesz?????? choral greg albo msze mozarta z organami lub bacha albo cos choralnego czy scholka z gitarami fletem i bebnami spiewa ......................co by mogla o np wezmy BARKE!!!!!!! CO TY NA TO CZEKAM NA ODP

[ Dodano: Sro 12 Paź, 2005 22:29 ]
OWSZEM ALE AN I 1 ANI 2 NI NADAJE SIE NA MSZE CZEMU WY SIE TAK UPIERACIE!? MOWIE NIE O MSZY MLODZIEZOWEJ O ZWYKLEJ MSZY!!!A CO DO MLODZIEZWOEJ TO MOZNA OCZY PRZYMKNAC ALE BEZ PRZESADY I W ZASADZI TUTAJ TEZ NIC NY NIE ZMIENIL----PO ZATYM PRZEPISY LITUIRGICZNE --------CZY ZAWSZE W POLSCE BEDZIE TAKIE PODEJJSCE DO WSZYSTKIEGO ZE PRZEPISY SA PO TO BY JE LAMAC/ NIE PRAWDA PO TO SA BY JE SDTOSOWAC!!!!
12-10-2005 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Oczywiście, że na uroczystych nabożeństwach nie będzie śpiewało się Barki, ale nie rozumiem dlaczego uważasz, że piosenki religijne są niestosowne do mniej uroczystych mszy (bez biskupów, procesji, tłumów, kadzideł itp)? Byłam ostatnio na akademickiej mszy gdzie zebrał się całkiem fajny zespolik studencki do śpiewania i grania na gitarkach, no i bardzo ładnie obstawili muzycznie mszę takimi typowymi piosenkami religijnymi, chociażby popularnymi na pielgrzymce. I co źle? A myślisz, że Jezusowi to się podoba wyłącznie taka sztywna powaga? A dzieci to dzieci. Zawsze były ruchliwe, rozgadane i nie zawsze potrafią wysiedzieć 5 minut w spokoju i na jednym miejscu. I Pan Bóg doskonale o tym wie. On uwielbia dzieciaki, nawet takie co sobie czasem w czasie mszy opbiegają po kościele czy potańczą do muzyki.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Bzdura Tomaszu. Jak zaznaczyłam wcześniej piosenka religijm\na jest o tematyce religijnej więc dotyczy Chrystusa, Maryi i generalnie Boga. Wyznacznikiem piesni nie jest jej emat a to, czy jest dopuszczona do wyonania przez Komisję Episkopatu Polski. Jeszcze raz polecam lekturę Musicam Sacram tam jest to ładnie wyjaśnione. Pieśni wcale nie muszą być nudne i nasdęte, z resztą większość z nich nie jest, a że czasem organiści grają tak że wyjdź i nie wracaj to inna rzecz. Ja śpiewam w kościele. Też męczę ludzi Bachem i Schubertem, bo obstawiam czasem śluby. W mojej diecezji Oaza a konkretnie Diakonia Muzyczna wzięła sie za siebie i nie ma już piosenek na Mszy są pieśni. Porządna schola się zrobiła, nawet przepisy znają i tak powinno być. Dlatego zanim ocenicie co jest pieśnią co piosenką przejrzyjcie sobie może wytyczne. Jezus o Poranku też jest o Jezusie a pieśnią tego raczej nie nazwiesz... :roll:

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
12-10-2005 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
voska to moje gg7032231 a offca!!!!!!!ja nie mowie ze to nie moze byc ladne i nie moze sie podobac!!! tego nie powiexialem ale mowie i twierdze z upartoscia osla ze to nie zawsze ise namsze nadaje AMEN!

[ Dodano: Sro 12 Paź, 2005 22:45 ]
S CO DO DZIECI?????BEZ KOMEBNRTZARZA NIEDLUGO WERJDA NA OLTARZ I ZROBIA KUPE!!SORX ZZA SFORMULOWANKO ALE TAK NIESTTY MJEST MOWA O DZIECIAH W WIWEKU 7-9 LAT!
12-10-2005 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów