Ankieta: Czy lubisz 'blogować'?
Tak, prowadzę swojego bloga i czytam blogi innych
Czytam blogi, ale swojego nie prowadzę
Nie, w ogóle mnie to nie interesuje
Blog?? A co to takiego??
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Zastanawiam się co skłania człowieka do czytania czyichś, że tak powiem osobistych "brudów"... :coo: Ludzie wylewają w nich swoje żale, rozsterki, radości, najgorsze niekiedy problemy i wszystko upubliczniają. Skąd bierze się taka potrzeba obnażania się i czytania tego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-05-2006 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Ja zaczęłam regularnie czytać któryś z tych podanych w tym wątku Uśmiech księdza maćka - jest superUśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):Zastanawiam się co skłania człowieka do czytania czyichś, że tak powiem osobistych "brudów"... Ludzie wylewają w nich swoje żale, rozsterki, radości, najgorsze niekiedy problemy i wszystko upubliczniają. Skąd bierze się taka potrzeba obnażania się i czytania tego?
No właśnie. Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem, bo ja to taki odważny/głupi raczej nie jestem. Ale okazuje się, że - przynajmniej tak widzę po sobie - że większość blogów jakie czytam są o tematyce społeczno-gospodarczo-politycznej, czyli krótko mówiąc, jest to czysta publicystyka.

Natomiast co do obnażania się - to jest tak, jak rozmawia się ze znajomymi no i opowiadasz im o swoich rozterkach / radościach etc. No tutaj to oczywiście wchodzi w rachubę dostęp całego świata, ale zauważ że jak czytasz czyjeś życiowe brudy to i tak człowieka nie znasz, nic o nim nie wiesz, nie wiesz nawet czy to co pisze jest prawdą czy też nie, ale zawsze mozesz cos takiemu ludziowi podpowiedziec.

Kiedyś pisało się pamiętniki w szkole i się znajomi do nich wpisywali, a teraz prowadzi się blogi - duch czasów.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
12-05-2006 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Ale jakich brudów, Offieczko :?:

Sama zajrzyj na tgo bloga, jest cudowny Uśmiech fantastycznie uduchowiony Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Annnika napisał(a):Ale jakich brudów, Offieczko
Wystarczy wejść w pierwszy lepszy blog, pierwszego lepszego nastolatka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-05-2006 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
no ale po blogu nastolatka(i) raczej nie ma co się spodziewać pisania wysokich lotów - z całym szacunkiem do wszystkich nastolatek i -latków, którzy jednak starają się zachowywać pewien poziom a nie dokonywać wiwisekcji własnego życia

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-05-2006 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Mój blog nie jest uzewnętrznieniem się jako takim :roll:
Obnażania się przed publiką nie lubię, ale tez jak ktoś powiedział: i tak nikt mnie tam nie zna :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
13-05-2006 01:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Offieczko, ja regularnie czytam jednego z podanych przez kogoś na począku blogów księży - księdza Maćka. Jest naprawdę super. Bardzo ... duchowy Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2006 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
ja jestem niechętna do blogów...może trafiłam (w skutek szukania materiałów) na nie właściwe i mało wartościowe... ... :roll:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-05-2006 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
To polecam ten juz zareklamowany Duży uśmiech

http://ksiadz-maciek.blog.onet.pl/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2006 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
spox Uśmiech Dzięki Annnika ...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-05-2006 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
A reklam na tym blogu, co nie miara... Aż się odechciewa przeglądać, bo te reklamy przeszkadzają we wszystkim Smutny

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 12:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
ej, no bez przesady.. ale blog naprawde wartościowy.... Radzę poczytać historie..
14-05-2006 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Reklam dużo bo przeciez kochany onet, od którego zęby mnie bolą...A bloga znam, czytam regularnie Uśmiech Swój też prowadzę. I jakoś daleka jestem od ekshibicjonizmu duchowego, bo nie pisze wszystkiego co chcę/powinnam etc.

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
14-05-2006 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Offca napisał(a):Zastanawiam się co skłania człowieka do czytania czyichś, że tak powiem osobistych "brudów"... Ludzie wylewają w nich swoje żale, rozsterki, radości, najgorsze niekiedy problemy i wszystko upubliczniają. Skąd bierze się taka potrzeba obnażania się i czytania tego?
hmmmm no wiec tak Uśmiech ja swojego bloga prowadze od niedawna szczerze wczesniej uważałam podobnie jak Ty Uśmiech no ale ja nie uważam zeby pokazywanie swoich emocji, czy uczuc było czyms nie na miejscu Uśmiech blogi czytaja rozni ludzie, wszystko zalezy od autora, czy pisze tylko co sie zdarzyło czy tez chce cos innym przekazac Uśmiech i powiem Ci ze taki niepozorny nastolatek, np w moim wieku Duży uśmiech moze pokazac cos naprawde wartosciowego Uśmiech ja np. jestem w takim wieku kiedy wiele rzeczy odkrywam i chce sie z moimi przemysleniami podzielic z innymi!! Uśmiech bo to nie jest tak, ze chce sie na siłe wyżalic i pokazac jaka ja jestem biedna skrzywdzona, bo nawet kiedys kiedy miałam zły humor napisałam notke miałam kliknac Zapisz, ale zastanowiłam sie nad tym i ja skasowałam Uśmiech nie wiem jak długo bede pisac, nie wykluczam ze moze kiedys mi przejdzie ochota na pisanie bloga, jak narazie pisze Uśmiech i zgadzam sie niektore blogi nie sa warte uwagi, ale nie mozna tego uogolniac, niektore sa naprawde wartosciowe Oczko i sama zachecam do czytania blogow bo naprawde mozna sie z nich wiele dowiedziec Uśmiech

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
02-07-2006 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów