Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego właśnie magia ?
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #91
 
Kowal napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Zamknijcie drzwi i okna, bo przeciąg jest i coś mi tu świszczy przed monitorem.

Kowal: Athor, Athor, Athor - zamień się w pasikonika :mrgreen:
słaby z Ciebie czarodziej, ;P
Powiedział pasikonik, któremu się śniło, że jest człowiekiem ;P

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-02-2007 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Kowal napisał(a):łaby z Ciebie czarodziej, ;P
Czyżby? Jednak chyba nie do końca. Bo w moich czarach pasikonik=zbanowany buahahahahaha :roll2:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2007 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #93
 
Wracając do głównego pytania: Dalczego właśnie magia ?

Według mnie magią zajmują się osoby, które chcąc uciec od szarej, smentnej rzeczywistości.
Szukając w swoim życiu jakiejś niesmowości (pewnie jak ja w bioenergo na początku).
Osoby te szukaja szczęścia tam gdzie go nie ma, a wychodzą z niego okaleczone - opętania, lub jakieś urazy psychiczne.
To, że jeszcze nikomu się nic nie stało, nie oznacza, że jest to absolutnie bezpieczne.

Wszystki osoby, które dopuszczają się takich rzeczy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie - komu bardziej ufają, Bogu czy niejasnym, nie dokońca poznanym praktyką.

Hehe czyli bioenergo odpada. CHyba, że.... nieee Uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
12-02-2007 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #94
 
Biomen napisał(a):Wracając do głównego pytania: Dalczego właśnie magia ?

Według mnie magią zajmują się osoby, które chcąc uciec od szarej, smentnej rzeczywistości.
Szukając w swoim życiu jakiejś niesmowości (pewnie jak ja w bioenergo na początku).
Osoby te szukaja szczęścia tam gdzie go nie ma, a wychodzą z niego okaleczone - opętania, lub jakieś urazy psychiczne.
To, że jeszcze nikomu się nic nie stało, nie oznacza, że jest to absolutnie bezpieczne.

Wszystki osoby, które dopuszczają się takich rzeczy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie - komu bardziej ufają, Bogu czy niejasnym, nie dokońca poznanym praktyką.

Hehe czyli bioenergo odpada. CHyba, że.... nieee Uśmiech

Ciekawe stwierdzenie ale bledne... Magia wcale nie pozwala ci uciec od szarej rzeczywistosci...a wrecz przeciwnie pozwala ci sie w nia zanurzyc i zobaczyc ze wcale nie jest taka szara Uśmiech

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
16-02-2007 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #95
 
Cyferka, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisał Biomen. Dokładnie to samo co, Ty, tylko inaczej to ujął.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-02-2007 12:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
67-85-21 napisał:
Cytat:Magia wcale nie pozwala ci uciec od szarej rzeczywistosci...a wrecz przeciwnie pozwala ci sie w nia zanurzyc i zobaczyc ze wcale nie jest taka szara

Cyfro ty moja. Ja prowadzilem na katoliku i tutaj straszliwy bój o to, że bioenrgo jest ok.
Ale zrozumiałem, że trzeba wierzyć Bogu. To Jego Mocy mamy ufać, a nie skupiać się na, tak naprawdę, niejasnych praktykach. Na początku myśłałem, że wszystko jest tu oczywiste ale po licznych postach oponentów Duży uśmiech dotarło do mnie, że byłem w błedzie. Fascynowały mnie te wszystkie wrażenia, które czułem. Czakry, aura - myślałem, że to jest to. To jest coś niesamowitego. Ucieakjąc właśnie od szarej, smętnej rzeczywistości dnia codziennego.

Pisałem, że moja wiara w Boga się zwiększyła - może to i prawda ale ufność do Niego, była u mnie patologiczna. Nie chciałem na początku ujrzeć prawdy. Ale stopniowo zaczynałem dostrzegać swoje błędne myślenie - czego i Tobie życzę.

Oczywiście będziesz zaprzeczał i oszukiwał samego siebie na początku - znam ten syndrom :mrgreen:

Nigdy nie będziesz czuł się absolutnie bezpiecznie, praktykujac takie rzeczy. Bo nie rozumiemy do końca jak to działa. Nie znamy źródła, nie wiemy przez co to się dzieje. W tych badziewnych książkach magii, bioenergo itp. jest podana pigułka szczęścia ale złudnego szczęścia. Proszę nie daj się oszukać tak jak ja. Możesz wyjść jedynie okaleczony. Twoja wiara uciepri, jeśli takową posiadasz.
Pamiętaj szatan to nie bajeczka dla małych dzieci. On chce abyśmy tak własnie myśleli. To, że Twoim kolegom, którzy to praktykują, nic się nie stało, to nie oznacza, że jest to bezpieczne. Nie słyszałeś nigdy o opętaniach.

Szatan to podstepny wróg i działa niczym tlenek węgla II - czad. Nic nie czujesz, a coś cię jednak wyniszcza. (Uff nie cierpię jak nas na bioli męczą tą chemią ale to porownanie, to chyba jej wynik Duży uśmiech )

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pią 16 Lut, 2007 16:11 ]
Cytat:Ja prowadzilem na katoliku i tutaj straszliwy bój o to, że bioenrgo jest ok.
Ale zrozumiałem, że trzeba wierzyć Bogu.

Amen Przytulanie

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
16-02-2007 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #97
 
:-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-02-2007 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #98
 
Ks.Marek napisał(a):Kowal: Athor, Athor, Athor - zamień się w pasikonika
Annnika napisał(a):"7 życzeń" o Dariuszu nie oglądałaś i o Rademenesie
To jednak słaby z księdza czarodziej, zaklęć nawet się nie pamięta ;P . Prawidłowo to powinno być:
Hathor, Hathor, Hathor.
Bo Hathor to egipska bogini miłości, a Rademenes był zdaje się jej kapłanem ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-02-2007 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
Cytat:Pisałem, że moja wiara w Boga się zwiększyła - może to i prawda ale ufność do Niego, była u mnie patologiczna.

Muszę sprostować, bo różnie i różniście to można rozumieć :mrgreen:
Opierając się na: "Bóg stworzł świat widzialny i niewidzialny" → Jak praktykowałem bio.. i odczuwałem wrażenia czakr, aury, to moja wiara w istnienie Boga się zwiększała (ale tylko w Jego istnienie), skoro czułem to, co niewidzialne. Natomiast co do ufności, to bardziej ufałem swoim bio-praktyką. Bardziej wierzyłem, że sam sobie mogę pomóc (oczywiście w sferze somatycznej), a Bóg ma ważniejsze sprawy, niż moje problemy.
Modliłem się [-o< regularnie rano i wieczorem, a nawet dodatkowo ale co z tego, jeśli moja ufność w Moc Bożą była tak ograniczona! - Co za bezmózgie jeti ze mnie :cry:

W ostatnim etapie mej przemiany myślowej, zacząłem ufać i mówić Bogu o WSZYSTKIM.
A On jak dobry Ojciec pomógł mi.

I tak wyszło, że dotarłem do Was i przekopyrtłem się o 360 ° :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
17-02-2007 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #100
 
I strasznie mnie to cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę nasze pierwsze rozmowy.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-02-2007 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
cyferko !
rzecz w tym, że nie operujesz żadnymi naturalnymi "mocami" (jak np. stosując prawa fizyki) lecz "energiami" wykraczającymi poza granice tej fizyki.
Moc która od Boga pochodzi i którą Bóg daje "opanowuje" się poprzez modlitwę post i jałmużnę oraz inne zalecenia Chrystusa i Kościoła.
Ta moc jest związana z dobrem.
Operowanie bądź odwoływanie się do wszelkimi innymi odmian nadnaturalnych "mocy" kończy się zawze źle lub tragicznie
- i to bez wyjątków.
Możesz dość długo nie odczuwać zagrożeń - jednak wystąpią one wcześniej czy później - to tylko spraw głębszego uwikłania w te praktyki.
Im głębiej zaś w to wejdziesz tym trudniej się wykaraskać ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-02-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #102
 
W najgorszym wypadku dostąpisz Oświecenia ^^
21-02-2007 23:14
Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #103
 
ddv napisał(a):cyferko !
rzecz w tym, że nie operujesz żadnymi naturalnymi "mocami" (jak np. stosując prawa fizyki) lecz "energiami" wykraczającymi poza granice tej fizyki.

Musze cie zasmucic... Czlowiek generuje pole elektromagnetyczne i o to cala tajemnica magii i zjawisk paranormalnych... Przy kazdym zjawisku paranormalnym rejestruje sie wzmorzona aktywnosc pola elektromagnetycznego, a to tak naprawde manifestacja mocy ludzkiego mózgu...

Podam jako przyklad duszka polgiestra(w ramach wytlumaczenia jest to duch ktory potrafi oddzialowywac na przedmioty poruszajac je). Wiecie gdzie sie je rejestruje ?? Okultysci mowia ze to nierozladowana energia seksualna i maja w tym troche racji. Rejestruje sie to przy dojrzewajacych nastolatkach przewaznie... Nie znam sie na tym procesie wsrod kobiet ale podniecenie wywoluje zmiany w przeplywie biopradów i co za tym idzie zmiane w polu elektromagnetycznym dziewczyny i od to cala tajemnice polgiestra

Nie ma energii ktorej nie dalaby rade fizyka zakwalifikowac

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
21-02-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #104
 
Zygmunt Freud

"wstęp do psychoanalizy" i "Psychopatologia życia codziennego".

Doskonałe wytłumaczenie.
21-02-2007 23:26
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #105
 
Chciałabym tylko zauważyć, że wiekszość współczesnych psychologów neguje wiele teorii freudowskich.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-02-2007 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów