Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Annnika napisał(a):Jakie są Waszym zdaniem przyczyny, dla których coraz popularniejsze jest uciekanie sie do "usług" hiromantów, wróżek, tarocistów... Ludzie buntujący sie przeciwko rzekomemu poddaństwu Bogu poddają sie pod decyzje jakiegoś gościa w dziwnych szatkach, gadajacego głupoty, ewentualnie i dodatkowo zbijającego na tym majatek...
W odpowiedzi na problem, Katechizm Kościoła Katolickiego napisał(a):2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość 42 . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-02-2007 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #77
 
Naprawde Ojcze duchowny, artykuły księży i z katolickich ston ostrzegających przed sektami są wiarygodnym źródłem. Tylko prosze mi teraz nie wmawiać, że ten post jest niekulturalny. Na czym KrK oparł swój katechizm, że jest traktowany jako jedyne obiektywne źródło prawdy na ten temat? Bo śmię twierdzić, że osoba, która to wymyśliła nie przeczytała nawet "Magija w Teorii i Praktyce" Crowley'a
11-02-2007 17:44
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Wujek Nietzsche napisał(a):Naprawde Ojcze duchowny, artykuły księży i z katolickich ston ostrzegających przed sektami są wiarygodnym źródłem.
(ciach - spokojnie ,szkoda nerwow) If you don`t understand Polish, I will write you in English. Look at the gloss at the bottom of the page :evil:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-02-2007 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #79
 
I po co te nerwy? Nawet zapytać się nie można... I kto tu się unosi... I've seen the gloss[/b]
11-02-2007 18:03
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #80
 
Koniec offtopa Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2007 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Mam jedno pytanie do ksiedza, w katechizmie jest napisane o demonach, a wsrod okultystów zdarzaja sie osoby ktore wzywaja i pracuja z aniolami. Jak sie ksiadz do tego ustosunkuje ??

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
67-85-21 napisał(a):a wsrod okultystów zdarzaja sie osoby ktore wzywaja i pracuja z aniolami.
:hahaha: "Choćby wam anioł z nieba głosił inną Ewangelie niż ta- nie wierzcie mu" taki aniol to zły, tylko ze zamaskowany. Że też ktoś może myśleć że z aniołami da sie kontaktowac przez okultyzm. :roll2: prawie z krzesła spadłem. Nie no- pytam serio- są tacy? Bo wierzyć mi sie nie chce.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-02-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #83
 
:arrow: Błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli
11-02-2007 20:21
Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Scott napisał(a):"Choćby wam anioł z nieba głosił inną Ewangelie niż ta- nie wierzcie mu" taki aniol to zły, tylko ze zamaskowany. Że też ktoś może myśleć że z aniołami da sie kontaktowac przez okultyzm. :roll2: prawie z krzesła spadłem. Nie no- pytam serio- są tacy? Bo wierzyć mi sie nie chce.

Mozesz sobie nie wierzyc w to i negowac... Demon jak przyjdzie zada od czlowieka wysokiej zaplaty za swoje pragnienie czlowieka, a aniol pomaga z czystej checi niesienia pomocy.

Czy nadal wierzysz ze to zly aniol ??

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Ks.Marek napisał(a):Jakie są Waszym zdaniem przyczyny, dla których coraz popularniejsze jest uciekanie sie do "usług" hiromantów, wróżek, tarocistów... Ludzie buntujący sie przeciwko rzekomemu poddaństwu Bogu poddają sie pod decyzje jakiegoś gościa w dziwnych szatkach, gadajacego głupoty, ewentualnie i dodatkowo zbijającego na tym majatek...

takie same są powody jak uciekanie się do wierzenia w boga,
motywy w tych przypadkach się niczym nie różnią

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
11-02-2007 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Kowal napisał(a):takie same są powody jak uciekanie się do wierzenia w boga,
motywy w tych przypadkach się niczym nie różnią
Zamknijcie drzwi i okna, bo przeciąg jest i coś mi tu świszczy przed monitorem.

Kowal: Athor, Athor, Athor - zamień się w pasikonika :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-02-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
A ja sadze ze jest inny powód Uśmiech Ludzie poprostu szukaja duchowosci, a patrzac prawdzie w oczy kosciol katolicki ma coraz wiekszy problem w zaspokojeniu ich potrzeb duchowych Uśmiech Wiec ludzkie od nich odchodza i szukaja spelnienia w okultyzmie Uśmiech

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
11-02-2007 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Wujek Nietzsche napisał:
Cytat:Naprawde Ojcze duchowny, artykuły księży i z katolickich ston ostrzegających przed sektami są wiarygodnym źródłem.

Tak, a według Ciebie jakie nim są wujku od siedmiu boleści.

Wujek Nietzsche napisał:
Cytat: Na czym KrK oparł swój katechizm, że jest traktowany jako jedyne obiektywne źródło prawdy na ten temat? Bo śmię twierdzić, że osoba, która to wymyśliła nie przeczytała nawet "Magija w Teorii i Praktyce" Crowley'a

Kościół, a dokładnie egzorcyści nie muszą czytać takich książek, aby zobaczyć jakie przynosi ta cała magia owoce. Nie mów mi tylko, że nie słyszałeś nigdy o opętaniach przez demony, osób które zajmowały się właśnie takiego typu okultyzmem. Zło nigdy nie śpi. Ten, kto kwestionuje istnienie szatana jest w wielkim błędzie.
To jest jego wielkie osiągnięcie w tych czasach, żeby ludzie myśleli, iż go nie ma.


Przybyliście zapewne tu bronić magii tak samo jak ja bioenergoterapii.
Nigdy nie będziecie absolutnie bezpieczni od działania złego ducha praktykują magię.

Komu wolicie zaufać Bogu czy magii i własnej głupocie.

67-85-21 napisał:
Cytat:Mam jedno pytanie do ksiedza, w katechizmie jest napisane o demonach, a wsrod okultystów zdarzaja sie osoby ktore wzywaja i pracuja z aniolami. Jak sie ksiadz do tego ustosunkuje ??

Pozwól, że ja się do tego ustosunkuje - głupota.
Tak jak mi mówiono, tak ja Tobie powiem. Czy myślisz, że demony są tak bezmyślne i głupie. Istnieją wiele tysięcy lat, więc doskonale wiedzą jak mogą podejść człowieka.
Są one upadłymi aniołami - to znaczy, że były dobrymi istotami ale kiedyś wybrały złą drogę. Dlatego mogą stwarzać pozory dobra, aby zyskać zaufanie człowieka, by póżniej uderzyć z ogromną destrukcyjną siłą. By pogrążyć go w smutku i cierpieniu.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
11-02-2007 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ks.Marek napisał(a):Zamknijcie drzwi i okna, bo przeciąg jest i coś mi tu świszczy przed monitorem.

Kowal: Athor, Athor, Athor - zamień się w pasikonika :mrgreen:
Nie wiem o co chodzi, ale mi się podoba :hahaha:

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 12 Lut, 2007 21:43 ]
"7 życzeń" o Dariuszu nie oglądałaś i o Rademenesie :shock: :?:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-02-2007 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Ks.Marek napisał(a):Zamknijcie drzwi i okna, bo przeciąg jest i coś mi tu świszczy przed monitorem.

Kowal: Athor, Athor, Athor - zamień się w pasikonika :mrgreen:
słaby z Ciebie czarodziej, ;P

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
12-02-2007 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów