Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej?
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Ja mam takie płyty i one są nazwane chorałami gregoriańskimi, myślałam, że są dobrze nazwane :|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Jest na nich napisane "choral gregorianski", bo zawieraja utwory choralowe - wykonywane wlasnie jako choral gregorianski. Ale trudno mowic o "choralach gregorianskich" w liczbie mnoegiej. Jest jeszce cos takiego jak "choral polski", choc z punktu widzeina logiki jest to pojecie sprzeczne (muzycznie tez), bo sa to spiewy na wzor choralu gregorianskiego, tylko wykonywane po polsku. A choral w samej definicji ma "lacinski spiew".

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
30-10-2005 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
No to dziękujemy za wyjaśnienie Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ja przepraszam za to przekręcenie ale nie znam sie na tych nazwach i każdy ma prawo się czasami pomylić Uśmiech A poza tym to napisałam tak dlatego że ktoś kiedyś jak mi o tym mówił to właśnie w liczbie mnogiej a nie pojedynczej Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
30-10-2005 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ależ nie ma za co przepraszać. Nie każdy ma w toku nauki "muzykę kościelną" czy chorał gregoriański. Także nie ma problemu z tą pomyłką - jednakże warto czegoś nowego się dowiedzieć i sprostowac błędne przekonania. Duży uśmiech

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
31-10-2005 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Ja z Chorału Gregegoriańskiego uwielbiam słuchać i śpiewać mszę De Angelis. =D>
01-11-2005 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MUZYKALNY Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
karolek to kiedy znowu spiewasz psalm???????????/czy mzoe cala De angelis odstawiamy?Uśmiech
06-11-2005 03:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Uwielbiam muzyke koscielna w dobrym artystycznym wykonaniu.

Bardzo lubie spiewac Tedeum Laudamus...oczywiscie po polsku. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
25-12-2005 02:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Swiderek napisał(a):To wrócę znów do tematu Uśmiech
Ostatnio jestem zachwycona piosenką roku 2005 "Nadzieja" i jeszcze "Chrystus Pan Boży Syn" (to kwestia ostatnich kilku dni) Uśmiech

Ja też! To kwestia ostatnich miesięcy Uśmiech

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
25-12-2005 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #70
 
Zgadzam się z tym ,że trzeba przestrzegać pewnych zasad, ale nie powinno sie popadać w skrajność. Biskup naszej diecezji po prostu uwielbia schole parafialne. Gdy był u nas w parafii chwalił nas i dzieci które spiewają w takiej scholi. Oczywiscie w czasie mszy staramy sie dopasowac piesni do momentu Maszy i okresu liturgicznego aale przed Mszą pozwalamy sobie na piosenki z pokazywniem i mysle ze nie ma w tym nic zlego.Dla nas ten zespól pozwala pokazać miłość do Boga. Najpiekniejsza muzyka zawsze pochodzi z serca.W naszym kościele organista strasznie smęci tzn przeciąga i nawet z radosnych pieśni pieknych piesni robi smęty. To co spiewacie miecie w sercu i tym żyjcie a na pewno będzie wszystko w porządku Duży uśmiech
31-12-2006 19:35
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Również bardzo przepadam za chorołami gregoriańskimi. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-12-2006 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
a ja uwielbiam kolęde "tyumfy Króla Niebieskiego"
03-01-2007 11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
A mi się podoba "Chlebie żywy łamany drzewem krzyża", "Rozmyślam nad miłością..." "Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca..." oraz wiele innych. Ostatnio podabają mi się utwory Anastasis w tym "Chcę tak jak On" oraz Triquetra.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
03-01-2007 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Ojejku wiele jest pieśni pięknych. Ale dla mnie pieśnią, która urzeka mnie swoją treścią jest "Niepojęta Trójco". Cudowna jest i tyle. A poza tym bardzo lubię śpiewać "Te Deum" (po polsku oczywiście), ot tak sobie, bez wyraźnych okazji.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
03-01-2007 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Piękne pieśni wg.mnie to:

"Krzyżu Święty nade wszystko":
Cytat:1. Krzyżu święty, nade wszystko,
drzewo przenajszlachetniejsze!
W żadnym lesie takie nie jest,
jedno, na którym sam Bóg jest.
Słodkie drzewo, słodkie gwoździe
rozkoszny owoc nosiło.

"Anielski orszak"(wbrew pozorom nie jest to smutny utwór):
Cytat:Ref.
Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

"O Stworzycielu Duchu Przyjdź"
Cytat:1. O Stworzycielu Duchu przyjdź,
Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
Niebieską łaskę zesłać racz,
Sercom co dziełem są Twych rąk.

Chorał gregoriański też piękny.A sądzę,że jest jeszcze wiele pięknych pieśni zarówno maryjnych,kolęd i oczywiście:"Ciebie Boga wysławiamy".
05-01-2007 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów